PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Oddawanie krwi - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Oddawanie krwi (/thread-oddawanie-krwi)

Strony: 1 2 3


Oddawanie krwi - Simion - 01-06-2015

Chciałbym was namówić (bez bicia) na oddawanie krwi. Ale nie chcę pisać umoralniających tekstów o darze życia, itp. To się po prostu opłaca Tongue . Honorowi krwiodawcy po oddaniu odpowiedniej ilości krwi mają darmowe przejazdy komunikacją miejską, wchodzą do lekarza bez kolejki i mogą liczyć na inne bonusy. Za każdym razem otrzymuje się 8 czekolad, kanapkę, batonik oraz tyle napojów ile dusza zapragnie.

Lada moment zacznie się także akcja rozdawania zniżek na książki osobom, które oddały krew:
http://www.taniaksiazka.pl/oddaj-krew-i-zgarnij-rabat-na-zakupy-w-taniaksiazkapl-a-357.html


No to kto oddaje krew, ile już oddał i dlaczego tak mało Tongue ?



Ja oddałem dopiero 5x 450ml i żałuje że tak późno zacząłem.


RE: Oddawanie krwi - RafalKa - 02-06-2015

U mnie niestety nie jest tak prosto - już w szkole średniej chciałem być dawcą krwi jednak przechodziłem żółtaczkę i guzik z dobrego uczynku - nie jestem samarytaninem jednak imo krwią powinniśmy się dzielić.


RE: Oddawanie krwi - Mr.Q - 02-06-2015

Ja oddawałem krew w szkole średniej. Podjeżdżał krwiobus i można było oddac, ale liczba chętnych zawsze przerastała liczbę osób na przyjęcie której autobus był przygotowany i nie zawsze się udawało.


RE: Oddawanie krwi - JaDCorbeN - 02-06-2015

U nie podobnie jak RafalKa, też niestety żółtaczka, a chęci miałem i to nie ze względu na profity.


RE: Oddawanie krwi - Kraszu - 02-06-2015

Ja raz się wybrałem oddać, kiedy to jeszcze uczęszczałem do szkoły średniej. Niestety po pobraniu próbki lekarz stwierdził, że moja krew ma za mało hemoglobiny i w związku z tym jest mało wartościowa. Na tym w zasadzie moja kariera dawcy się skończyła.


RE: Oddawanie krwi - Simion - 02-06-2015

O co dokładnie chodzi z tą żółtaczką? Na stałe zmieniają się parametry krwi? Dokładnie nikt nie tłumaczy kiedy można oddać krew, a kiedy nie. Wypełnia się tylko ankietę i lekarz mówi czy cię wezmą.
No a hemoglobina jest chyba zmienna. Da się, a nawet trzeba to wyregulować do normy.


Znajomemu kiedyś powiedzieli, że ma za gęstą krew, ale i tak poprali. Teraz za każdym razem wypija 3l wody dzień przed oddaniem. Szczerze to tyle powinno wypijać co dzień, ale szczegół Tongue .


RE: Oddawanie krwi - JaDCorbeN - 03-06-2015

Przy ponownym zarażeniu żółtaczką - grozi śmierć. Więc przetoczenie komuś krwi osoby chorującej kiedyś na żółtaczkę jest raczej większym zagrożeniem niż pomocą. Po żółtaczce przed większością operacji, czy nawet pójściu do dentysty powinno się szczepić Smile
W ankiecie powinno się napisać że chorowało się na żółtaczkę, jak nie wpiszemy to skłamaliśmy. Krew po pobraniu jest badan właśnie na czynnik żółtaczki, dowiadywałem się Smile bo chciałem być krwiodawcą, a tak nawet córce nie powinienem oddawać krwi Sad


RE: Oddawanie krwi - Simion - 27-06-2015

[Obrazek: 11181747_1144265035600427_50585621579191...e=5634CCA6]

Trochę się boję iść do żołdaków, ale zegarek korci. Akurat miałem kupować (pewnie i tak kupie X) ).


RE: Oddawanie krwi - Szymon - 01-07-2015

Po co ci ten zegarek? Pewnie nie ma nawet 2GB wbudowanych.
A jeśli chodzi o krwiodawstwo do można od razu po ukończeniu 18-tki? Ja mam pod koniec października czyli jeszcze się naczekam, ale ogólnie to tak strasznie chciałbym dostać te czekolady (kolega oprócz czekolad dostał 7daysa, kilka wafelków i batonów).


RE: Oddawanie krwi - Simion - 01-07-2015

Ukończony 18 rok życia i idziesz. Na starcie biorą ampułkę krwi do badań, jak wstępnie jest ok to biorą jeszcze 450ml.

Procedura (u nas w Szczecinie) wygląda tak:
- okienko w rejestracji
- wypełnianie ankiety
- ankieta leci do lekarza który robi wstępne badania
- badanie krwi u innego lekarza
- posiłek wzmacniający w bufecie: kanapka lub 7 days, batonik i tyle kawy/czekolady/herbaty ile chcesz
- czekasz na wywołanie do oddawania
- spacerek na ostatnie piętro, mycie rąk (całych), worki na buty, fartuszek i znowu czekanie
- W KOŃCU ODDAJESZ KREW
- powrót do poczekalni żeby trochę odpocząć
- plasterek na ranę, 5 czekolad, pieczątka w książeczkę i kop na drogę Tongue


Trochę skomplikowane w sumie Tongue .

SP: Jeszcze po wszystkim chodzę na kebaba lub frytburgera ze znajomym. Zawsze się kłócimy gdzie iść Tongue .