PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Obraz HD, jakość kabla - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Obraz HD, jakość kabla (/thread-obraz-hd-jako%C5%9Bc-kabla)

Strony: 1 2


Obraz HD, jakość kabla - wilkwcieniu - 24-05-2015

Hej,

Chce wypuścić ze swojej konsoli obraz dobrej jakości. Zauważyłem, że na allegro są kable w kwocie do około 30pln. Pewien człowiek zaproponował mi kabel samoróbkę za 100 pln. Czy warto? Czy po prostu chce mnie orżnąć?...
Dzięki.


RE: Obraz HD, jakość kabla - mattek - 24-05-2015

Zależy z jakich jakościowo części to zrobił. Moim zdaniem, nie warto. Za trochę ponad 30zł możesz dostać kabel firmy Hama chociażby, który jakościowo z pewnością Cię zadowoli i posłuży długi czas.


RE: Obraz HD, jakość kabla - wilkwcieniu - 24-05-2015

(24-05-2015, 11:42)mattek napisał(a): Zależy z jakich jakościowo części to zrobił. Moim zdaniem, nie warto. Za trochę ponad 30zł możesz dostać kabel firmy Hama chociażby, który jakościowo z pewnością Cię zadowoli i posłuży długi czas.

Czym taki kabel rozni sie od fabrycznego. z jednego i z drugiego wychodza chinche?


RE: Obraz HD, jakość kabla - tomx1989 - 24-05-2015

W moim przypadku kupiłem najtańszy kabel component i po przetestowaniu go na PS3 nie zauważyłem żadnej różnicy między nim a HDMI. Jakość obrazu na PS2 jest taka sama jak na kablu RGB czyli najlepsza. Może tylko miałem szczęście że taki dobry mi się trafił. Szczerze nie polecam kupować kabla component do PS2, bo w jakości obrazu vs RGB nie ma różnicy, a ma też wady w postaci nie obsługiwania programów i gier z PS1.


RE: Obraz HD, jakość kabla - wilkwcieniu - 24-05-2015

(24-05-2015, 13:49)tomx1989 napisał(a): W moim przypadku kupiłem najtańszy kabel component i po przetestowaniu go na PS3 nie zauważyłem żadnej różnicy między nim a HDMI. Jakość obrazu na PS2 jest taka sama jak na kablu RGB czyli najlepsza. Może tylko miałem szczęście że taki dobry mi się trafił. Szczerze nie polecam kupować kabla component do PS2, bo w jakości obrazu vs RGB nie ma różnicy, a ma też wady w postaci nie obsługiwania programów i gier z PS1.

To troche patowa sytuacja. Czy kabel fabryczny to kabel RGB (przepraszam za niedorzeczne pytania) ?


RE: Obraz HD, jakość kabla - tomx1989 - 24-05-2015

Kabel fabryczny to composite(3xchinch), czyli prawie najgorsza jakość. Kabel RGB to kabel Scart/Euro, a component 5x chinch.


RE: Obraz HD, jakość kabla - Stiopa - 24-05-2015

To jest coś gorszego niż kompozyt? Big Grin


RE: Obraz HD, jakość kabla - mattek - 24-05-2015

Kompozyt=composite - najgorszy typ kabla.


RE: Obraz HD, jakość kabla - Stiopa - 24-05-2015

(24-05-2015, 16:03)tomx1989 napisał(a): Kabel fabryczny to composite(3xchinch), czyli prawie najgorsza jakość. Kabel RGB to kabel Scart/Euro, a component 5x chinch.

Dlatego pytam, przecież nie da się gorzej niż kompozyt...


RE: Obraz HD, jakość kabla - wilkwcieniu - 25-05-2015

(24-05-2015, 16:03)tomx1989 napisał(a): Kabel fabryczny to composite(3xchinch), czyli prawie najgorsza jakość. Kabel RGB to kabel Scart/Euro, a component 5x chinch.

Gdzie podpinac taki component? Nie zauwazylem w swoim tv tylu wejsc. slyszalem, tez, ze trzeba przed zmiana kabla zmienic cos w ustawieniach konsoli bo tv nie zobaczy obrazu. euro ma taka sama jakosc? nie dowierzam.