PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Project Zero - Recenzja - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Recenzje gier PS2 (https://playstationforum.pl/forum-recenzje-gier-ps2)
+--- Wątek: Project Zero - Recenzja (/thread-project-zero-recenzja)



Project Zero - Recenzja - MrBrut - 12-04-2015

Właśnie przeglądałem recenzje na forum i co ciekawe nie zauważyłem żadnej o tej grze. Jestem świeżo po przejściu jej więc postanowiłem ją zrobić. Mam nadzieję że nie będziecie mojej recenzji zbyt surowo oceniać, bo to jest moja pierwsza na tym forum. Recenzuje wersje na PS2

Zacznijmy więc od najważniejszej rzeczy w grach czyli fabuły. Naszą główną bohaterką jest Miku Hinasaki która postanowiła pójść do "Himuro Mansion" w poszukiwaniu swojego brata... który stamtąd nie wrócił. Okazuje się że ten dwór jest zamieszkały przez duchy, które można zwalczać za pomocą "camera obscura". Fabuła jest całkiem niezła, jednak nic poza tym. Podobno 2 miała lepszą ale nie wiem bo nie grałem.

Jak na 2001 pierwszy rok grafika jest ładna, chociaż były gry z lepszą. Lokacja jest dobrze zrobiona, a pokoje zawsze się czymś różnią. Duchy co prawda nie są tak straszne jak w 3, ale nadal trzymają poziom.

Z udźwiękowieniem jest bardzo dobrze. Dźwięki, ambienty stoją na dość wysokim poziomie, chociaż dużo im brakuje do tych z SH, SH3 i Forbidden Sirena. Muzyki prawie w ogóle nie ma... podczas całej gry uświadczymy zaledwie 2-4 utworów.

Teraz czas na rozgrywkę. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych gier na PS2 wraz z Forbidden Sirenem. Pomysł na to żeby robić zdjęcia duchom jest jednym z najciekawszych pomysłów w dziejach gier. Leczymy się za pomocą "Herbal Medicine" i "Sacred Water". Te pierwsze trochę powiększa trochę pasek zdrowia, a te drugie cały. Jest jeszcze wiele innych przedmiotów, ale nie będę o wszystkich pisać bo za dużo by to zajęło miejsca.

Strach - jest to zdecydowanie jedna z najstraszniejszych gier, pomimo tego że ta część nie jest tak straszna jak 3.

Ogólna ocena całej gry: 10/10 - zdecydowanie jeden z najlepszych survival horrorów.

Nie pozwalam na kopiowanie recenzji bez mojej zgody.


RE: Project Zero - Recenzja - Makaveli - 12-04-2015

Strasznie krótka ta recenzja. Twój tekst nie przypomina nawet recenzji. Bardziej przypomina to skąpy opis produkcji.

Oceny również nie podparłeś żadnymi argumentami - "dycha bo mam sentyment do gry". Dlaczego zdecydowanie jeden z najlepszych survivali?

Recenzja polega na dosyć wyczerpującym rozpisaniu tytułu na części pierwsze, podszywając taki opis własnymi odczuciami (bardzo ważne!) oraz argumentując każdą pochwałę czy też naganę, ale w sposób obiektywny, a nie subiektywny! Nie można powiedzieć, że gra jest dobra, bo grałem za dzieciaka i mam sentyment czy jestem fanem serii. Nie można też powiedzieć, że gra jest beznadziejna, bo mi ten główny bohater nie pasuje.

To tak słowem wstępu. Znalazło się też w tym tekście kilka błędów gramatycznych.


RE: Project Zero - Recenzja - MrBrut - 21-04-2015

To moja pierwsza recenzja więc wiesz Tongue
Zresztą i tak chyba nie nadaje na recenzje...


RE: Project Zero - Recenzja - Kratos - 21-04-2015

No nie bardzo nadaje się na recenzję, ale od czegoś trzeba zacząć. Recenzowanie to nie jest prosta sztuka, ale której z pewnością można się nauczyć, jeżeli się chce.


RE: Project Zero - Recenzja - juno - 30-04-2015

hej,
jestem tu nowa i w ogóle początkująca jeśli chodzi o gry, gram, ale co to za gry Tongue żenua, oczywiście nie wiem, jak powinna wyglądać prawidłowo napisana recenzja, więc nie będę się w tej kwestii wypowiadać, krytykować i wymądrzać, ale jakby nie było, gra z opisu powyżej mnie zaintrygowała, chyba się jej przyjrzę bliżej…