PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS3 przerabialne na każdym OFW! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--100)
+--- Wątek: PS3 przerabialne na każdym OFW! (/thread-ps3-przerabialne-na-kazdym-ofw)



PS3 przerabialne na każdym OFW! - Makaveli - 23-12-2014

Dzień sądu nadszedł.

Dzisiaj opublikowano program Ps3xport, który pozwoli na zainstalowanie homebrew na konsoli z dowolną wersją oprogramowania, nawet najnowszą.

Na stronie czytamy, że twórca tego kodu prześledził wstecz proces szyfrowania kopii zapasowej systemu, jaką można utworzyć za pośrednictwem konsoli. Dzięki temu, możliwa jest deszyfracja backup'u i dorzucenie do niego czegokolwiek, a następnie złożenie tego na powrót i wrzucenie do konsoli.

Nie jest jednak różowo - potrzebne do tego są klucze IDPS - są to unikalne dla każdej jednostki klucze szyfrujące backup. Nie można na chwilę obecną poznać ich na OFW, ale czytamy również, że jest jednak jakiś sposób i właśnie nad tym pracują.

Mogę powiedzieć jedno - wielki sukces Sony, że ich konsola jest do złamania na każdej wersji bez ingerencji obcego osprzętu dopiero teraz. CFW jest znane od kilku lat, ale tylko nieliczne systemy miały możliwość jego instalacji. Czy to się niebawem zmieni? Przekonamy się już wkrótce.


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - mattek - 23-12-2014

No ciekawe jak to się rozwinie. Pamiętam pierwsze newsy o tym, że można instalować customowe oprogramowanie na sofcie 3.55, była wtedy wrzawa.
Liczę na to, że Sony coś z tym zrobi, bowiem możliwość przerabiania każdej wersji PS3 to droga prowadząca do podzielenia losów X360 czy PS2.


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Berion - 24-12-2014

Niestety mijasz się trochę z prawda.

Dzięki temu narzędziu można wgrać wszystko co chcemy na HDD. Jednakże, w przypadku programów nie uruchomimy ich ponieważ używane klucze sa blacklistowane, podobnie z podpisami lewych licencji (nie przejda walidacji).

Ale narzędzie fajne, gdyby dało się odgadnać IDPS przez bruteforce (np. na PARAM.PFD ze zwykłego save'a, który używa go do ochrony reszty danych) to służyłoby m.in do kopii save'ów z CP.

Nawet zakładajac, że dałoby się odczytać ten id, wgrać homebrew na OFW i uruchomić je to i tak jeszcze stoi na przeszkodzie HV, który zabroni modyfikacji LV2, LV1 itd. (choć niewykluczone, że dałoby się drania exploitować)


Także przykro mi, ale to niczego nie zmienia w obecnej sytuacji modeli z nowym bootloaderem i CECH-4xxx. Tongue


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - JaDCorbeN - 25-12-2014

Tych informacji było już duuużo, a dalej z PS3 jest tak jak jest.
Moim zdaniem bawienie się CFW już mija się z celem od kiedy jest ODE Smile Wiem, wiem trochę kosztuje ale ma sporo zalet:
- gra online
- pasuje do każdej konsoli
- można je przenieść do nowej konsoli
- gra z plików iso gier bez konieczności poszukiwania przerobionych plików
Same zalety!


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Berion - 25-12-2014

A ja mam całkiem odmienne zdanie - to ODDE jest bezużyteczne ponieważ pozwala jedynie na granie. ;p

CFW z kolei pozwala także na używanie zastrzeżonych syscalli i dostęp do wszystkich zasobów konsoli, dzięki czemu możesz np. odczytać klucze używane do szyfrowania HDD, kopię trofeów itd. Na CFW też można grać z *.iso (a nawet powinno się).


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - dragon1493 - 25-12-2014

A czy na konsoli z CFW można bezpiecznie pograć online czy od razu leci ban ? Smile


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Yohokaru - 25-12-2014

mattek napisał(a):Liczę na to, że Sony coś z tym zrobi, bowiem możliwość przerabiania każdej wersji PS3 to droga prowadząca do podzielenia losów X360 czy PS2.

No okej, ale co teraz - w momencie kiedy PS3 i tak już powoli odchodzi do lamusa - Sony ma do stracenia. Moim zdaniem dobrze, że zaczęło się dziać coś w tym kierunku dopiero teraz, a nie tak jak w przypadku PSP, kiedy straty z sprzedaży nowych tytułów były ogromne.

Poza tym, moja reakcja na nagłówek Makavelego i wyobrażenie wszystkich gier, których nie będę miał czasu ograć za free:

[Obrazek: maxresdefault.jpg]


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Berion - 25-12-2014

(25-12-2014, 15:31)dragon1493 napisał(a): A czy na konsoli z CFW można bezpiecznie pograć online czy od razu leci ban ? Smile

Nie można, ale ja nie gram online. :}

Czy od razu to nie wiem, zależy od wielu czynników. Na pewno ryzyko jest na tyle duże, że ja go nie chcę podejmować. Więc jeśli dla kogoś granie online jest bardzo ważne to tak, wówczas ODDE jest lepszym rozwiazaniem od CFW (na ODDE też jest ryzyko, to nie jest zwykły translator).

@Yohokaru
Ale nie będziesz mieć nawet na to szans, bo owy nagłówek jest oderwany od rzeczywistości. PS3xportem możesz sobie przygotować zawartość HDD i tylko taka, która nie wymaga IDPS bo tego na OFW na odczytasz. Niestety nic z t że zawartościa nie zrobisz, nie uruchomisz magicznie programów, które sa podpisane blacklistowanymi kluczami. I już, game over, headshot, kaniec filma. ;]

Po za tym z tym piractwem, które rzekomo zabiło PSP to mit. Jakoś Dual Screena nie zabiło, a było nie tylko większe, ale zaczęło się wcześniej i nigdy nie skoczyło (wszystkie modele sa podatne w przeciwieństwie do PSP).


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Yohokaru - 26-12-2014

Wiem, wywnioskowałem to ze wcześniejszych postów. Sorry Tupak, ale coś onetowskie są te nagłówki (wiem, mają się klikać..).


RE: PS3 przerabialne na każdym OFW! - Berion - 28-12-2014

Wyjaśniło się, a w zasadzie potwierdziło się że Sony pakuje do bakapu CAŁĄ zawartość wszystkich partycji. To jest tak głupie i bezsensowne, że nie wiem nawet jak to skomentować...

Wymagany "keys.conf" (może być kodowanie windowsowe):
https://github.com/kakaroto/ps3xport/commit/8b0bed187aee6480762bbddd0479a4612c6cdb0e

Wymagany też IDPS (hex, nazwa pliku dowolna).

Program dla Windows:
http://rghost.net/60029456