PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Podsumowanie - 7 rok - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Podsumowanie - 7 rok (/thread-podsumowanie-7-rok)

Strony: 1 2 3


Podsumowanie - 7 rok - Kratos - 14-12-2014

Już za kilka dni forumkowi stuknie równe 7 lat, a to kolejna okazja do powspominania może nie tego, co się działo przez cały ten okres, a przez ostatni rok. W tym celu zbieramy się w szczytnym celu wybierając swoich ulubionych userów w określonych kategoriach. W głosowaniu może wziąć udział każdy użytkownik forum.

Kategorie do głosowania:

1. Top świeżak - osoba z co prawda niewielkim stażem na forum, ale która odcisnęła się w waszym umyśle jako najbardziej pozytywna postać 2014 roku na forum.

2. Top Helper - osobnik, który z pasją i największym zacięciem pomagać innym rozwiązać ich konsolowe problemy. NIE muszą być to osoby z tą rangą.

3. Top Gracz - nie wymaga dłuższego uzasadnienia - osoba, która waszym zdaniem najciekawiej udziela się o grach na naszym forum.

4. Top Recenzent - użytkownik naszego forum, który w poprzednim roku wykazał się najbardziej interesującymi możliwościami, jeżeli chodzi o pisanie recenzji.

5. Top Zbój - osoba, która wam najbardziej podpadła albo pokazała się na forum ze swojej złej strony, warto uzasadnić.

6. Top Nieobecny - osoba, której wam najbardziej brak na forum. Być może się loguje, ale za mało udziela lub od dawna nawet i tego nie robi.

7. Top User - ukoronowanie wszystkich kategorii i waszym zdaniem najmocniejszy punkt forum

8. Specjalne Wyróżnienie - zabrakło wam miejsca, gdzie można by wściubić jakiegoś usera? Po to jest właśnie ta kategoria.

9. Top jajcarz - największy żartowniś na forum.

10. Top Gra - jedyna kategoria, której głosy nie będą zliczane. Prześledźcie pamięcią cały 2014 rok i wybierzcie ten jeden tytuł, w który kosiliście najchętniej. Im dłuższe uzasadnienie, tym lepiej. NIE musi być to gra, która wyszła w tym roku.


Głosowanie nie ma ustalonej daty końcowej, na pewno minimum do końca roku, a zostanie zamknięte zwyczajnie w momencie jak zainteresowanie nim spadnie do zera. Najlepiej gdybyście podawali użytkowników we wszystkich kategoriach, ale tradycyjnie nic na siłę.

Zapraszam do głosowania!


Cytat:1. Top świeżak - Jusko

2. Top Helper - mattek/JaDCorbeN

3. Top Gracz - Kraszu

4. Top Recenzent - Makaveli

5. Top Zbój - Ihsahn86

6. Top Nieobecny - PaultheGreat

7. Top User - Kratos

8. Specjalne Wyróżnienie - Mr.Q/Kraszu/Sandinista/piotros

9. Top jajcarz - Realinho



RE: Podsumowanie - 7 rok - Makaveli - 14-12-2014

1. Top Świeżak - w tym roku jakoś nie odnotowałem zbytnio niesamowitych debiutów (na miarę mojego w zeszłym roku Big Grin), ale jako najciekawszą z postaci zarejestrowanych w roku 2014 przypominam sobie użytkownika Jusko. Kolega pokazał, że posiada sporą wiedzę nt. gier dzisiejszych i tych wczorajszych. Potrafi też spłodzić jakiś dłuższy tekst, który da się czytać bez krwawiących od błędów oczu, a nawet powiem więcej - czyta się to bardzo przyjemnie.

2. Top Helper - tutaj jak najbardziej widzę osobnika zwanego mattek, który wykazuje się dosyć sporą wiedzą ogólną z zagadnień dotyczących sprzętu oraz gier. Pomaga jak może i kiedy tylko może. Jak każdy człowiek, zdarza mu się pomyłka, ale potrafi przyznać rację bez spinek. Inteligentnie. Kulturalnie.

3. Top Gracz - tytuł tegorocznego najlepszego gracza na forum w mojej opinii powinien zawędrować do mojego ziomka ze stolicy, piotrosa. Kolega miażdży tytuł za tytułem w nieustannym pędzie, opisując swoje wrażenia w stosownych tematach. Wiadomo, survivale to jego czarny koń, ale nie pogardzi też innymi tytułami, których miesięcznie zbija niesamowite ilości.

4. Top Recenzent - no, tutaj to bym widział siebie, ale to nie wybory samorządowe 2014, toteż nie oddam na siebie czterech głosów Big Grin.
Mimo ostatnio sporych nieobecności na rynku forumowym, mianuję usera PaulTheGreat. Kolega wykazał się w tym roku kilkoma znakomitymi tekstami opisującymi bardzo dobre tytuły. Potrafi przelać na papier odczucia, jakie nim władały podczas ogrywania tytułu, co wg mnie jest najważniejszym i najmocniejszym aspektem dobrej recenzji i dobrego recenzenta.

5. Top Zbój - to jakoś na dniach wyszło, ale tutaj mianuję usera Ihsahn86. Nikt jakoś w tym roku zbytnio nie rzucił mi się w oczy swoją postawą, ale ten kolega akurat trafił rzutem na taśmę, bo nie miałbym kogo tutaj dzisiaj wrzucić. Jego nieporównywalna z naszym gówniarstwem dorosłość i dwa szaraki kupione na kwotę 90 złotych urastają już do miana legendarnych, a bardowie całego świata i inni okoliczni piewcy fałszują już do mandoliny krzywo spisane pieśni po największych tawernach świata.

6. Top Nieobecny - tutaj w zasadzie znowu tytuł leci do usera PaulTheGreat, który w ostatnich miesiącach roku drastycznie zwolnił na forum. Przyczyn nie znam i nie oceniam, wszak każdy ma własne, prywatne życie i różne rzeczy w tym życiu się przytrafiają. Nie mniej jednak najbardziej brakuje mi go na forum.

7. Top User - ponownie tytuł ten wręczam piotrosowi ze względu na niczym niezakłócone źródło gamingowego contentu, jaki umieszcza tutaj na forum z niesamowitą częstotliwością. Na szałcie może i się nie wypowiada, ale za to pełno go w działach. Można powiedzieć, że takiego usera powinno się przedstawiać na instruktarzach. Wielokropki zniszczenia!

8. Specjalne wyróżnienie - tutaj wrzuciłbym wyróżnienie ex aequo dla czterech userów - Sandinista, Kraszu, Mr. Q oraz Yohokaru. Niestety trzeba kogoś wybrać, zatem wybrałbym mimo wszystko Krasza. Wyróżnia się zamieszczaniem swoich postów na temat rozmaitych gier z najróżniejszych gatunków. Są to opisy bardzo ciekawe, zawierające wiele obiektywnej oceny i trafnych spostrzeżeń.

9. Top Jajcarz - tutaj bezsprzecznie tytuł leci do Realinha, który nie wiadomo w zasadzie, kiedy żartuje, a kiedy mówi prawdę. No i nie podobają mu się dupeczki z KSW, zatem to muszą być jajca.

10. Top Gra - tutaj w zasadzie to nie wiem, co można by umieścić. Zdecydowanie w tym roku najmocniejszym tytułem, w jaki grałem, było Grand Theft Auto: V. Niesamowity świat, genialna fabuła, jeszcze lepsza gra aktorska i scenariusz, ogrom możliwości, piękna grafika, kapitalna ścieżka dźwiękowa... Gra kompletna pod każdym względem.


RE: Podsumowanie - 7 rok - ashin - 14-12-2014

1. Top świeżak - nie mam zdania

2. Top Helper - Jadcorben, naprawdę pomaga i rzetelnie opisuje wiele problemów. Zna się na rzeczy.

3. Top Gracz - Krasz, ludzie wy też widzieliście opis przeżyć przy DMC?

4. Top Recenzent - sorki też piszę recenzje nie wypowiem się nie mnie oceniać

5. Top Zbój - Realinho, pomimo że go bardzo lubię zdarza mu się mocno spinać.

6. Top Nieobecny - Paul gdzie jesteś?

7. Top User - nie wiem, każdy użytkownik jest ważny dla forum, każdy je tworzy. Cała ekipa?

8. Specjalne Wyróżnienie - Yohokamaru, lubię gościa, trochę recenzji pisze, powypowiada się w tematach.

9. Top jajcarz - nie przesiaduję za dużo na SB więc nie wypowiem się w tej kwestii.

10. Top Gra - Raczej siedzę w poprzednich generacjach, ale skoro mam wybrać z nowych tytułów to stanowczo Shadow of Mordor. Solidna gra, która dała mi sporo frajdy. Co prawda system Nemesis nie do końca spełnił moje oczekiwania, jednak jest zalążkiem czegoś ciekawego i na pewno chciałbym zobaczyć go znów w akcji być może bardziej dopracowanego.


RE: Podsumowanie - 7 rok - Kraszu - 14-12-2014

(14-12-2014, 17:21)ashin napisał(a): 10. Top Gra - Raczej siedzę w poprzednich generacjach, ale skoro mam wybrać z nowych tytułów to stanowczo Shadow of Mordor.

Może sprostuję, żeby ewentualni przyszli głosujący nie sugerowali się wypowiedzią ashina. Nie trzeba głosować oczywiście na jakąś nowość z roku 2014. Sporo mamy na forum ludzi z ograniczeniami sprzętowymi. Sporo z nas siedzi w poprzednich generacjach (w tym ja). Można głosować i na grę z NES jeżeli namiętnie szarpaliście w jakiś tytuł z tej platformy. Sam zagłosuję na coś z PS1/PS2/PSP, bo na tych maszynach grałem w 2014 roku.


RE: Podsumowanie - 7 rok - ashin - 14-12-2014

To ja zmieniam głos. Dalej numero uno zostaje dla mnie seria tekken w tym roku zaś króluje szósteczka, która wniosła do serii nieco orzeźwienia. Niestety w TTT2 nie grałem ;(


RE: Podsumowanie - 7 rok - 1903 - 15-12-2014

Top Gracz - Mr.Q.

Top User - Kratos.

Top Helper - JaDCorbeN.

Top Nieobecny - Rysk.

Top Wyróżnienie - Bart.

Top Recenzent - Kratos.

Top Świeżak - denis118.

Top Jajcarz - Jack Krauser.


RE: Podsumowanie - 7 rok - PaultheGreat - 15-12-2014

1. Top świeżak - Realinho (wiem, że posiadał wcześniej konto, ale to obecne zostało założone w 2014, więc liczy się jako debiutant)

2. Top Helper - mattek

3. Top Gracz - piotros

4. Top Recenzent - Makaveli

5. Top Zbój - brak

6. Top Nieobecny - brak

7. Top User - Kratos

8. Specjalne Wyróżnienie - Mr.Q

9. Top jajcarz - Realinho

10. Top Gra - Beyond Good&Evil [PS2], Uncharted 2: Among Thieves [PS3]


RE: Podsumowanie - 7 rok - Kraszu - 24-12-2014

1. Top Świeżak - Jusko. Widzę po głasach Tupaka, że nie tylko ja zwróciłem uwagę na znakomite posty tego użytkownika. Miejmy nadzieję, że ten świeżak zostanie z nami na dłużej. Historia pokazała, że top debiutant szybko potrafi zostawać jednym z najlepszych forumowiczów w ogóle.

2. Top Helper - JaDCorbeN. Wyróżniam naszego starego wygę za ciągłość w pobycie na forum, wiedzę i za to, że jest na bieżąco z nowościami. Dzięki temu skutecznie jest w stanie pomóc praktycznie każdemu użytkownikowi konsoli SONY. Poczynając od retrogamera siedzącego w czasach PS1, po świeżaka, który właśnie zakupił PS4. Przyznaję jednak, że w tej kategorii wyróżniają się również mattek, oraz dragon1493.

3. Top Gracz - Yohokaru. Pomarańczowy mściciec dostaje ode mnie propsy za totalne splądrowanie planet w świecie Ratcheta, czyli serii, która jest mi wyjątkowo bliska. W tym roku jednak, o dziwo, miałem lekki problem z głosem w tej kategorii. Poziom się wyrównał. Wielu grało regularnie, ale bardziej po ludzku. Bez hardcorowych zapędów.

4. Top Recenzent - zdecydowanie ashin. Jemu się to po prostu należy za całokształt twórczości. Czasami szpile, które opisuje idealnie trafiają w moje gusta i wówczas czytam jego prace bardzo chętnie. Generalnie jednak recenzuje specyficzne gry, czasami wręcz niszowe. Uważam, że forum na tym zyskuje. God of War 2 zna praktycznie każdy, ale Destroy all Humans już nie. Zapomniane produkcje mu nie straszne i nie zraża się, kiedy pod recenzją komentarzy brak. Z google może ktoś do nas trafić w poszukiwaniu informacji na temat gier z drugiego szeregu. Nasza mechaniczna pomarańcza niczym mrówka konsekwentnie robi swoje. Czasami gra wręcz w swojej własnej lidze. Ashin to specyficzny typ gracza i specyficzny typ wypowiedzi (z którym często się zresztą nie zgadzam). Dobrze jednak, że jest znami. Ostatnio jego posty/recenzje są w moim odczuciu wyraźnie lepsze.

5. Top Zbój - ... Nikt jakoś szczególnie nie narozrabiał, a jeżeli już pojawiały się zgrzyty, to w granicach dobrego smaku.

6. Top Nieobecny -PaulTheGreat. Co prawda jest z nami. Wiem, że jako jeden z pierwszych to przeczyta. Po prostu odczuwalne jest to zwolnienie. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Tak wysokiej formy jaką prezentował Paul nie sposób utrzymać. On jednak z pewnoscią niejeden raz nas jeszcze zaskoczy. Niech no tylko kolejny (duży) Tomb Raider wyjdzie.

7. Top User - Makaveli. Tutaj również miałem lekki problem, ale na przestrzeni całego roku Tupaca jest wszędzie jakby najwięcej. Równa, dobra forma. No i zyskuje sporo swoją postawą na SB podczas rozmów prywatnych. Kumata chłopina z szerokimi horyzontami, które wykraczają jednak poza twórczość amerykańskiego rapera.

8. Specjalne wyróżnienie - piotros. Kategoria idealna dla kolegi po randze. Pomoże, doradzi, temacik założy. W międzyczasie zaliczy kolejne zakończenie w którymś Silencie.

9. Top Jajcarz -Kratos. W tym roku tak jakby lekko przyhamował w byciu pro userem, ale specyficzne poczucie humoru, to prawdopodobnie cecha wrodzona. Dobry suchar nie jest zły. A jak już się dobierze jeden z drugim. W sensie - spotyka Kratos pana Q na SB - to zabawa murowana.

10. Top Gra - Resident Evil 4. Ograna pod koniec roku pozycja zrobiła na mnie po prostu wrażenie. Skrajnie pozytywne. Wielki tytuł. Miodzio.

--- Fajno, że po raz kolejny spotykamy się na tym forum w podobnym temacie. 7 lat to szmat czasu, a jednak ciągle dajemy radę. Miejsca jak zwykle zabrakło dla wszystkich wartościowych userów. Na pewno cieszy powrót Reala, który zresztą pod koniec roku złapał świetną formę. Q również ma swoje momenty. Jednak to nasze hobby co jakiś powraca ze zdwojoną siłą i determinuje większą aktywność. ---


RE: Podsumowanie - 7 rok - Sandinista - 27-12-2014

1. Top świeżak - Jusko

2. Top Helper - JadCorben

3. Top Gracz - piotros

4. Top Recenzent - PaulTheGreat

5. Top Zbój - brak

6. Top Nieobecny - PaulTheGreat

7. Top User - Kratos

8. Specjalne Wyróżnienie - Mr.Q

9. Top jajcarz - Realinho

10. Top Gra - Beyond: Two Souls, no i na przyczepnego Mirror's Edge Smile


RE: Podsumowanie - 7 rok - Dah-Ridah' - 27-12-2014

1. Top świeżak - nie wiem
2. Top Helper - Kratos, bo rok temu mi pomógł z routerem

3. Top Gracz - ja
4. Top Recenzent - nie wiem

5. Top Zbój - ja

6. Top Nieobecny - cerinione aka samye

7. Top User - ja

8. Specjalne Wyróżnienie - ja

9. Top jajcarz - same bezbeki

10. Top Gra - gta v