PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Facebook. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Facebook. (/thread-facebook)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - ashin - 16-11-2014

Nie bawmy się w złudną 'równość', są równi i równiejsi i jak każde skupisko ludzi mamy liderów w postaci moderatorów. W państwie też możesz się wypowiadać swobodnie, ale jednak prezydent czy polityk jest podkreślany, a nie szary kowalski prawda? To są co prawda detale, ale ja myślę, iż to dobry zabieg. Wedle mnie nawet nick Reala może być na pół tej tablicy i niekoniecznie one muszą być nawet czytelne w stu procentach.

Może efekt kredy wywołałbyś używając rozmycia np Gaussa na warstwie z napisami. Oczywiście najpierw duplikujesz warstwę i rozmazujesz nieznacznie. Rozmazana warstwa może być na górze. Poniższą, nierozmazaną zaznaczasz kanałem alpha(czy jak w programie który używasz się to nazywa), zmniejszasz zaznaczenie i w warstwie rozmazanej po prostu je wycinasz. Jednak nie wiem jak taki efekt będzie się prezentować a czcionka musiałaby być dość gruba i najlepiej bez zdobień, jak to tam się nazywało bodaj kapitaliki.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - 1903 - 16-11-2014

(16-11-2014, 00:43)RafalKa napisał(a): Real wybacz jeśli Cię uraziłem bo naprawdę nie miałem takiej chęci - na pewno nie chciałem tego abyś odebrał to jako krytykę bo dla mnie to naprawdę GOOD JOB i tyle.

Nie odebrałem tego tak. Po prostu napisałem, jak sprawa wygląda. Grafiką zajmują się niecały rok, wcześniej jedynym edytorem z jakiego korzystałem był... Paint.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - RafalKa - 16-11-2014

ashin napisał(a):Nie bawmy się w złudną 'równość', są równi i równiejsi i jak każde skupisko ludzi mamy liderów w postaci moderatorów.
10/10 i o tym być może niewyraźnie piszę ale takiej równości nie ma, jednak jeśli dajemy coś w świat to wierzcie lub nie, jednak nazwiska, nicki, pseudo uwypuklone od innych na starcie traci. Tyle moim zdaniem (chyba bardziej zawodowym wiem - wybaczcie) o temacie transparentności i co by nie było b. dobrym pomyśle Realu...


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - Kratos - 16-11-2014

Boven napisał(a):Ja się nie pcham na tą listę bo jestem tu od czasu do czasu

No akurat Bovena też bym wrzucił. Nie leje wody, ale jak coś napisze to konkretnego i to dosyć regularnie.

RafalKa napisał(a):a takie uwypuklenie że XXXXX (wybacz Kratos) zajmuje 20% więcej miejsca niż inni lub inny kolor czcionki mało się sprawdza ( nie chcę się zagłębiać w szczegóły ale tak jest w przypadku nicków/nazw)

Nie zauważyłem, ale widzę czujne oko czuwa ;D Kolory czcionek moim zdaniem powinny zostać takie, jakie mają nicki na forum. Każdy się czegoś dorobił, a nicki jednokolorowe dziwne by nagle wyglądały. Wielkość ta sama dla wszystkich. Pierwsza opcja z tym jaśniejszym obrazkiem zdecydowanie lepsza.

Realinho napisał(a):A Użytkownicy, których podałeś nie są zainteresowani szczególnie tematem, a w efekcie końcowym - dodawanie kogoś, kogo to nie interesuje też dobre nie będzie, bo widocznie taka osoba sobie tego nie życzy i później będą tylko niepotrzebne bunty, bo różnie to z ludźmi bywa i spodziewać się można wszystkiego nawet po takich błahostkach.

Od założenia tematu minęło ile? 3 dni? I to w dodatku weekend, gdzie nie każdy ma czas tu zajrzeć, a jak i zajrzał to widocznie nie ma nic do dodania zbytnio. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek poza Draco robił jakieś burdy z racji tego, że jego nick znalazłby się na tej tablicy.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - 1903 - 16-11-2014

Jeżeli chodzi o czcionkę typu kreda, to przy kolorowych nickach nie ma sensu chyba takiej robić, bo efekt nie będzie widoczny (podejrzewam) w przypadku tak małych znaków.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - Bart - 16-11-2014

Hehe. Dobra inicjatywa i spiny.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - 1903 - 22-11-2014

Dobra, bo chyba pomysł z nickami nie wypali, jednakże opinie na temat grafiki są pochlebne, więc proponuję drobną modyfikację obrazka. Na tablicy pojawiłby się po prostu napis - "PlayStationForum.pl" może być z dopiskiem - "Najlepsza Społeczność PlayStation w Polsce!" Tak, jak to jest na głównym banerze forumowym. Uważam, że zbyt mała liczba osób wyraziła chęć publikacji nicka na obrazku, także to nie ma sensu. No chyba, że usunąłbym całkowicie tablicę i dodał konkretną postaci związaną z PlayStation. Jakieś propozycje?


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - Mr.Q - 23-11-2014

Dla mnie pomysł z nickami nie miał większego sensu, ale nie chciałem tego głośno mówić. Napis + charakterystyczne postacie będą najlepszym pomysłem moim zdaniem Wink Nowych userów bardziej przyciągną postacie znane z lat dzieciństwa, niż 15 nicków które nic im nie powiedzą. Działaj Real Smile


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - 1903 - 23-11-2014

Okej, zobaczymy co się da zrobić.


RE: Zdjęcie w tle - Facebook. - Mr.Q - 23-11-2014

1. Bardzo wyraźnie widać pixele.
2. Skoro nie będzie nicków, tablica jest w sumie nie potrzebna a do niczego się nie odnosi. Dziwnie tu wygląda, bo tak naprawdę to do niczego ona nie nawiązuje.
3. Według mnie za mało tutaj tych postaci a zbyt wiele niewykorzystanego wolnego miejsca.