PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+--- Wątek: Co ostatnio kupiłeś na PSP? (/thread-co-ostatnio-kupile%C5%9B-na-psp)

Strony: 1 2 3


Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Kraszu - 08-10-2014

Temacik dobrze się sprawdza w innych działach zatem może i tutaj jeszcze ktoś będzie się chciał pochwalić swoimi zakupami. PSP to już strefa retro, ale myślę, że ciągle ma wiele do zaoferowania. Z pewnością każdy zapalony gracz znalazłby dla siebie kilka klasyków. Mój pakiecik startowy wygląda tak:

[Obrazek: DSC_0011_zpse7645192.jpg]

Jak widać na zdjęciu konsolka ma czarnego grzybka. Kiedy ją kupiłem był on oczywiście oryginalny, ale już mocno wytarty. Wydaje mi się, że maszynka nigdy nie była rozbierana - nie zauważyłem śladów ingerencji na plombie pod baterią. Wymieniłem tylko gumkę łączącą analog z płytą główną, grzybka i mam w 100% sprawną konsolę. Smile

"Chain of Olimpus" zamierzałem ograć na PS3, ale nie wytrzymałem. Tęsknię za Kratosem jak cholera. Z drugiej strony to będzie dla mnie dodatkowe wyzwanie i prawdziwy test sprzętu. Skoro gra została zaprojektowana na PSP, to wypada zmierzyć się z nią właśnie tutaj.

Duże nadzieje wiążę z "MediEvil Resurrection". To jedna z gier, dla których kupiłem ten sprzęt. Ogromny sentyment z PS1 sprawił, że nigdy o przygodach kościotrupa nie zapomniałem. Teraz będę mógł powrócić do tego niezwykłego świata i zamknąć trylogię.

A Jak? Jak już ograny.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Mr.Q - 08-10-2014

Gratulację zakupu, mam nadzieję że konsola będzie się dobrze spisywała. Pamiętam jak za czasów gimbusa myłem gary w knajpie żeby zarobić na PSP Slim. Niestety sprzęt bardzo mnie zawiódł i sprzedałem portable chyba po trzech miesiącach użytkowania. Nie miałem jednak wtedy w domu żadnej innej konsoli i moje oczekiwania były wysokie - dlatego się pewnie zawiodłem. Na jej miejsce wszedł Xbox 360. Teraz po latach chętnie znowu bym się tym sprzętem pobawił. Zamierzasz przerobić PSP? Wiem, że to nie w Twoim stylu, ale czas grania na baterii w tytuły odpalane z karty pamięci jest znacznie dłuższy względem dysków UMD. Ile za ten zestaw jeśli można zapytać? Z tego co pamiętam, wersje 2004 mają lepsze wyświetlacze, chociaż pewnie są już trudniej dostępne.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Yohokaru - 08-10-2014

Bardzo dobre zakupy, choć grałem jedynie w God of War z tej listy. Jaka jeśli ogram, to raczej na PS2, Medievilowi najpierw muszę dać szansę na PS1, od oryginału zacząć najlepiej. Akurat GoW na PSP jest tak zaprojektowaną grą, że braku drugiego analoga nie odczujesz zaraz po tym jak 5 minut po odpaleniu się przyzwyczaisz. Seria także tutaj morduje analog w QTE, więc miej się na baczności. Być może zaliczysz GoW na jedno posiedzenie (4 godziny, kogoś?), ale wierz mi, będzie warto.

Pssssst. Do ogrania masz Ratchet and Clank: Size Matters, Daxter oraz Secret Agent Clank. To tak a propos Jaka. Wink


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Vicious - 08-10-2014

No ja zakupiłem God Of War, Gran Turismo i Silent Hills:Origins. GOW nigdy mi się nie podobał. Szczerze. Durna nawalanka z non-stop krzyczącym Kratosem. Grafika i oprawa audio - naprawdę robi wrażenie, ale gra jest wg mnie nudna. No i te kretynskie QTE. Zdecydowanie bardziej wolę Dantes Inferno - gdzie mamy kapitalną wizję piekła i naprawdę solidną opowieść.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Kraszu - 09-10-2014

(08-10-2014, 20:20)Mr.Q napisał(a): Pamiętam jak za czasów gimbusa myłem gary w knajpie żeby zarobić na PSP Slim.
Mimo młodego wieku ty możesz już książkę napisać o swoich pracach dorywczych.

(08-10-2014, 20:20)Mr.Q napisał(a): Niestety sprzęt bardzo mnie zawiódł i sprzedałem portable chyba po trzech miesiącach użytkowania.
Dlaczego ten sprzęt cię zawiódł? Trudność sterowania, czy oczekiwałeś gier na równi z tymi znanymi z PS2? Nie ma się co oszukiwać - kieszonka nigdy nie dorówna konsoli stacjonarnej. To jest po prostu niemożliwe. Satysfakcję z grania można jednak czerpać. Trzeba jedynie być świadomym możliwości tego sprzętu i dobierać odpowiednie gry. Przykładowo wątpię abym na PS3 siedział przy Little Big Planet. Na PSP z kolei, to wybór niemalże idealny.

(08-10-2014, 20:20)Mr.Q napisał(a): Zamierzasz przerobić PSP? Wiem, że to nie w Twoim stylu, ale czas grania na baterii w tytuły odpalane z karty pamięci jest znacznie dłuższy względem dysków UMD.
Już to zrobiłem wczytując się w poradnik Yoho. Tongue Testowo odpaliłem tylko jakąś kopię z karty ("Daxter") i działała zatem zrobiłem to dobrze. Nie mam jeszcze zdania odnośnie tych opóźnień. Co do baterii - może to wbrew filozofii posiadania PSP, ale ja i tak będę grał na tym sprzęcie zazwyczaj w domu, wieczorami, gdzie mam swobodny dostęp do prądu. Kładę się w wyrku, ciepły baniak herbaty stoi z boku i jadę. Fajna sprawa. W ogóle konsolę kupiłem przez przypadek. Wyjechałem na urlop do rodziny i jak zmarnowałem kilka wieczorów pod rząd oglądając "Kto poślubi mojego syna", czy "Piekielna kuchnia", w której ten cały szef ma twarz mordercy i wczuwa się w rolę jak gdyby ważyły się losy świata, to ledwo wytrzymywałem. Któregoś razu natknąłem się na mieście na lombard i było tam kilka modeli PSP. Naprawdę niewiele o tym sprzęcie wiedziałem i konkretny egzemplarz wybrałem "na czuja". Teraz już wiem, że model 2004, to był dobry wybór, chociaż teoretycznie najlepsze są 3004. Powiem wam jednak, że FAT'y lepiej leżą w dłoni ze względu na swoje gabaryty. Myślę, że na tym lepiej by się grało.

(08-10-2014, 20:20)Mr.Q napisał(a): Ile za ten zestaw jeśli można zapytać? Z tego co pamiętam, wersje 2004 mają lepsze wyświetlacze, chociaż pewnie są już trudniej dostępne.

Lepsze wyświetlacze (kontrast, gama kolorów) mają właśnie 3004, ale tutaj podobno może się pojawić problem z "pasami" na ekranie. Sporo jest na ten temat info w necie. Zapewne to z lekka rozdmuchany problem, ale coś musi w tym być.
Konsola PSP Slim 2004 Silver + ładowarka + karta 8GB + gra Jak and Daxter PL kosztowało mnie 199zł.
GOW i MediEvil'a dokupiłem już osobno - po 29 zł za sztukę. No i jeszcze musiałem to trochę podreperować, bo mi coś w tym analogu nie pasowało i dokupiłem kabel USB. Generalnie wyszło około 300zł. Wiem, że to trochę dużo jak na taki zestaw, ale tak jak mówię - nie planowałem tego zakupu. Ot, spontan. Konsoli będę używał tylko i wyłącznie do dobrych gier singlowych. Opcje WiFi, czy inne wynalazaki mnie nie interesują. Byłem nastawiony w pewnym momencie na Vitę, ale gdy tak stanąłem w sklepie przed stoiskiem z grami na tę kieszonkę... No jednak porażka ze względu na cenę i ilość interesujących mnie pozycji. Większość gier i tak bym zasysał z PSN/PSS i byłyby to zapewne klasyki z PSP. Wybrałem zatem sprzęt po kosztach, bo wiem że tutaj wszystko co najlepsze ogram za grosze. Dodatkowo PSP, to bardzo przystępne narzędzie do emulacji PSX oraz starszych maszyn.

(08-10-2014, 20:47)Yohokaru napisał(a): Seria także tutaj morduje analog w QTE, więc miej się na baczności.
Już zacząłem GOW. Smile Za mną pierwsza sesja i gra na całe szczęście się nie skończyła. Nie mam pojęcia jaki procent gry przeszedłem. Zaryzykowałem i rzuciłem się od razu na "hard". Generalnie daję radę, ale przyznaję, że męczyłem się trochę z tym ogromnym potworem (nie zaraz na początku gry, ale później). Spalałem się własnie na tych QTE. Kręcenie analogiem jest tutaj męczące.

(08-10-2014, 22:13)Vicious napisał(a): Zdecydowanie bardziej wolę Dantes Inferno - gdzie mamy kapitalną wizję piekła i naprawdę solidną opowieść.

Dantes Inferno to dla mnie priorytet od dłuższego czasu. Również chciałem to ograć na PS3, ale zapewne szybciej wpadnie mi wersja na PSP. Niezależnie o tym co o tej grze twierdzą fani GOW, to łabuła jest tutaj rajcująca. Podróż po dziewięciu kręgach piekła - dla mnie miód!


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Vicious - 09-10-2014

Co do ekranów - FAT ma najbardziej wyblakły. 200x ma już lepszej jakości (kolory są żywsze) notamiast 300x nie ma efektu ghostingu (smużenia) - więc w grach gdzie dużo dzieje się na ekranie jest najlepszy. Scanlines rzeczywiście troszkę widać - ale nie przeszkadza to zbytnio w odbiorze. Zdecydowanie najlepszy ekran ma GO (mimo że jest mniejszy - 3004 ma bodajże 4,6 " a GO ma 3,8"). Nie ma smużenia, scanlines no i kolorki są rewelacyjne. Tak czy inaczej - poluję na białe 3004.

Co do przeróbki - mam wrzucone na PSP Go i na moim FATcie. Ale gram połowicznie w oryginały - tzn. gry mam w wersjach pudełkowych i zrzucam obrazy na FATcie na dysk - a te kopiuję na Go. Niby nie do końca to legalne - ale mam to gdzieś Wink .

Funkcje multi WARTO spróbować - gry takie jak Monster Hunter, Tekken 6 czy Resistant: Retribution naprawdę dają radę.

Ja aktualnie poluję na : Monster Hunter 3rd, The 3rd Birthday oraz Gundam vs Gundam Next Plus (ale wersję z pudełkiem i instrukcją - parę razy były aukcje na allegro ale bez instrukcji).

Ogólnie baza gier na PSP jest mega bogata. Naprawdę można znaleźć tutaj niezłe tytuły - i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co do Dantes - żałujmy tylko, że druga część nigdy niepowstała Sad.


Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Spaidi - 09-10-2014

Średnio mogła powstać druga cześć gdy jest to na podstawie książki. A po 2 nie była takim hitem jak oczekiwali tworcy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Vicious - 09-10-2014

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=63960

Nie do końca na podstawie książki Wink . Końcowy filmik pozostawia historię aż nadto otwartą i gotową na kontynuację. Część druga niby jest zapowiedziana na 2015 rok. Była zapowiedziana już dawno. Hitem była - ale to GOW robił wtedy furorę - i dlatego mimo dobrych ocen gra została nie doceniona ( http://www.metacritic.com/game/playstation-3/dantes-inferno , http://www.metacritic.com/game/psp/dantes-inferno ).


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Kratos - 12-10-2014

Gratuluję Kraszu świetnego zakupu. Lepszego zestawu na początek na tę konsolę chyba nie mogłeś dobrać znając twoje preferencje. Mnie biblioteka gier na PSP ani ziębi ani grzeje, ale na pewno jest w niej z czego wybierać.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PSP? - Cwieku - 07-12-2014

Siemka Smile W końcu upolowałem swoje PSP 3004 na zdjęciu jest wszystko co kupiłem wraz z psp(w zestawie) dałem 190zł więc myślę że się udało jest kilka martwych pikseli ale nie przeszkadza to za bardzo w graniu, ta mała gra bez pudełka to Motorstorm arctic edge po Polsku ^^ Wczoraj cały dzień jeździłem po moim mieście w poszukiwaniu Adaptera Pro Duo do konsolki i w końcu w ostatni sklepie znalazłem więc mogę się zabrać za ogrywanie tych gierek co mam(jak widać ktoś był fanem motoryzacji) następnym zakupem będzie prawdopodobnie Crash Tag Team Racing(sentyment z xboxa(zwykłego-pierwszego))