PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Sport (https://playstationforum.pl/forum-sport)
+--- Wątek: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 (/thread-liga-mistrzow-sezon-2014-2015)

Strony: 1 2 3 4


Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Kratos - 29-08-2014

Jak wiecie albo i nie, Łysy z UEFA rozlosował wczoraj grupy na Ligę Mistrzów w sezonie 2014/2015. Dla przypomnienia:

Cytat:Grupa A

Atletico Madryt (Hiszpania), Juventus Turyn (Włochy), Olympiacos Pireus (Grecja), Malmo FF (Szwecja).

Grupa B

Real Madryt (Hiszpania), FC Basel (Szwajcaria), Liverpool FC (Anglia), Ludogorec Razgrad (Bułgaria).

Grupa C

Benfica Lizbona (Portugalia), Zenit Sankt-Petersburg (Rosja), Bayer Leverkusen (Niemcy), AS Monaco (Francja).

Grupa D

Arsenal Londyn (Anglia), Borussia Dortmund (Niemcy), Galatasaray Stambuł (Turcja), Anderlecht Bruksela (Belgia).

Grupa E

Bayern Monachium (Niemcy), Manchester City (Anglia), CSKA Moskwa (Rosja), AS Roma (Włochy).

Grupa F

FC Barcelona (Hiszpania), PSG (Francja), Ajax Amsterdam (Holandia), APOEL Nikozja (Cypr).

Grupa G

Chelsea Londyn (Anglia), Schalke 04 (Niemcy), Sporting Lizbona (Portugalia), NK Maribor (Słowenia).

Grupa H

FC Porto (Portugalia), Szachtar Donieck (Ukraina), Athletic Bilbao (Hiszpania), BATE Borysów (Białoruś).

Co o tym myślicie? Tradycyjnie przy tego typu losowaniach pierwsze czego się doszukuje to najmocniejszej grupy i tym razem to chyba grupa E. Awans Bayernu można obstawić w ciemno, ale już przewidzieć drugą drużynę, która wyjdzie z tej grupy to nie lada wyzwanie. Jako fan Juve jestem zadowolony z losowania mimo, że w grupie są sami mistrzowie swoich krajów. Atletico jest dalej mocne i mam nadzieję, że Juventus nawiąże równorzędną walkę z nimi i nie poleci z co by nie ukrywać płotkami ze Skandynawii czy Grecji. Choć przypomina się scenariusz sprzed roku...

Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w dniach 16-17 września.


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - denis118 - 29-08-2014

Losowanie jak zwykle podejrzane i choćby trochę ustawione. Arsenal-Borussia, Arsenal-Galatasaray(Turcja), Barcelona-PSG, Chelsea-Schalke, Bayern-City to wszystko zespoły co rok temu już grali ze sobą i jak dla niemożliwe aby tyle zespółów znowu ze sobą grali.
Co do Juve, uważam że to się nie powtórzy. Olimpiacos nie uważam akurat za płotkę, jednak Juve powinno bez problemu wyjść z grupy na 2 pozycji.


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Kratos - 29-08-2014

Dobrze, że akurat o tym wspomniałeś, bo ostatnio jeden dziennikarz szerzej się wypowiedział o zmianie systemu głosowania. Dam linka, choć pewnie wiesz o co chodzi:

http://www.sport.pl/pilka/1,65041,16551188,Liga_Mistrzow__System_losowania_grup_Ligi_Mistrzow.html

Ja dalej nie rozumiem po co ten sztuczny podział na koszyki. To znaczy rozumiem, że dla widowiska, ale trzeba by się zastanowić czy chcemy oglądać często ustawiane widowisko czy po prostu sprawiedliwy sport.

Co do Juventusu to trzeba pamiętać, że zmienił się trener na delikatnie mówiąc mniej prestiżowego. Z drugiej strony Conte był taki och i ach, a jednak nie potrafił wyjść z bodaj najsłabszej grupy w LM.


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - krzysiekao - 29-08-2014

Kanonierzy z grupy wyjdą


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Kratos - 29-08-2014

No to żeś się rozgadał ;D


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Boven - 29-08-2014

Jestem ciekaw jak się Liverpool za reprezentuje, w lidze lidera stracił dwie kolejki przed końcem. Co prawda sprzedali Suraeza, ale dalej są mocni.
Jeżeli mogę to coś wtrącę do tematu, byłem zdziwiony jak UEFA ściągnęła zakaz transferowy z Barcelony na okienko transferowe, by za kilka tygodni z powrotem taki zakaz nałożyć. Po co taki cyrk?, przecież to jest śmieszne jak się idzie klubowi na rękę, niby jest kara, a jednak mogą finalizować swoje transfery. Dla przykładu dla mnie to wygląda tak jak dać dziecku zakaz oglądania bajek, uchylając go na wieczorynkę. Szkoda gadać po prostu...


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - 1903 - 30-08-2014

W ankiecie oddałem głos na Bayern. Zrobili dobre transfery, mają nienaruszony trzon zespołu, znowu będą czuć głód wygrania Ligi Mistrzów, także im daję największe szanse. Serce mówi co innego, wiadomo. Jednak nikt od momentu powstania Ligi Mistrzów nie obronił trofeum, a dokładnie od roku 1992. Jeżeli chodzi o Real, to w klubie ostatnio panuje lekki chaos, kluczowi zawodnicy ubiegłego sezonu - Alonso, Di Maria, Lopez - (który był nieoceniony w wielu ligowych starciach) pożegnali się z zespołem, a człowiek przez którego działo się wiele złego, a formą rozczarowywał po całości - został. Mowa oczywiście o Casillasie, owszem jest legendą klubu, mimo to jest cieniem samego siebie. Przyszedł Keylor, który prawdopodobnie sezon zacznie na ławce nie dostając szansy rywalizacji, co jest śmieszne. Taki bramkarz nie powinien się marnować. Real się szczególnie nie wzmocnił, wydali kupę kasy na Jamesa, który początek ma bardzo przeciętny, jest bardzo spięty, co widać gołym okiem, natomiast Kroos pokazuje jakość, tylko nie przekonuje mnie ustawienie go z Modriciem obok siebie, ale sezon pokaże, początek jest nieciekawy - klęska w meczu o super puchar Hiszpanii. Ogółem rzecz biorąc, w Realu się dziwne rzeczy dzieją, nie pojmuję polityki tego klubu - fejm ponad umiejętności, gracz kluczowi odchodzą, a taki Karim Benzema wciąż się trzyma, a jego forma chwilami woła o pomstę do nieba. Ciężko będzie, oj ciężko. W lidze Mistrzów z wiadomych względów będę śledził i wierzył w poczynania Królewskich. Barcelona jak zawsze będzie groźna, choć ten zespół wciąż szuka nowego stylu, nieład tam panuje, ale zajdą pewnie wysoko. Chelsea Mourinho również swoim defensywnym stylem gry napsuje krwi, ale ogólnym faworytem wydają się być Monachijczycy. Mimo wszystko, w piłce nożnej różne cuda się dzieją, także i w tym sezonie Liga Mistrzów może nas zaskoczyć.


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Boven - 30-08-2014

Realinho napisał(a):Notatka od Kratos, Dzisiaj 01:03:

Co do Barcelony to pisałem już o tym i daję linka do tematu:

Na pewno czytałem tylko najzwyczajniej w świecie o tym zapomniałem ;]


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - Dah-Ridah' - 30-08-2014

Wiadomo, że w moim małym serduszku tylko dwa kluby. I za te dwa kluby będę mocno trzymał kciuki, a jest to mianowicie Arsenal i Real Madryt. Pierwszy w końcu zaczął wygrywać trofea (niby nic wielkiego, ale zawsze do gabloty coś wpadło, HEHE), a drugi jest wkońcu tam gdzie jego miejsce i będzie bronił Ligi Mistrzów. Rozsądek mówi, że Kanonierzy odpadną gdzieś tak w 1/8, a Real może doczłapie się do 1/2, ale warto wierzyć. W finale za to widzę Chelsea i chyba Bayern, choć sezon temu też mieli tam być a dostali solidnego kopa w dupę, co mnie bardzo cieszy.
Perezowi widzę przypomniała mu się jego pierwsza kadencja i za nim zostawić mistrzowski skład i kupić ze dwóch piłkarzy to wyRZUCIŁ jednego architekta sukcesu i sprzedał jedną z ważniejszych postaci i kupił jakąś gwiazdeczkę co by hajsik się zgadzał. No cóż, mam nadzieję, że to się nie rozsypie. In Carlo I Trust..
Jestem ciekaw Liverpool'u. Atletico życzę najgorzej, najlepiej mogli by nie wyjść z grupy. Barcelona to może coś tam ukuje, ale nie widzę ich nawet w półfinale. Tak jak mówię, Mourinho z Chelsea będzie minimum w 1/2 i jak uda im się być w finale to na pewno go wygra.
Szkoda mi Juventusu bo Allegri to ciota, więc mogą powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu.


RE: Liga Mistrzów sezon 2014/2015 - denis118 - 30-08-2014

1. Real: Nie lubiłem nigdy Realu i ich polityki transferowej. Di Maria, który napędzał grę odszedł, Alonso który był sercem zespołu największy błąd. Sądzę, że Real będzie w środku grać z Modric, Kroos i James co jest jak dla mnie o wiele za ofensywnie i w końcowym efekcie to ich wyrzuci właśnie z tego turnieju.
2. Bayern: Transfery niby ciekawe, ale Pep chce zrobić z Bayernu FC Espania Monarchium co jest wielkim błędem. Bayern traci swoją duszę i najchętniej by grał tylko tiki taka jakby mógł. Transfery: Alonso i Benatia są na plus, Lewandowski pomijam bo uważam, że się nie wybije tam i zmieni za parę lat klub. Bayern przegra przez filozofię i styl gry swojego trenera.
3. Barcelona: Wiele transferów, które są dobre lecz nie odpowiednie dla tego klubu. Barca szuka samego siebie i chce ma teraz trochę obsesję o sukces przez co źle się raczej zakończy.

Mógłbym dalej wymieniać, ale to nie ma takiego sensu i obstawiam, że zobaczymy jakąś wielką niespodziankę w postaci zwycięscy LM.