PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych (/thread-wylaczenie-przegladania-profili-przez-niezalogowanych)

Strony: 1 2


Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Kratos - 25-08-2014

Na ShoutBoxie jeden z użytkowników, którego tożsamości nie będę ujawniał ze względu na ochronę danych osobowych, wyszedł z pomysłem, że czułby się bezpieczniej gdyby niezalogowani (oraz niezarejestrowani) nie mieli wglądu w profile innych użytkowników. Mi to szczerze powiedziawszy wszystko jedno, ale jak ktoś lubi swoją prywatność to wypadałoby to uszanować. W związku z tym proste pytanie do was - czy jesteście za czy przeciw tej inicjatywie?


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Makaveli - 25-08-2014

Jestem za.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - 1903 - 25-08-2014

Więc, jestem za taką inicjatywą, ponieważ w przypadku udostępniania swoich danych osobowych, kontaktowych, mniej więcej wiem, komu je udostępniam, bo większość osób się "zna" ze względu na to, że mamy niewielką społeczność, a goście nie powinni mieć dostępu do tych informacji. Ochrona prywatności jest ważna, a też dałaby co niektórym, mniej odważnym impuls do uzupełniania swojego forumowego profilu. Gdy pojawia się ktoś podejrzany, nieprzyjemny, to w mig wyłapie bana i tyle z tego, a tak jak wspominałem, wiemy kto ma dostęp do informacji o nas i czy jest on godny zaufania. W internecie do różnych dziwnych sytuacji dochodzi, także lepiej chyba mieć tą odrobinę prywatności, choć zdaję sobie sprawę, że mało kto udostępnia w większym stopniu swoje dane osobowe etc, aczkolwiek powinno to być na wyłączność dla użytkowników forum.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Boven - 25-08-2014

Ale zdajesz sobie sprawę każda osoba może takie dane wyłapać na zasadzie ,,tlenionej blondyny". Tzn. szybka rejestracja i po sprawie.
Dla mnie jest to obojętne, jeżeli profile dla niezalogowanych nie będą dostępne nie zrobi to dla mnie różnicy.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - PaultheGreat - 25-08-2014

Jeżeli rzeczywiście jest taka potrzeba, to nie jestem przeciwny wprowadzeniu takiego rozwiązania. Co prawda nie uważam, że możliwość przeglądania profili przez niezarejestrowanych jest w jakiś sposób dla nas niebezpieczna, aczkolwiek skoro pojawił się taki pomysł, to może jednak istnieje jakieś ryzyko.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Spaidi - 28-08-2014

ja sie zgadzam, bo nie jest to glupi pomysl. W tych czasach jednak trzeba chronic swoje dane. Jednak jak ktos chce zdobyc to i tak zdobedzie. No ale jak bedzie ktos sie czul bezpieczniej to czemu nie


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Kratos - 28-08-2014

Ku mojemu małemu zaskoczeniu jednomyślnie niemal wszyscy opowiedzieli się "za" i myślę, że nie ma sensu dłużej czekać, bo sprawa się rypła. Już wyłączyłem przeglądanie profili i listy użytkowników przez niezalogowanych.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - 1903 - 28-08-2014

No i dobrze. Osobiście uważam, że takie rozwiązanie jest w porządku. Wiadomo, jeżeli ktoś za wszelką cenę będzie chciał zdobyć poszczególne informacje o danym użytkowniku, to jest możliwe, jednakże będzie zmuszony do rejestracji, także zawsze jakieś utrudnienie.


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - RafalKa - 29-08-2014

To może iść ciut dalej, jak zauważył Boven można dwuklikiem się zarejestrować i po sprawie, wszystko stoi otworem,
Jeśli chcemy chronić nasze dane to może dostęp do profili byłby po np 10 postach.
Tak jak to na niektórych forach działa dział download,
Co by nie było pierwsze kroki zrobione Smile


RE: Wyłączenie przeglądania profili przez niezalogowanych - Kratos - 29-08-2014

Nie ma co popadać w paranoję. Nie podajemy Bóg wie jakich danych na tych profilach. Zresztą wątpię, że są tu zboczeńcy, którzy będą zakładać konta tylko po to, żeby nas infiltrować. Mogę jeszcze co najwyżej wyłączyć przeglądanie profili dla osób, które nie aktywowały konta przez mejl.