PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Sport (https://playstationforum.pl/forum-sport)
+--- Wątek: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! (/thread-2014-mistrzostwa-%C5%9Bwiata-brazylia)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Kratos - 27-06-2014

Bo to jest zwykły chuligan. Zrobiła się z tego jakaś afera, a jak dla mnie to słuszna kara dla niego. Jakieś tłumaczenia głupie, że nie chciał, że to, że tamto. Przecież z pełną premedytacją to zrobił, a jak jest chory to może warto się udać na terapię. Cała sytuacja zakrawa trochę na kpinę i cyrk, ale no liczy się sam fakt, że można kogoś ugryźć ;D Szkoda tylko, że sędzia w meczu zamknął oczy w tak kluczowym momencie. Też moim zdaniem powinien zostać ukarany. W ogóle po tym mundialu powinno się wyciągnąć zdecydowanie surowsze konsekwencje wobec sędziów, którzy robią rażące błędy.

A w Afryce, tym razem w Nigerii znowu awantura o kasę ;D


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Boven - 28-06-2014

Włosi mieli pecha, że sędzia nie obserwował pola karnego, a spoglądał w okolice narożnika, co wyłapali nasi kochani eksperci w studiu tuż po meczu Big Grin
Ja również mam podobne zdanie co do tej kary, zawodnikowi na takim poziomie nie przystoi tak się zachowywać, nawet porażkę trzeba umieć przyjąć na klatę (w momencie tego zajścia Urugwaj odpadał z mistrzostw).
Możliwe, że chciał odreagować tą bezsilność, a znając Włochów i ich mentalność, chociażby z meczu Francja-Włochy na MŚ w 2006r. (chyba pamiętamy wszyscy słynnego baniaka ZidanaTongue) mógł zostać sprowokowany.
Pomimo wszystko jednak tłumaczenia, że to dziecko ulicy i takie zachowania ma we krwi nie tłumaczą nic, gdyż takim życiorysem dysponuje większość zawodników..


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - JaDCorbeN - 01-07-2014

Oglądam mecze obecnych MŚ i jestem załamany/wkur***&*&(*y. Patrząc na mecze i postawy reprezentacji Algierii czy innych teoretycznie gorszych od naszej reprezentacji zaczynam mieć wrażenie, że myśl trenerska zatrzymała się w latach 80/90 ubiegłego wieku. Nasi nie mają co szukać w MŚ czy ME i to nie dlatego że mamy złych zawodników! Na pewno wszyscy co choć trochę interesują się piłką kopaną wiedzą, że obecnie mamy naprawdę duży potencjał w zawodnikach, dawno nie było tylu piłkarzy grających w naprawdę świetnych klubach Europy. Na pewno dobry selekcjoner jest w stanie złożyć z nich drużynę! Tylko słowo kluczowe: dobry selekcjoner!


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Kratos - 05-07-2014

Połowa ćwierćfinałów za nami i jak już wspominałem to najgorszy mój dzień na mundialu ;D Pojedynek Francuzów z Niemcami nie był do końca tak żywiołowy jak się każdy spodziewał. Szybko strzelona bramka tych drugich doprowadziła do jakiejś stagnacji w ekipie trójkolorowych. Niby próbowali, ale te ich próby to o kant dupy.

Drugi wczorajszy mecz zaczął się bardzo podobnie. Brazylijczycy już w bodaj 7 minucie wpakowali Kolumbijczykom piłkę do bramki i Kolumbia jakby nie mogła się od tego momentu pozbierać. Zresztą gospodarze grali zaskakująco dobrze. Druga bramka, ładna, bo ładna z wolnego miała już w zasadzie zamknąć mecz. James i spółka obudzili się dopiero po karnym, ale te 10-15 minut nie wystarczyło na doprowadzenie do remisu. Brazylia w końcówce już nie istniała, ale czemu Kolumbijczycy nie potrafili wcześniej zmusić się do takiej gry? Niestety znowu cień na tym zwycięstwie kładzie błąd sędziego w kluczowym momencie, z którego padł drugi gol dla Brazylii. Przypadek? Jedno jest dobre w tej całej sytuacji - w finale zobaczymy tylko jedną z ekip z pary Brazylia/Niemcy.

P.S. A słyszeliście o tej skardze, którą złożył jakiś dziennikarzyna i polityk na komentatora Laskowskiego? W meczu Niemcy-Algieria najpierw nazwał tę drugą ekipę "Lisami pustyni", a potem powiedział: „Te cwane zwierzęta z pustyni potrafią tutaj napsuć dużo krwi reprezentacji Niemiec”. I nie byłoby w tej skardze nic dziwnego gdyby nie fakt, że przecież "Lisy pustyni" to przydomek reprezentacji z Afryki... Po prostu ręce opadają. Na siłę próbuje się szukać wrogów, w tym przypadku rasistów.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Makaveli - 05-07-2014

A to nie pierwszy przypadek i nie ostatni. Dodatkowe odszkodowania za nic od stacji telewizyjnych i dodatkowy rozgłos zawsze się przydadzą. To już nie jest kierowane pobudkami moralnymi, tylko korzyścią finansową.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Kratos - 05-07-2014

Ogólnie wcześniej była jakaś akcja antyrasistowska, która nota bene chyba trwa od zawsze. Pitolą non stop o tym, że rasizm jest be i nawet naszych rodaków do tego zaprzęgnęli. Ten pan dziennikarz widocznie chciał na tym zbić kapitał i popisać się jaki to on jest światowy. Tyle, że wyszło zupełnie odwrotnie i po prostu się zbłaźnił nieznajomością tematu. No chyba, że Krajowa Rada Radiofonii i TV tą jego skargę rozpatrzy jeszcze pozytywnie. Wtedy to już mi nie tylko ręce opadną.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - ReV - 05-07-2014

Neymar już nie zagra, ma coś z kręgosłupem, nie sądzę aby bez niego Brazylia mogła podjąć równą walkę z Niemcami. Ja spodziewam się finału Niemcy-Holandia. Niemcy od kilkunastu lat zawsze są w pierwszej czwórce także mam nadzieje, że w końcu uda się zdobyć mistrza. Co do wczorajszego meczu Br-Kol najbardziej żal mi Rodrigeuza chłopak ma talent i wysoko zajdzie, szkoda że jego marzeniem jest zmarnowanie się w Realu(sory Real taka prawda)


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - JaDCorbeN - 10-07-2014

No i mamy finał za niedługo. W zasadzie fajnie bo już się obawiałem że będzie znowu "europejski" Smile
Na kogo stawiacie?
Ja byłbym za Argentyną, jednak Niemcy pokazują prawdziwą drużynę, a nie zlepek kilku indywidualności.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Boven - 10-07-2014

Niemcy będą niewątpliwie faworytami tego pojedynku, ale muszą uważać na argentyńczyków, którzy są nie przewidywalni. Ponadto na finał ma być już gotowy Di maria, który miał uraz mięśnia dwugłowego, więc siła rażenia wzrośnie (Higuain, di maria, messi, aguero).
Mimo wszystko wygrają chyba nasi zachodni sąsiedzi, choć do końca messiego i spółki skreślać nie można.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Makaveli - 10-07-2014

Argentyna - czyli jak nie grając przejść do finału hehe.

Może oni tak chomikują energię, żeby uderzyć na finał? Kto wie?

Niemcy na pewno też wytoczą wszelkie działa, żeby zaatakować wszystkim, co mają. Może być dobry mecz.