PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Sport (https://playstationforum.pl/forum-sport)
+--- Wątek: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! (/thread-2014-mistrzostwa-%C5%9Bwiata-brazylia)

Strony: 1 2 3 4 5 6


2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - JaDCorbeN - 12-06-2014

Dzisiaj dla fanów piłki kopanej nastaje wielki dzionek - zaczynają się mistrzostwa.
Czekaliście? Zamierzacie oglądać? Na kogo stawiacie?

Ja jak naszej reprezentacji nie ma nie czekałem jakoś z utęsknieniem, ale oglądał meczyki będę, może nie wszystkie ale większość.
Oczywiście mam nadzieję, że wygra Hiszpania, ale czas pokaże.
Marzy mi się aby Klose strzelił bramy i pokazał pewnemu przemądrzałemu Brazylijczykowi środkowy palec Smile


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Hollywood - 12-06-2014

No ja niecierpliwie czekam na mecz otwarcia. Również obejrzę wszystkie, a przynajmniej większość meczów. Jak od zawsze, gdy nie ma Polski, kibicuję Hiszpanom. Jutrzejszy mecz z Holandią to będzie wydarzenie Wink


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - piotros - 12-06-2014

Też czekałem i teraz czekam na ceremonię otwarcia i późniejszy mecz... Smile A jutro będzie gorąco Hiszpania z Holandią... Smile
Zestaw kibica (Królewskie+orzeszki) naszykowany, tylko szkoda, że konsole będą miały trochę odpoczynku przez miesiąc... Sad


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Kratos - 12-06-2014

Mecz otwarcia obejrzę, choć pora niezbyt litościwa. Poza tym jak zwykle kibicuję Włochom, którzy zagrają swój pierwszy mecz już z Anglikami, ale o jeszcze gorszej porze, bo o północy. Nie wiadomo czy to się kłaść wtedy czy wcześniej wyspać. Ogólnie jakoś tych Mistrzostw nie czuję, nie śledziłem na bieżąco nowinek poza przebojami Pitbulla, ale pewnie się szybko wkręcę.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - 1903 - 12-06-2014

...Pitbull, to ten koleś, którego tekst każdej piosenki ogranicza się do 'mista łordłajd łooo'? czy coś w tym stylu, pełnego półnagich lasek i kiepski podkład muzyczny, jakaś patologia XXI wieku. Mundial obejrzę, aczkolwiek nie zagra w tym turnieju wielu bardzo dobrych graczy, którzy są kontuzjowania albo nie dostali powołań. Najbardziej rozczarowały mnie powołania w kadrze Portugalii, wiele pomyłek, dziwnych decyzji. Przykładowo - Nani, cały sezon stracony, dostał powołanie za "nazwisko" a było wielu lepszych w tym sezonie. Ale wiadomo, jedyna drużyna, której kibicuje, to Portugalia. Na pewno nie chcę, aby wygrała któraś drużyna z tej trójki - Hiszpania, Brazylia, Argentyna. Te reprezentacje kompletnie mi się nie podobają, także mam nadzieję, że nie wyjdzie im na tym turnieju. Ogólnie, też niespecjalnie czuję klimat mistrzostw, zresztą więcej się mówi o buncie społecznym w kraju kawy, aniżeli o samym turnieju, takie mam wrażenie.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Makaveli - 12-06-2014

Ja myślę, że w finale znowu w szranki staną nasi zachodni sąsiedzi z Hiszpanami.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - PaultheGreat - 13-06-2014

Wczorajszy mecz oglądało mi się naprawdę bardzo przyjemnie, ale niestety garść tej przyjemności uciekła, gdy do głosu w okolicach 71 minuty doszedł japoński arbiter wskazując na rzut karny, którego być nie powinno. Wracając jednak do przyjemniejszej części inauguracyjnego spotkania, to muszę przyznać, że obie drużyny mi zaimponowały. Dawno już nie widziałem takiego dynamicznego spotkania, w którym akcja szybko przechodzi z jednej bramki do drugiej, a nie jak to w niektórych przypadkach bywa, że mamy do czynienia z grą w środkowej części boiska lub co gorsze jedna z ekip postawi tzw. "autobus" i będzie bronić się całą jedenastką na swojej połowie. Bardzo fajnie, że Chorwacja nie przestraszyła się reprezentacji Gospodarzy, czego efektem było miłe dla oka widowisko. Oczywiście sami Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i swoją grą imponował chociażby Neymar Junior.

Mam nadzieję, że w przyszłych meczach również zobaczymy piłkę na równie wysokim poziomie i unikniemy znanych z poprzednich mistrzostw kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Trochę szkoda, że część meczy będzie rozgrywana w późnych porach (22:00 czy 0:00), aczkolwiek będę się starł obejrzeć co ciekawsze konfrontacje.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Kratos - 13-06-2014

No i też obejrzałem i w tym pierwszym meczu oglądaliśmy i to co najlepsze i to co najgorsze w futbolu. Mecz zaczął się bardzo zaskakująco, ale niestety im dalej w las tym oglądaliśmy coraz to większe wpadki. Ten cały śmieszny sędzia wypaczył to świetne widowisko i aż się nie chce wierzyć, że mamy XXI wiek, a FIFA dalej upiera się przy średniowieczu. Co prawda wprowadzili tę kamerę na linii bramki, ale oglądanie powtórek przez sędziego to powinien być już dawno mus. Miejmy nadzieję, że ten podręcznikowy przykład z meczu otwarcia w końcu może działaczy FIFA nie nauczy, bo oni doskonale wiedzą, że taka zmiana jest konieczna, ale wywrze taką presję, że w końcu się ugną i doczekamy się sprawiedliwych meczów, po których rozegraniu będzie się mówiło wyłącznie o grze piłkarzy, a nie karygodnych błędach arbitrów. Wynik niewspółmierny do gry obu ekip na boisku, bo choć Brazylia od pewnego momentu miała przewagę i więcej sytuacji podbramkowych to Chorwaci atakowali bardzo drapieżnie. Szkoda ich, ale z taką grą myślę, że i tak wyjdą z grupy i daleko zajdą. Tempo meczu genialne i gdyby nie te popisy sędziego to oglądalibyśmy jeden z piękniejszych meczów otwarcia, a tak to wiadomo. Jeden błąd i przekreślone szanse Chorwatów, którym się choćby ten punkt należał.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - JaDCorbeN - 13-06-2014

Co się dzieje! Co mecz to całe stado błędów sędziowskich! FIFA schodzi na psy chyba przerzucę się na siatkę Smile
Normalnie widowiska dzięki sędziom stają się dziwne i czasami żenujące.


RE: 2014 Mistrzostwa Świata Brazylia! - Yohokaru - 13-06-2014

JaDCorbeN napisał(a):Normalnie widowiska dzięki sędziom stają się dziwne i czasami żenujące.

A może ten mundial jest ustawiony. Nie wiem, jakoś oglądałem skrót meczu Brazylia - Chorwacja i cały czas odnosiłem wrażenie, że sędzia gra na korzyść Canarinhos.