PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wymiana dysku - backup gier z PS+ - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Wymiana dysku - backup gier z PS+ (/thread-wymiana-dysku-backup-gier-z-ps)



Wymiana dysku - backup gier z PS+ - stingray - 25-05-2014

Witam.

Jak to w życiu bywa przychodzi czas, kiedy stare przestaje wystarczać i trzeba pomyśleć o jakimś rozwiązaniu. Tak właśnie stało się z moją PS3. O ile do samej konsoli nie mam żadnych zastrzeżeń, to do dysku już tak. Gdy zaczynałem swoją przygodę z obłą czarnulką, byłem święcie przekonany, że dysk 250GB to aż nadto. Po roku użytkowania PS+ wiem już jak bardzo się myliłem. Mam chroniczny brak miejsca na dysku i przyszedł czas na jego wymianę. Problemem są właśnie gry z PS+. Chcę wykonać taki manewr (o ile to w ogóle możliwe), żeby zgrać zawartość obecnego dysku na nowy. Gdzieś czytałem kiedyś w necie poradnik na ten temat, ale po reinstalce systemu wszystkie zakładki poszły w czorty. Oczywiście teraz nie mogę odnaleźć tej stronki. Czy ktoś wie jak dokonać takiej czynności? Nie chcę tracić tego co mam ściągnięte, bo to są gry które lubię ja i moje dziecko (m. in. Little Big Planet 2 i Little Big Planet Karting). Na pewno jakimś wyjściem byłoby kupienie tych gier na BD, ale wolę mieć to na HDD, bo nie ma aż tak długich loadingów. Bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie, nawet link do innej strony będzie dla mnie zbawieniem.

Dysk planuję wsadzić WD 1TB 5400rpm. Jak nie zmieści się w zatoce, to wywalę go na zewnątrz. Gdzieś obiło mi się o uszy, że w PS3 siedzi dysk SATA. Ktoś wymieniał może dysk na SATA2? Są jakieś problemacje, czy taki dysk po prostu pracuje w trybie SATA?


RE: Wymiana dysku - backup gier z PS+ - Szymon - 25-05-2014

Podłącz dwa dyski do peceta i ze starego dysku zrób obraz, odtwórz go na nowym dysku.


RE: Wymiana dysku - backup gier z PS+ - JaDCorbeN - 25-05-2014

NIE PODŁĄCZAJ DO PC - całkiem inny system plików.
W PS3 jest fajne narzędzie do kopii zapasowych w Ustawienia>System polecam korzystać z niego.
Niedawno wymieniałem w swojej, też mam PS+ i nie robiłem żadnego backupu, po prostu pobrałem wsio z powrotem, przecież zapisy sa na chmurze (możesz też je ręcznie przekopiować), lista pobranych elementów jest w ustawieniach konta i bez problemu mam wszystkie dane.
Ja mam teraz włożony HDD 750 Gb, aby wetkać trzeba robabrać konsolę, chyba tylko w SuperSlim i PS4 już nie tam pasują nawet te o grubości 12 mm. W PS3 SLIM niestety mój nie pasowa, musiałem rozkręcić konsolę i włożyć HDD a potem skręcić z powrotem, ale działa doskonale.


RE: Wymiana dysku - backup gier z PS+ - stingray - 25-05-2014

O tym żeby nie podłączać do PC to wiem. O gry z PS+ pytałem dlatego, gdyż wydawało mi się że jak znikną z oferty, to nie można już ich pobrać ponownie. Czyli z tego wynika, że jak coś miałem zakupione, usunę z dysku i nawet jak zniknęło już z oferty to mogę pobrać ponownie? Może to głupie pytanie, ale ja tego PSS nie ogarniam po prostu. Dysk znalazłem WD 1TB i ma 9mm wysokości, z tym że będę go miał za około 2 tygodnie.


RE: Wymiana dysku - backup gier z PS+ - JaDCorbeN - 25-05-2014

Tak jak napisałem, jedynym warunkiem jest zapamiętanie danych konta i jego ponowne założenie na konsoli.
Później wsio masz w Zarządzanie kontem i bez problemu pobierzesz, dlatego tak ważne jest pobranie gry nawet wtedy jak wiemy że nie będziemy w nią grać, ale za to będzie już w pobranych na później Smile