PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-w-temacie-ps4)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - RafalKa - 08-03-2017

Jest w opcjach zasilania, tam wyłączasz konsole lub pada.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - MeksykańskaMaczeta - 05-04-2017

Stoję przed największym dylematem gracza: Xbox One czy Playstation 4
Niedawno już byłem pewien zakupu konsoli od Micro$hitu, jednak ich polityka odnośnie kont Gold i Trail (brak 1 miesiąca na start i możliwości wklepania kodu Trail jeśli miało się wcześniej wykupionego Golda) zniechęciła mnie, zwłaszcza gdy zobaczyłem tak przyzwoite ceny PS Plus na allegro. Tak więc aby być pewien zakupu Playstation, chciałbym zapytać się parę rzeczy:
1. Zakup używanego Playstation jest obciążone jakimś ryzykiem uszkodzenia? Myślę nad zakupem pierwszej wersji. Na co zwracać uwagę?
2. Widzę mnóstwo PS Plus 14 dni po 1 zł. Jak zgaduję, są to konta. W jaki sposób za ich pomocą można grać online na głównym koncie?
Czy Sony ma może w planach działania zbliżone do M$, w stylu zabranie Plusa przy nowych kontach czy brak Traila na kontach które miały wykupioną wcześniej subskrypcję?
3. Widzę wiele opinii o beznadziejnym działaniu PS Network. Czy rzeczywiście jest taka tragedia jaką malują? Czy gra online np. Battlefield 1 odbywa się na co dzień płynnie? Jak z prędkością pobierania plików ze sklepu? Moje łącze: Ping 30 ms, DL: 8-12 Mb/s, UP: 6-8 Mb/s.
4. Pad Dualshock - jako stały gracz X360 już przyzwyczaiłem się do pada, który ma inne ułożenie przycisków niż Dualshock od Sony. Chciałbym się zapytać, czy szybko się idzie przyzwyczaić i czy w Battlefield (ustawienie sterowania "Weteran") dużo w sterowaniu się zmienia?
5. Gdzie radzicie się "rozglądnąć" za PS4? Allegro, Olx, grupy na FB czy też fora jak to?
6. Dostępna jest aplikacja Netflix?

Dzięki za odpowiedzi. Wink


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Ged - 05-04-2017

1 Polecałbym kupić nową, nie jest dużo droższa a masz pewność że dłużej pograsz. Modelu nie polecę dokładnego bo sie nie znam, liczę że zaraz ktoś ci napisze.
4 Grałem na obu padach i imo oba są ok (trzeba się tylko przyzwyczaić do innych oznaczeń)
5 Allegro, sklepy eletroniczne (olx jeśli zdecydujesz się na używaną)

PS Polecam przyjrzeć się exclusivom na obie konsole (wg mnie chyba decydujący czynnik) i usłudze PS Plus / Gold
PS2 Jeśli wyznacznikiem jest cena gier to polecam PS4 (w sprawie info napisz na PW do mnie)


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - MeksykańskaMaczeta - 05-04-2017

Cena oczywiście jest głównym wyznacznikiem, jednak mogę dołożyć kilka stówek więcej, aby mieć nówkę ze sklepu i nie martwić się, w jakim ona jest faktycznym stanie (chyba że lokalnie znajdzie się okazja z możliwością "oględzin"). Exclusivy na żadnej z konsol mnie nie przekonują, jednak jeśli chodzi o opłacalność (tańsze gry i "przepustka" do gry online) to przyciąga mnie konsola od Sony.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - RodentBoy - 06-04-2017

Z doświadczenia wiem, że w wielu sklepach jest mały wybór gier na Xbox One. Nie mówię tu o marketach, a raczej stoiskach i typowych salonach z grami. Sony jest ogólnie bardziej popularne w Polsce niż Microsoft, co przekłada się m.in. na handel używkami. Mnie Xbox nie przekonał do siebie niczym, ale obok tytułów ekskluzywnych z PS4 ciężko było mi przejść obojętnie Wink


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Ged - 06-04-2017

Na ten moment osobiście brałbym PS4.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - tomx1989 - 06-04-2017

3. Beznadziejne działanie PSN to prawda, lagi jak i wolne ściąganie to codzienność. Łącze 50Mb/s update do WOT 20GB, czas ściągania ponad 24 godziny, update do Let it Die 30GB, czas ściąganie 46 godzin, takie rzeczy tylko u Sony Wink Co ciekawe patche nie są kompresowane, także zajmują często 5x więcej niż u konkurencji.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Kolos28 - 07-04-2017

Serio? U mnie gry ważące po 40GB a nawet więcej, ściągam w w około 3-4 godzinki i to po wifi a więc szukalbym problemu bo ewidentnie coś u Ciebie nie tak... Nie wiem Router?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - RafalKa - 08-04-2017

U mnie podobnie jak u Kolosa 2 - 4h i można grać.

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Adamo89 - 02-12-2017

Witam wszystkich. Mam pewne wątpliwości ,a nie mam w okolicy speców od konsol. Spotkałem się z problemem, że ps4 niszczy płyty... Czy to częste w napędach ps4 pro? Jaką w ogóle trwałosć i żywotność mają gry na płytach?