PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-w-temacie-ps4)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - piotros - 06-06-2016

Tak sobie czytam i zastanawiam się co daje Ci operator w abonamencie za 49zł, że chcesz abonament. Oferta na kartę w Play Formuła Unlimited za 25 zł/30 dni daje Ci rozmowy i SMSy do wszystkich w Polsce za darmo + 6GB internetu. 24 miesięczne opłaty wyniosą wtedy 600 zł, a nie 1174 zł jakbyś miał abonament. Za zaoszczędzone 576 zł można kupić 2 gry na premierę lub z 5-6 używanych. Smile
Jak ja bym miał wybierać, to przeszedłbym na kartę i kupił konsolę na raty w markecie. A jeszcze trzeba brać pod uwagę to, że przez 24 miesiące dużo może się na rynku telekomunikacyjnym pozmieniać i może się szybko okazać, że Twój abonament będzie "nieodpowiedni", a ofertę na kartę następnego dnia możesz zmienić na lepszą... Smile A jeszcze od przyszłego roku nie będzie roamingu w Unii Europejskiej, więc może być ciekawie...
Jest jeszcze jeden aspekt przemawiający dla mnie przed kupnem konsoli w markecie/sklepie, a mianowicie wybór konkretnego modelu. Nie wiadomo czy operatorzy dysponują najnowszymi modelami, po różnych liftingach, a w sklepie zawsze możesz wybrać ten najnowszy.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Makaveli - 06-06-2016

Popieram wpis piotrosa w całej rozciągłości.

Kilkakrotnie usiłowałem znaleźć jakieś zalety abonamentu z perspektywy osoby prywatnej, kalkulując na wszystkie strony oferty operatora Play i niestety nie znalazłem żadnych.

Oferta z telefonem się zwyczajnie nie opłaca. Dopłacamy około 500-600 złotych do samego faktu posiadania telefonu razem z umową (sprawdzałem na Samsungu Galaxy S7). Jedyne, co mogłoby ciekawić, to obecnie oferowany przez Play nielimitowany transferem internet LTE, ale nie wiem, czy nie mają już tego w ofercie na kartę.

Jeżeli nie prowadzisz biznesu, to abonament nie jest w stanie zaoferować niczego ponad to, co oferuje zwykły „burner” z kiosku. A taki starter można wyrzucić w każdej chwili i kupić inny, albo w ogóle przestać go na jakiś czas doładowywać.

Im więcej zobowiązań człowiek ma, tym gorzej.

No ale kończmy offtop. Co do samej konsoli - nawet mimo, jak twierdzisz, zerowego oprocentowania rat konsoli, nie opłaca ci się jej kupno. PS4 z Uncharted 4 ostatnio chodziło po bodajże 1599 złotych, a w zestawie był chyba jeszcze Driveclub. I miałeś tam najnowszy model konsoli w wersji nawet chyba 1TB.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - michalmiko - 06-06-2016

Nie chciałem wymieniać tutaj nazwy operatora, bo nie wiem czy regulamin na to zezwala Smile Oczywiście chodzi o Playa.
Muszę pozostać przy abonamencie, bo telefon jest na firmę. W tej ofercie jest wszystko bez limitu.
Poprzednio dostałem-kupiłem bardzo korzystnie kamerkę GoPro hero 3+ w wersji black (najwyższa). Dostałem lepszą ofertę niż przedstawiają w internecie i przez to się zdecydowałem. Teraz nie było takiej możliwości jak negocjacje. Wtedy był to najlepszy i najnowszy model, ale masz rację, że dla operatorów dystrybutor może "upchnąć" najprostszy model bo wiele osób i tak to "łyknie" bo dostanie to za 49zł, a to że wyższy abonament to już nie przeliczą Wink
Właśnie w Playu jest wersja z 1TB, ale to i tak drożej niż zakup w sklepie. Jeszcze jak bym był graczem (przepraszam, jeżeli komuś się teraz naraziłem Big Grin), ale gram średnio co pół roku na PS3.
Na razie przy tej ofercie sobie daruję, no chyba że poczują klienta, który chce odejść to może coś lepszego zaproponują (Plus dawał mi internet za 10zł byle bym u nich został).
Ok, koniec OT, choć starałem się pisać na temat Wink
Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem, Pozdrawiam Serdecznie


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - OboL90 - 25-11-2016

Witam.

Wiem, że na pewno podobnych postów było na tym forum wiele, jednak żaden nie odpowiada na moje pytanie. Mianowicie, gdzie aktualnie można kupić najtaniej zestaw PS4 Slim z 2 padami? Interesuje mnie również opcja z 2 padami i grą. Dziś kończy się właśnie Czarny Piątek i powiem szczerze, że jestem zażenowany tym, co zobaczyłem w różnych sklepach oferujących Playstation. Chciałbym sprawić sobie prezent pod choinkę. Dlatego zwlekam z kupnem w nadziei, że przed Świętami znajdę ofertę, która naprawdę sprosta moim oczekiwaniom. I tu tez mam kolejne pytanie czy warto czekać? Czy na rynku konsol raczej nie będzie większej obniżki cen w najbliższym czasie?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam za ponawianie tematu.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Spaidi - 26-11-2016

Jestes zazenowany? Bylo PS4 Slim z gra za 1150zl
Od razu powiedz, ze prosisz zeby ktos Ci dal za darmo.
Nie napisales jakiej ceny oczekujesz


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - RafalKa - 27-11-2016

Echhh @Spaidi szkoda skoka klawiatury Wink
Też chciałem coś tam smyrknąć ale uznałem szkoda skoka Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - OboL90 - 27-11-2016

Nie wiem czy macie problem z rozumieniem czytanego tekstu, ale chyba wyraźnie napisałem, że chcę kupić zestaw z 2 padami. Moje zażenowanie polegało na tym, że taki zestaw nie był przeceniony. Jeśli dla Was super-hiper-mega przecena konsoli z 500 gigabajtowym dyskiem to szczyt szczęścia, ok rozumiem.
PS. Nie musicie mnie od razu przyprawiać o ostracyzm, bo mam większe wymagania i nie łapię ochłapów, które dla nas są przygotowane.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Kraszu - 28-11-2016

Osobiście jestem przeciwnikiem czekania. Jeżeli masz ciśnienie na konsolę, to trzeba po prostu kupić, podłączyć i grać w interesujące produkcje. Tym bardziej, że długie jesienne wieczory to pora idealna na nasze hobby.

Przed świętami na 100% pojawią się promocje także wyjątkowo ten miesiąc możesz się wstrzymać. Większą zagwozdką dla Ciebie może być wybór modelu. Masz obecnie pełną możliwość wyboru - classic, slim, pro. Co by nie pisać, to PRO jest wyborem przyszłościowym. Być może za jakiś czas właściciele zwykłych ps czwórek będą traktowani po macoszemu i wersje gier na starocie będą po prostu słabsze. Zapas mocy PRO będzie przecież kuszący dla twórców. Mam nadzieję, że takiego rozjazdu jakościowego nie doczekam... Różnica między classic i slim, to wg mnie tylko kwestia wyglądu.

Zestawy z dwoma padami to raczej nie jest standard. Poluj na okazję z dyskiem 1TB, a pada w każdej chwili możesz dokupić. Na atrakcyjną cenę PRO bym nie liczył, bo to świeżyzna na rynku. Poza tym do PRO wypadałoby już mieć telewizor obsługujący rozdziałkę 4K.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - RafalKa - 28-11-2016

OboL90 napisał(a):Jeśli dla Was super-hiper-mega przecena konsoli z 500 gigabajtowym dyskiem to szczyt szczęścia, ok rozumiem.
Przecież to Ty szukasz mega okazji nie my.
Nie masz parcia na szkło to tym lepiej dla Ciebie że nie musisz konsoli mieć już teraz,
Jednak z postów właśnie tyle wynika że nic nie wynika, chcesz kupić konsolę jak najtaniej, tzn za ile?
W moim przypadku kupno konsoli było celem samym w sobie, żeby cieszyć się z gier a nie kupno jej najtaniej jak się da. Też nie lubię przepłacać ale nie spinam się na maxa bo 50 zł urwę i nie traktuję tego jak rzucony ochłap dla plebsu.
Jak up skupiłbym większą uwagę na model niż to czy kilka złotych zostanie w kieszeni (wiem to też mile widziane)


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - OboL90 - 28-11-2016

Ok. Zatem lepiej brać zestaw "golasa" z 2 padami czy z 1 padem i grą?