PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-w-temacie-ps4)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Kraszu - 29-12-2015

Nie za bardzo rozumiem istotę problemu?

To działa raczej odwrotnie i automatycznie - konto na PSNprofiles jest zgodne i "pobiera" dane z twojego głównego konta PSN z konsoli. Na przykład w tej chwili widać w twojej sygnaturce, że masz 6 brązowych trofeów i że do tej pory bawiłeś się tylko w Far Cry 4. Jeżeli w PS4 podłączonej do Internetu wejdziesz w sekcję "Trofea", to zdobyte pucharki automatycznie zostaną załadowane na serwer. Po tej operacji każdy na świecie będzie mógł się dowiedzieć co ustrzeliłeś w grze, kiedy, o której godzinie itd. (jeżeli oczywiście zajrzy na twój profil na PSNprofiles).

Możliwe, że chodzi ci o to, co swego czasu i mnie spędzało sen z powiek ---> https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=29468


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Mr.Q - 29-12-2015

Całkiem niezrozumiałeś. Nie mam tam konta, ponieważ nie wiem gdzie w profilu na konsoli wpisać kod który wyskakuje przy rejestracji. Obrazek który tworzy się bez rejestracji konta poprzez update user jest w formacie PNG i sam automatycznie się nie aktualizuje. Racja? Mam już 8 pucharów.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - VortaL - 29-12-2015

z tego co pamiętam, to w przypadku PS 3 kod, który wyskakiwał musiałeś umieścić w "o mnie" na konsoli - wpisywało się go tam i wtedy PSN Profiles uwierzytelniało się z kontem PSN. Ale z tego co widzę to już masz to zsynchronizowane co by świadczyło, że w przypadku PS 4 nie wpisuje się tego kodu.. a i jeszcze jedno - podczas ustawiania gamercarda' masz pola z linkami - skopiuj te BBCode i wklej je bezpośrednio w sygnaturę. Będziesz miał ją klikalną - bo tak to masz najzwyklejszy obrazek, który nie będzie się aktualizował.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Makaveli - 29-12-2015

One i tak automatycznie się nie będą aktualizowały. Taka opcja jest dostępna po wykupieniu subskrypcji - wtedy trofiki pojawiają się w czasie rzeczywistym. Normalnie trofea aktualizują się raz na dobę, ewentualnie możesz aktualizować ręcznie co godzinę, do 24 razy na dobę.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - VortaL - 29-12-2015

chodzi o to, że teraz dostałeś najzwyklejszy obrazek, który się nie zaktualizuje - kod, który dostajesz wpisujesz w sekcji o mnie na konsoli i tyle, potem wbijasz w zmienianie gamercarda' (na samym początku konto tam zrób) i tam masz BBCode.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Kraszu - 29-12-2015

(29-12-2015, 09:29)Mr.Q napisał(a): Całkiem niezrozumiałeś. Nie mam tam konta, ponieważ nie wiem gdzie w profilu na konsoli wpisać kod który wyskakuje przy rejestracji. Obrazek który tworzy się bez rejestracji konta poprzez update user jest w formacie PNG i sam automatycznie się nie aktualizuje. Racja? Mam już 8 pucharów.

To nie jest racja. Ja w żaden sposób nie łączyłem, nie parowałem swojej konsoli z kontem na PSNprofiles. Moja sygnatura na playstationforum.pl jest aktywna i ty też w tym momencie możesz mieć taką sygnaturę. Musisz po prostu skopiować sobie BBCode ze strony PSNprofiles i wkleić ten kod w sygnaturę u nas na forum. Dzisiaj moja sygnatura nie pokazuje aktualnego stanu zdobytych przeze mnie trofeów. Dlaczego? Ano dlatego, że nie spełniłem dwóch warunków, które trzeba spełnić żeby wszystko się zaktualizowało:

1) Po skończonej sesji z jakąś grą trzeba wejść na konsoli do sekcji "Trofea" (wczoraj zdobyłem w God of War 3 dwa trofiki, ale po prostu wyłączyłem konsolę. Te dzbanki gdzieś tam sobie siedzą w pamięci i na pewno nie zginą, ale ja ich po prostu nie załadowałem na serwer i dlatego nie są w tej chwili nigdzie widoczne).
2) Następnie wejść na komputerze na stronę psnprofiles.com, wpisać swój login, i zrobić Update user. Wszystkie zdobyte trofea, które widzisz u siebie na konsoli, automatycznie będą widocznie i na PSNprofiles bez żadnego parowania.

I to wszystko. Tak jakbyś robił u nas na forum opcję "odśwież" w jakimś temacie. Jeżeli tego nie zrobisz to nie załaduje ci nowego posta. Tak samo na PSNprofiles - jeżeli nie odświeżysz, to nowe trofea się nie załadują.

Chyba, że masz na myśli pełną synchronizację. Na przykład w tej chwili zdobywasz w grze pucharek i w tej chwili bez żadnych działań chcesz go mieć widocznego w swojej sygnaturze? Nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Wg mnie żeby pucharki poszły w Internety to trzeba obowiązkowo spełnić pkt. 1.

@VortaL ma inną sygnaturę bo z tego co widzę korzysta z innej strony magazynującej trofea graczy. Być może tam trzeba zakładać jakieś konto, ale na PSNprofiles wszystko jest oparte na głównym loginie. W moim przypadku "Kraszuuu".


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Mr.Q - 29-12-2015

OK, już rozumiem trochę więcej. Zostanę więc przy tym BBCode. Nie rozumiem jednak, czemu Ja nie mogę zmienić "o mnie". Gdy najadę na tą opcję mogę jedynie wcisnąć kółko aby się cofnąć, wciśnięcie Xa nie sprawia że mogę tą pozycję edytować. Tak samo niezrozumiała jest dla mnie zmiana języka na niemiecki po wciśnięciu edycja profilu. Dziwne to dla mnie.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Makaveli - 29-12-2015

Kraszu, trofiki wrzucają się na serwer automatycznie w przypadku posiadania PS Plus i włączenia takiej opcji. Ponadto, po wykupieniu subskrypcji na stronie psnprofiles tam również będą się aktualizowały w czasie rzeczywistym.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Kraszu - 29-12-2015

Możliwe. Ja się w to ze szczegółami nie wgłębiałem. Ani PLUSA, ani tym bardziej subskrypcji na psnprofiles nie mam wykupionych, dlatego tak trochu na piechotę robię te aktualizacje. Ważne, że działa, a opcja natychmiastowa nie jest mi do szczęścia potrzebna.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - VortaL - 29-12-2015

ja teraz korzystam z innej strony, bo tam są te gamercardy' multiplatformowe, co dla mnie jako posiadacza PS 3 i Xbox One jest dobrą opcją - w PSN Profiles trzeba było w o mnie wpisać ten kod, by udowodnić, że konto PSN jest nasze "mamy do niego dostęp, skoro możemy to wpisać" - dziwne, że na PS4 tak nie ma. Swoją drogą Q mogłeś dalej jechać na tym koncie, które miałeś wcześniej - bo z tego co pamiętam to inaczej się nazywałeś na PSN.