PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-w-temacie-ps4)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Ćwirek - 25-07-2015

Witajcie, jestem nowy, Mateusz - miło miSmile.
A teraz do rzeczy, to będzie moja pierwsza konsola Sony dlatego pytania mogą wydać się głupieBig Grin.

Jeśli wszystko się powiedzie po wakacjach kupuję PS4, zastanawiam się nad modelem z 1TB dyskiem, ale mam kilka pytań:
1. Co tak właściwie przechowywane jest na dysku?
2. Pad zasilany jest bateriami czy akumulatorem dodawanym do zestawu? Czy można jednocześnie pada ładować i grać czy będzie to miało wpływ na jego żywotność?
3. Na innej stronie przeczytałem, że bezpośrednio do pada (za pomocą jacka) można podłączyć głośniki, ale będą ciszej grały. A co jeśli podłączymy konsolę kablem HDMI pod monitor posiadający wbudowane głośniki? Czy dźwięk będzie wydobywać się właśnie z nich? Mowa na przykład o takim monitorze: http://www.mediamarkt.pl/rybnik/monitor-lg-27mt46d-pz,id-979355
4. Ile mogą zajmować aktualizacje systemu? Mam słabe łącze internetowe, stąd pytanie.
5. Czy można kupować gry używane i normalnie sobie grać, czy są jakieś dziwne ograniczenia czy coś w ten deseń? Multi i tak odpada.
6. Jak to jest z awaryjnością PS4? Warto zainwestować w dodatkową gwarancję?

Z góry dziękuję za zainteresowanie, jeśli coś sobie jeszcze przypomnę to z całą pewnością zapytam.
PozdrawiamSmile.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Spaidi - 25-07-2015

1.Gry kupione w sklepie internetowym PSS(wbudowany Sony), pliki gier instalujace sie podczas pierwszego uruchomienia gry z plyty, save'y gier, zdjecia, muzyka czy co tam wrzucisz.
2.Pad ma wbudowany akumulator, mozesz grac i ladowac, bedziesz to robil stosunkowo czesto. Szybko sie rozladowuje.
3. Kabel HDMI przesyla obraz i dzwiek, pad ma wlasny glosnik i wyjscie mini jack. Nie kombinowalem z podlaczaniem glosnika(?) Jaki to mialoby sens?
4. Totalnie roznie, to duzy system.
5. Do multi potrzebujesz PS+, nie ma ograniczen na kopie gier. Mozesz kupowac uzywki.
6. Jesli bedzie ustawiona w miejscu gdzie konsola bedzie mogla oddychac to nic nie powinno sie stac. Z awaryjnoscia jak z kazda konsola. Dodatkowa gwarancja moze sie przydac, jesli masz kilka zlociszy wiecej. Sony udziela rocznej gwarancji, drugi rok zapewnia sprzedawca.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Ćwirek - 25-07-2015

Skoro pad ma własny głośnik, to oznacza to że wszelkie dźwięki z gier jakie tylko będą, będą wydobywać się właśnie z niego? Dobrze zrozumiałem?


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Makaveli - 25-07-2015

Nie.

Z głośnika wydobywają się różne drugoplanowe dźwięki - w Killzone jest to dla przykładu komunikacja radiowa drużyny. W Batmanie też słychać pewne elementy interfejsu. Wszystko zależy od gry. Można dostosować głośność dźwięku, można także głośnik całkowicie wyłączyć.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Spaidi - 26-07-2015

glosniczek w padzie to taki bajer, np w infamous gdy dzwonil bohaterowi telefon to dzwonek komorki "dryndał" z glosniczka w padzie Smile
Ma to na celu zwiekszyc immersje i cala "bajerowatość" konsoli.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Ćwirek - 28-07-2015

Czyli tak czy inaczej będę musiał podłączyć konsolę pod coś, co ma głośniki. Telewizor odpada, bo zwyczajnie nie mieszkam sam i domownicy będą się wnerwiaćBig Grin. Jeśli natomiast podłączę konsolę kablem HDMI pod monitor z głośnikami, to wszystko powinno działać jak należy, tak?


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Spaidi - 28-07-2015

tak bedzie wtedy dzialac, mozesz tez podlaczyc sluchawki do pada, poprzez jack. Wtedy caly dzwiek jest przekierowywany na sluchafony


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - ReV - 29-07-2015

Spaidi małe sprostowanie co do gwarancji, prawo unijne mówi, że masz dwa lata to że Sony upiera się na rok nic nie zmienia, powołujesz się na unijne przepisy i drugi rok gwarancji będzie uznany. Ćwirek kup sobie headseta i problem z głowy.


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Spaidi - 29-07-2015

(29-07-2015, 13:09)ReV napisał(a): Spaidi małe sprostowanie co do gwarancji, prawo unijne mówi, że masz dwa lata to że Sony upiera się na rok nic nie zmienia, powołujesz się na unijne przepisy i drugi rok gwarancji będzie uznany. Ćwirek kup sobie headseta i problem z głowy.
Masz rację i się mylisz, prawo unijne mówi o niezgodności towaru z umowa, gwarancja to totalnie inna sprawa. Sony daje rok gwarancji, czyli bezpłatnej naprawy(usterka wynikającą z wady produktu).

Sprzedawca przekazując Ci sprzęt zawiera z Tobą umowę, jednym z warunków jest sprawne działanie przez dwa lata od zakupu. Więc gdy się coś stanie, umowa zostaje naruszona, co za tym idzie sprzedawca musi pokryć koszty naprawy(też z winy wady produktu). Producent tak naprawdę dawać gwarancji wcale nie musi. Tylko sprzedawca ma ten obowiązek.

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych w temacie PS4 - Mr.Q - 29-12-2015

Mógłby ktoś mi szczegółowo napisać, jak wprowadzić do PS4 kod z PSNprofiles? Zrobiłem sobie tylko obrazek w png, a chcę wiedzieć, jak przypisać konsolę do konta. Gdzie trzeba wpisać kod aktywacyjny? Próbowałem w menadżerze profilu ale nie udało się.