PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy)
+--- Wątek: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 (/thread-ea-zamyka-serwery-do-wielu-gier-w-tym-na-platforme-ps2)

Strony: 1 2 3 4


EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - Simion - 12-05-2014

30 czerwca 2014 roku Electronic Arts planuje zamknięcie wielu serwerów do starszych swoich tytułów. Z tego co zauważyłem kilka z nich to tytuły z czarnulki, a precyzując będą to:
  • Battlefield 2: Modern Combat
  • Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
  • Star Wars: Battlefront
  • Star Wars: Battlefront II

Pełną listę znajdziecie poniżej:
http://pclab.pl/news57669.html


PS: Kolejny powód by nienawidzić EA. Najpierw zrobili Origin bo Steam im nie odpowiada (i dlaczego mój login to jednocześnie nick we wszystkich grach?! niech jeszcze jawnie przesyłają hasła na maila), a teraz uśmiercanie gier.


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - dragon1493 - 12-05-2014

To trzeba będzie jeszcze zagrać w BF2 póki jeszcze serwy są Wink


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - JaDCorbeN - 12-05-2014

Kurcze, ale czemu Crysis 2. Fakt, że multi było mało interesujące, ale żeby zaraz zamykać.


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - mattek - 12-05-2014

Na prawdę, ta firma zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Rozumiem jeszcze gry z PS2, bo ta konsola jest teoretycznie martwa, ale Battlefield 2? Gra, w którą ciągle śmiga pełno osób, a ilość dostępnych serwerów jest liczbą przekraczającą tysiąc.


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - PaultheGreat - 12-05-2014

Electronic Arts widocznie chce kolejny raz zdobyć tytuł najgorszego producenta gier. Smile Bardzo dziwne posunięcie tej firmy moim zdaniem, gdyż jednym ruchem mogą stracić swoich starszych fanów, bowiem patrząc na listę można odnieść wrażenie, iż to właśnie oni najbardziej ucierpią na decyzji Elektroników. Rozumiem, że studio może zamknąć serwery do martwych już gier, które zostały zapomniane przez graczy, ale nie potrafię pojąć takiego posunięcia w stosunku do gier ciągle żywych, jak np. wspomniany przez Mattka drugi "Battlefield" czy też nie takie stare jeszcze tytuły pokroju "Crysis 2". EA próbuje w ten sposób zmusić starych wyjadaczy do przejścia na nowsze odsłony swoich ulubionych serii.


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - mattek - 12-05-2014

Dokładnie, Paul. Nowszych serii czy części, które nieraz są crapowate - np. Battlefield 4, który był i jest niczym innym jak wersją beta gry.


Odp: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - Falko14 - 12-05-2014

Szkoda Star wars 2 i Bf ;/ Sw było dosyć fajne.Ale cóż ps2 i tak bylo martwe i tak ale żeby posuwać się do usunięcia tej resztki radości z ps2 :/ No ale co zrobić trzeba prze żyć Smile

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - Helios98 - 12-05-2014

Jestem smutny chociaż nie grałem ani razu w multiplayer (i niedługo będę) ale mam pytanie wystarczy gra - multiplayer i gramy?

EA niedługo straci fanów przez to :/ niech jeszcze wyłączą serwery FIFA 09 Ultimate Team PC to dopiero będzie firma gier. Większość gier było mało ludzi a dlatego ze PS3 był bardziej rozbudowany. Gdyby nie PS3 i jego dodatki to PS2 było by jeszcze dużo grało


RE: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - mattek - 12-05-2014

W sumie dopiero teraz dowiedziałem się, że sprawa jest głębsza i nie zamyka się tylko w ogródku EA - tak właściwie to nawet nie jest ich wina Jakiś czas temu samo GameSpy ogłosiło, że postanawia zamknąć możliwość gry online w większości tytułów, które wykorzystywały ten serwis. Oznacza to, że funkcję gry sieciowej straci ogromna ilość gier i to bez względu na wielkość community.

Powód takiej decyzji? Podobno kontynuowanie tej działalności jest nieopłacalne, ponieważ od jakiegoś czasu dużo producentów stawia na własne rozwiązania online lub serwery Steam. Oczywiście, problem ten nie dotknął tylko EA. Jakiś czas temu mogliśmy przeczytać, że Rockstar Games ucina kilka funkcji sieciowych w swoich grach - tutaj także po części powodem było samo GameSpy. Podobnie z developerem 2K, twórcami takich hitów jak Borderlands. Na szczęście, w tym przypadku głos został zabrany i firma oświadczyła, że prawdopodobnie garstka najbardziej znanych gier korzystających z tego rozwiązania otrzymają łatkę, wprowadzającą obsługę serwerów Steam. Co z wersjami konsolowymi? Firma ciągle szuka najlepszego rozwiązania.

Są nawet wieści ze sceny PS2. Na forum ps2onlinegaming od kilku dni trwa dyskusja o przyszłości ostatnich szpili online na Czarnuli. Fani mają już jakiś zarys co z tym fantem zrobić, jednak za wcześnie na mówienie o sukcesach. Jedno jest pewne - scena nie da "od tak" umrzeć trybowi sieciowemu na Play Station 2.

Co ja o tym sądzę? Z jednej strony, właściciele GameSpy mogą mieć rację i zgadzam się z nimi, że twórcy rezygnują z ich usług. Już bardzo dawno nie widziałem ich loga w którejś z nowszych gier. Z drugiej, uśmierca to masakrycznie dużą ilość tytułów, których część do dzisiaj tętniła życiem zapalonych fanów, zostawiając je na łaskę samych twórców - wydać patcha czy nie. Ogromnie szkoda, że na tej decyzji ucierpią takie perełki jak Unreal Tournament, Quake 3 czy pierwsze części Call of Duty.


Odp: EA zamyka serwery do wielu gier, w tym na platformę PS2 - Falko14 - 12-05-2014

O jakie miłę informacje na pocieszenie Wink.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2