PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Dance Mata w wersji Delux - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+---- Dział: Testy (https://playstationforum.pl/forum-testy--266)
+---- Wątek: Dance Mata w wersji Delux (/thread-dance-mata-w-wersji-delux)



Dance Mata w wersji Delux - Simion - 30-08-2015


Zaczynam od tego filmu, ponieważ tak naprawdę wszystko zaczęło się od tej sceny, oraz kultowego już filmu „Hubert Zawodowiec”. Właśnie w ten oto sposób dowiedziałem się o istnieniu gier tanecznych (podejrzewam, że nie byłem w tym osamotniony Wink ). Od tego czasu przez moje łapki przeszło wiele mat, różnego rozmiaru i twardości. Niestety nigdy nie byłem zadowolony z nich. Cienkie Warezy kupione w Robsonie były słabo wykonane i bałem się że ścieżki popękają. MadCatz był naprawdę dobrze wykonany, lecz niestety był mały. Twarda, wykonana z plastiku mata była trwała i świeciły się przyciski przy naciśnięciu, niestety strasznie hałasowała. Odpowiedni sprzęt udało mi się znaleźć dopiero po odkryciu magii eBay. Lecz znalezienie maty było tylko połową sukcesu. Jedyny sklep mający go wtedy w sprzedaży wysyłał tylko na terenie Niemiec. Tak więc paczka została przesłana z Berlina do Mannheim (pod francuską granicą), po czym po pół roku została przywieziona do Szczecina przez członka mojej rodziny, a dzisiaj ja mogę wam ją zaprezentować Smile .



Dance Mat Deluxe

[Obrazek: 1604681_822046441145498_976444146_n.jpg?...e=5671AF60]

Mata ta jest wyjątkowa z kilku powodów, lecz zacznę od podobieństw do innych tego typu produktów. Z zewnątrz wykonana jest z ceraty na której nadrukowano standardowy wzór. Plastikowa skrzynka z głównym układem jest identyczna to tej z innych mat. Od spodu znajduje się bardzo gęsta i twarda gąbka, mająca zapobiec przesuwaniu się. I tak naprawdę na tym podobieństwa się kończą.
Najbardziej charakterystyczna rzeczą dla tej maty jest jej grubość około 3cm oraz to czym ją wypełniono. Na całej krawędzi znajduje się zamek błyskawiczny, po którego otworzeniu ukazuje się gruba (2cm) mata wykonana ze sztucznego pianowego materiału, podobna trochę do karimaty używanej podczas biwaków. I właśnie w tym kryje się wyjątkowość tej maty DDR. Te nietypowe wypełnienie zostało sklejone w taki sposób (naprzemiennie, jak sklejka), aby całość byłą dość sztywna i dobrze amortyzowała uderzenia. Teraz bez obaw można skakać do woli nawet w środku nocy, nie martwiąc się o sąsiadów z dołu (sprawdzone w praktyce X) ).
Drobnym, lecz bardzo przydatnym dodatkiem są wkładki w strzałkach. Nie musimy się już oglądać co jakiś czas tracąc cenne sekundy i ryzykując popełnienie błędu przy tańcu. Teraz strzałki po prostu czuć pod stopami. Są twardsze i wyczuwalny jest skok poziomów pomiędzy nimi a resztą maty.

[Obrazek: 1072373_822046564478819_135433863_o.jpg]

[Obrazek: 1553591_822046467812162_462021558_o.jpg]

[Obrazek: 1511600_822046511145491_1885565404_o.jpg]

[Obrazek: 1493537_822046614478814_854712985_o.jpg]



Przydałoby się także wspomnieć o wadach. No i tu leży problem, ponieważ oprócz problemów z dostępnością tego sprzętu w naszym kraju, oraz znalezieniem miejsca na ich przechowywanie nie doszukałem się żadnych. Mata jest naprawdę dobrze wykonana i myślę że posłuży mi wiele lat. Cena także nie była zła i wynosiła ~70zł z przesyłką za sztukę. Jest to chyba najlepszy produkt tego typu na rynku i ciężko będzie czymś to pobić.
A co do samych mat? Nie od dziś wiadomo że ruch to zdrowie, a sam jestem żywym przykładem że dzięki matom można zrzucić nawet kilkanaście kilo (byłem grubym dzieciakiem Tongue ). Na pewno zabawa z nimi nie zaszkodzi. Możliwe nawet, że nauczycie się na nich nowych ruchów i zabłyśniecie na imprezie Wink .

Na zachętę pokarzę wam jeszcze coś Wink .



EDIT 30-08-2015r

Maty doczekały są pokrowca Smile .

[Obrazek: 11928760_1209883322361806_3551472862020920393_o.jpg]