PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ranking forumowy w Guitar Hero - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Ranking forumowy w Guitar Hero (/thread-ranking-forumowy-w-guitar-hero)

Strony: 1 2


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - piotros - 03-09-2013

Sądzę tak jak poprzednicy, że rankingi są dobrym pomysłem... Smile
Ja ze swojej strony mogę zająć się zorganizowaniem i prowadzeniem rankingów odnośnie poszczególnych części Silent Hill... Wink

Trzeba byłoby to tylko wszystko dobrze zorganizować... Smile


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - Kratos - 22-09-2013

No i co z tymi waszymi rankingami? ;p W co ja mogę pograć?

- Need for Speed: Hot Pursuit 2
- MotoGP 2
- Rumble Racing
- MotorStorm Arctic Edge
- Burnout Dominator/Revenge
- ATV Offroad Fury 3
- Downhill Domination
- F1 2001
- FlatOut 2
- Wipeout Fusion

Kwestia dogrania się z tytułami, a potem tego w jaki sposób będziemy weryfikować wyniki. Może jakieś zdjęcie nawet telefonem czy po prostu save jak ktoś ma przerobioną konsolę.


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - piotros - 22-09-2013

(22-09-2013, 08:27)Kratos napisał(a): No i co z tymi waszymi rankingami?[..]

Brak odgórnych wytycznych jak je zorganizować technicznie na forum... Smile Czy mają być same wątki ze słowem "ranking" w tytule, czy może stworzyć osobny poddział o nazwie rankingi, a potem już same posty? Będą wytyczne, to mogę się zająć SH... Smile

(22-09-2013, 08:27)Kratos napisał(a): w jaki sposób będziemy weryfikować wyniki. Może jakieś zdjęcie nawet telefonem czy po prostu save jak ktoś ma przerobioną konsolę.

Wszystko zależy od gry, bo nie w każdej jest tak samo. Moim zdaniem w przypadku SH wystarczy "słowo" gracza, a jak byłoby jeszcze poparte zdjęciem, to byłoby jeszcze lepiej... Smile


Odp: Ranking forumowy w Guitar Hero - Kratos - 22-09-2013

Kwestia techniczna to najmniejszy problem. Dla każdej gry osobny wątek o nazwie tak, jak ten, czyli Ranking forumowy w... i tu nazwa gry. Poddział mógłby powstać gdyby powstało kilka takich rankingów. Może niech na początek każdy napisze konkretne tytuły, w które może pograć i pewną deklarację. A tak z ciekawości to jak zamierzasz prowadzić ranking w Silent Hill? Kto szybciej przejdzie czy jak?

Wysłane za pomocą Tapatalk


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - PaultheGreat - 22-09-2013

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być utworzenie poddziału, w którym umieszczane byłyby osobne wątki dla każdej gry, lecz w takim wypadku należałoby zmienić nazwę tego działu. Sam nie mam dobrego pomysłu na nową nazwę - do głowy przychodzą mi tylko dwie nazwy tj. "Top Gry" i "Zestawienia gier".

Sam mam pomysł na stworzenie wątku rankingowego dla gry "Burnout 3: Takedown", który składałby się z kilku toplist podzielonych na dwie kategorie. Pierwsza kategoria to statystyki ogólne widoczne w menu driver details np. ogólna liczba zdobytych punktów (Burnout points), czy liczba takedownów. Drugą kategorią byłyby statystyki dotyczące jednego konkretnego trybu gry (road rage, time attack itd.), w którym na określonej mapie każdy z użytkowników mógłby pochwalić się osiągniętym wynikiem (coś podobnego do rozgrywanego forumowego turnieju). Do każdej listy rankingowej w tej kategorii trzeba znaleźć odpowiednią trasę/trasy.

W praktyce wątek rankingowy w przypadku tej gry wyglądałby tak:

RANKING OGÓLNY

Najwięcej punktów (Burnout Points)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce

Najwięcej takedownów (Takedowns)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce

Najwięcej pieniędzy z kraks (Crash Damage)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce

REKORDY

Road Rage - w tym wypadku proponowałbym jedną z dwóch wersji trasy Silver Lake
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce

Time attack
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce

Crash Events
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
[...]
10. miejsce


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - piotros - 22-09-2013

SH ma sporo informacji w podsumowaniach, więc jest w czym wybierać. Smile
Można zrobić ranking kto przejdzie grę najszybciej, kto zdobędzie największą ilość gwiazdek, kto ukończy grę największą ilość razy, które zakończenie uzyskaliśmy największą ilość razy itp.
Ja mogę zacząć od SH2DC, SH3, bo widziałem wszystkie zakończenia i powinienem mieć zdjęcia z podsumowań. SH1 i SH 0rigins również mogę się zająć... Smile
Jak na razie to jedynie SH Homecoming nie miało podsumowań po zakończonej grze, a w pozostałych raczej były.


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - Kratos - 24-09-2013

To widzę Paul, że na poważnie podchodzisz do tego turnieju ;D Ja to myślałem, że to bardziej skromnie będzie wyglądać. Właśnie jakaś jedna lokacja, jeden samochód i jazda. No ale można zrobić i tak, jak ty mówisz. Takedowna akurat nie mam z serii, ale może jakoś bym dał radę załatwić i może z czasami też nie byłoby u mnie tak źle skoro grałem w 2 ostatnie części Burnouta. Tylko coś u reszty nie widać zapału, więc trzeba się zastanowić czy jest sens organizowania czegoś takiego. 2 osoby do jednej gry to absolutne minimum.


RE: Ranking forumowy w Guitar Hero - Yohokaru - 28-09-2013

Kurde, do Burnouta to mi by pasowalo, ale mam tylko Dominatora, a wyniki z Legends (takie Takedown na PSP) by pewnie nie pasowały...