PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 (/thread-forumowy-turniej-growy-edycja-1)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Yohokaru - 23-01-2013

[Obrazek: m_monaco.jpg]

Wyłączenie brake assist to podstawa by myśleć o zejściu poniżej 1:40. Wbrew pozorom trasa nie jest trudna i po kilku okrążeniach idzie złapać jakiś rytm w robieniu kółek. Należy pamiętać o dobrym ścięciu szykany oraz po tym w serii zakrętów najlepiej nie tracić kontroli nad wozem, bo szybko można zaliczyć bandy. Wracając jeszcze do punktu krytycznego nr 2, można tutaj spróbować powoli wjechać, odejmując gazu i kiedy uznamy to za stosowne, przygazować by wyjść z zakrętu, po czym lekko hamując i gazując wjechać do tunelu prowadzącego do punktu krytycznego nr 3 (szykana)

Aktualizacja rekordu: 1:32:368


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 23-01-2013

(23-01-2013, 11:11)EgonZgierz napisał(a): ja poniżej 1:45 nie mogę zejść chyba że najlepszy czas można uzyskać odbijając się od band ?

Jak napisał Yohokaru wyłącz brake assist i wtedy pójdzie Ci lepiej... Smile
A jeżeli jazda w R:Racing sprawia Ci kłopoty, to polecam włączyć Gran Turismo 4 w trybie Arcade, wybrać trasę Cote d'Azur i ten sam samochód. Ja tak poćwiczyłem i potem w R:Racing byłem o 2 sekundy szybszy od moich poprzednich rekordów... Smile

(23-01-2013, 16:56)Yohokaru napisał(a): [..]Należy pamiętać o dobrym ścięciu szykany[..]

O właśnie! W Gran Turismo 4 nie da się jej ściąć, bo jest dobrze obudowana i walisz w mur, dlatego ta trasa bardziej mi odpowiada w GT4...
Mój czas podawany był bez ścinania tego zakrętu...
Uważam, że należy jechać poprawnie po torze, a nie ścinać... takie zachowanie jest nie fair w stosunku do innych. W przypadku ścięcia tych zakrętów, moim zdaniem uczestnik powinien zostać zdyskwalifikowany lub najmarniej powinien mieć dodanych kilka lub kilkanaście sekund kary.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - EgonZgierz - 24-01-2013

skoro możliwość gry dopuszcza ścinanie to nie ma sensu robić żadnych kar tak samo odbicie od bandy nie raz nie powodujące spowolnienia po prostu taka to jest gra, nie fair by było używanie jakiś kodów (o ile takie są)


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 27-01-2013

Ścinanie a odbicie od bandy, to 2 zupełnie inne sprawy... jedna dodaje Ci kilka sekund, a druga z reguły zabiera...
To że gra pozwala, nie znaczy, że ten tor należy pokonywać w ten właśnie sposób. Według mnie należy go pokonywać, tak jak przewidział to projektant tego toru, aczkolwiek organizator powinien się jednoznacznie wypowiedzieć, co do ścinania, bo to on ustala zasady, tak jak wybór samochodu, toru itp.
Poza tym pozostaje satysfakcja z pokonania toru, tak jak należy, bez ścinania, a nie pójście na łatwiznę... co prędzej czy później odbije się na "ścinaczach" w innych grach, bo w GT nie da się zrobić ścięcia... Wink
----- DODANE 27.01.2013 ------
Dzisiaj zrobiłem ze 3-4 wyścigi i udało mi się osiągnąć czas 1:38.857 bez ścinania... Smile Dalsze próby zaplanowane... Wink
----- DODANE 27.01.2013 trochę później ------
Po kolejnych próbach udało mi się osiągnąć czas 1:37.749 bez ścinania... na dzisiaj chyba mi już wystarczy...


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - EgonZgierz - 27-01-2013

ja właśnie skończyłem 3 godziny grania non stop najlepszy czas to 1:40 (z ścinaniem szykany, bez break as.) ale przez 2h 50min. nie moglem zejść poniżej 1:42 jaki macie czas przy wjeździe do tunelu bo mi najmniej wyszło 0:45 a nie wiem który kawałek najgorzej mi idzie a jak tu zrobić 1:33 pojęcia nie mam Smile


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 28-01-2013

(27-01-2013, 22:55)EgonZgierz napisał(a): [..]jaki macie czas przy wjeździe do tunelu bo mi najmniej wyszło 0:45 a nie wiem który kawałek najgorzej mi idzie a jak tu zrobić 1:33 pojęcia nie mam Smile

Ja zauważyłem u siebie, żeby osiągnąć dobry czas muszę mieć tak około 43s przy wyjściu z zakrętu przed tunelem, a po zakrętach, które można ścinać muszę mieć około 59s... zauważyłem też, że po ostatnim zakręcie potrzeba mniej więcej 7s, żeby dojechać do mety...

No i najważniejsze... pad i kierownica podłączana pod port PS2 nie są najlepszymi urządzeniami do jeżdżenia w tej grze. Jak dla mnie sterowanie na obu tych urządzeniach jest koszmarne i przypomina mi to z Gran Turismo 1... Polecam kierownicę podłączaną pod USB z Force Feedback, najlepiej Logitech'a... Smile
Najważniejsze są analogowe pedały, które nie działają binarnie (0-1) jak przyciski w padzie, tylko da się jechać z płynnym przyspieszeniem, co ma znaczenie pokonując kilka zakrętów... Smile

-----DODANE-----
Aha... jak masz problemy z uzyskaniem lepszych czasów, to włącz sobie GT4 w trybie Arcade, wybierz trasę Cote d'Azur i ten sam samochód. Ja wyćwiczyłem sobie technikę jazdy po tym torze tym samochodem właśnie na niej... Smile


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 28-01-2013

Za kilka dni koniec turnieju, a więc proszę o przesyłanie powtórek, przez osoby będące w pierwszej trójce, ostateczny czas przesyłania powtórek to godzina 00:00 31 stycznia. Czasy oczywiście nadal można poprawiać.

  1. Yohokaru - 1:32:368
  2. Draco - 1:37:286
  3. piotros - 1:37.749
  4. EgonZgierz - 1:40

Co do ścinania szykany to tor jest tak skonstruowany, że można ją ścinać i nie jest to zabronione. Logicznym było by zabronienie tego na potrzeby konkursu jednak bez bariery było by to problematyczne ponieważ zaczęły by się dyskusje czy ktoś wyjechał czy nie wyjechał za "tarkę" na szerokość koła jadąc przez ten zakręt, co łatwo zrobić przez przypadek. Przeszedłem w tej grze tryb kariery i w żadnym miejscu gra nie karała za pokonywanie zakrętów "na skróty", więc jest to dozwolone. Co do mojego przejazdu to pierwszy czas (około 1:40 z BrakeAssist) wykonałem bez ścięcia, a finalny czas zrobiłem ze ścięciem szykany.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 28-01-2013

(28-01-2013, 12:10)Draco napisał(a): [..]Co do ścinania szykany to tor jest tak skonstruowany, że można ją ścinać i nie jest to zabronione.

Dzięki za uszczegółowienie... Wink Zabieram się w takim układzie za naukę jazdy ze ścinaniem... Wink

(28-01-2013, 12:10)Draco napisał(a): [..]Co do mojego przejazdu to pierwszy czas (około 1:40 z BrakeAssist) wykonałem bez ścięcia, a finalny czas zrobiłem ze ścięciem szykany.

Dzięki za wyjaśnienie... Wink


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 28-01-2013

Sądzę że ze ścięciem zrobisz czas w okolicach Yoho. Już nie mogę się doczekać zobaczenia mistrzowskich przejazdów Smile


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 28-01-2013

No, to dzisiaj trochę się pouczyłem jazdy ze ścinaniem i mój dzisiejszy rekord, to 1:33.259 ze ścinaniem...
Już wiem jak Yohokaru osiągnął ten czas... Smile Tylko mi się nie udało tak ładnie pokonać wszystkich zakrętów w jednym okrążeniu i do tego prawie nie hamować przy ścinaniu... ale są jeszcze 3 dni, to będę dalej trenował... Wink

A swoją drogą Yohokaru, Ty te czasy osiągasz na standardowym padzie, czy masz może kierownicę?
Ja nie wyobrażam sobie osiągnięcia takich czasów na standardowym padzie...