PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 (/thread-forumowy-turniej-growy-edycja-1)

Strony: 1 2 3 4 5


Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 10-01-2013

Jako, że na naszym forum ogromnym powodzeniem cieszą się turnieje towarzyskie (np. billard) postanowiłem zaryzykować małym eksperymentem i stworzyć formułę turnieju bliższego tematyce forum. Tak więc przed wami drodzy koledzy Pierwszy Forumowy Turniej Growy Smile

Geneza

Oczywistą rzeczą było iż zawodnicy uczestniczący w turnieju powinni rywalizować w grze która pojawiła się na konsoli Sony. Przez ostatni tydzień wraz z Mr.Q i Yohokaru zastanawialiśmy się nad pierwszą grą która mogłaby posłużyć za przedmiot współzawodnictwa. Po wielu propozycjach wybór padł na R: Racing Evolution wydane przez Namco. Dlaczego akurat ta gra? Rozważaliśmy naprawdę wiele przeróżnych tytułów od SSX po Blacka, jednak to R:Racing Evolution wygrało pod kontem łatwości sprawdzenia wyników dzięki systemowi zapisu powtórek.Jeżeli turniej wzbudzi zainteresowanie, gry do kolejnych edycji będziemy wybierali wspólnie.

ZASADY
  • Ścigamy się w trybie Arcade na torze Monaco w samochodzie Honda NSX (poniżej zdjęcie i tabelka) w trakcie 2 lub 5 okrążeń.
  • Wygrywa ten kto ustali najszybszy czas okrążenia.
  • Wszelkie ustawienia auta (oprócz skrzyni biegów) pozostają w gestii gracza.
  • Po skończonym wyścigu należy zapisać jego Replay wpisując w nazwie swój nick na forum.
  • Swój najlepszy czas należy wpisać w poście w niniejszym temacie (póki co bez replaya)
  • Wszystkie czasy będę wpisywał na bieżąco do tabelki w pierwszym poście
  • Turniej trwa do 31 stycznia
  • Na 3 dni przed końcem turnieju, 3 osoby o najlepszych czasach zostaną poproszone o przesłanie zgranego z karty pamięci pliku z replay'em w celu weryfikacji (jeśli będą problemy techniczne, pomogę)
  • Wygrywa osoba która uzyskała najkrótszy, zweryfikowany czas
  • Powtórki z przejazdów mistrzów zostaną opublikowane na koniec konkursu

[Obrazek: hkZWU.jpg]

USTAWIENIA WYŚCIGU

Tryb Arcade
Courses: Circuit de Monaco
Number of laps: 2 lub 5
Cars: TAKATA DOME NSX (GT Class 1 -> Honda NSX)
Transmission: AT (automat)
Rival Class: GT Class 1
Brake Assist: (dowolna wartość)
Settings: (dowolne wartości)

CZASY

Poniżej tabelka wyników
  1. Draco - 1:37:286

Każdy jest w stanie pobić ten czas, zrobiłem go na standardowych ustawieniach z włączonym Brake Assist podczas 5 okrążeniowego wyścigu.

Niech wygra najlepszy.

BTW. Jeżeli ktoś potrzebuje gry niech zajrzy na EMUPARADISE. Gra współpracuje z dyskami twardymi, LAN (sprawdziłem na OPL 0.8) i prawdopodobnie pendrive, więc udział mogą wziąć także ludzie którym szkoda płyty lub wysiadł laser

EDIT: Małe FAQ do pytań zadanych na SB
  1. Czemu gra "dziwnie" ściąga się z EMUPARADISE?
    Nie wiem czemu dziwnie, wiem natomiast że z emuparadise można wznawiać ściąganie więc jeśli ściągacie i nagle wywali błąd to można kliknąć "Wznów" (przeglądarka Opera) i ściąga od miejsca gdzie utknęło?
  2. Czy muszę nagrać grę na płytę?
    Piękno R:Racing polega na tym że ruszy ze wszystkiego tj. dysk twardy, LAN i pendrive dlatego nie trzeba się męczyć z płytami.
  3. Czy R:Racing i R:Racing Evolution to to samo?
    Tak to te same gry. Nazwa różni się w zależności od regionu, R:Racing to oficjalna nazwa wersji PAL, a R:Racing Evolution wersji NTSC.
  4. A co jak ktoś będzie oszukiwał?
    Liczę na uczciwość uczestników, jednak na wszelki wypadek gra którą wybraliśmy nie posiada cheatów (podobnie jak Gran Turismo), między innymi dlatego odrzuciliśmy mocnego kandydata THPS w którym cheat Moon Gravity mógłby popsuć współzawodnictwo.
  5. W jakim trybie się ścigamy?
    Może jest to nieco mało widoczne jednak przypominam że ścigamy się w trybie ARCADE
  6. Gdzie jest widoczny czas okrążenia?
    Czas okrążenia należy spisać zaraz po przejechaniu linii mety. Jest on widoczny w prawym górnym rogu jako "Best Lap".



RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - PaultheGreat - 10-01-2013

Bardzo ciekawa inicjatywa. Szkoda tylko, że na chwilę obecną ciężko mi będzie wziąć w niej udział. Jak już większość z Was zapewne wie, jestem posiadaczem nieprzerobionej konsoli i póki nie zakupię oryginalnego egzemplarzu tej gry, bądź też nie zmienię swojego stanowiska w stosunku do przeróbki konsoli, nie będę w stanie wziąć udziału w tym turnieju. Co prawda zostało mi jeszcze trochę pieniędzy z okresu świątecznego, aczkolwiek nie zamierzam w tym momencie zakupić pozycji z tego gatunku. Mimo wszystko rozglądałem się ostatnio za jakimś tytułem z gatunku wyścigów i gdy najdzie mnie chęć sięgnięcia po taką pozycję, to prawdopodobnie będę rozważał pomiędzy tytułami bardziej arcadowymi, jak np. "Midnight Club 3: DUB Edition Remix".

PS. Zawsze istnieje możliwość udziału w drugiej edycji tego turnieju. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujecie się go kontynuować.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 10-01-2013

Niestety R: Racing jest dosyć rzadką grą i w sumie, dla kogoś poza fanem gatunku, nie wartą kupienia. Sorki Paul że trochę Cię pominęliśmy jednak naprawdę ciężko jest znaleźć dosyć popularną grę która miała by solidne możliwości sprawdzenia wyników. Braliśmy pod uwagę naprawdę wiele tytułów, ten był pierwszy który spełnił większość warunków (brak cheatów, dobra dostępność, łatwość uruchamiania kopii, system replay). Jeżeli ta inicjatywa wypali, następnym razem mam nadzieję że zabierzemy się za grę z zupełnie innego gatunku, może jakiś platformer na czas lub sportówka na punkty, pożyjemy zobaczymy.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - PaultheGreat - 11-01-2013

Jeżeli mógłbym zaproponować jakiś tytuł do kolejnej edycji turnieju, to sugerowałbym wzięcie pod uwagę "Burnout 3: Takedown". Tytuł oferuje wiele możliwości przeprowadzenia konkursu - od standardowego przejazdu na czas (time atack), przez osiągnięcie jak największej liczby takedown'ów (road rage), aż po spowodowanie najkosztowniejszego w skutkach karambolu (crash events). Problemem może być jednak weryfikacja wyników, ponieważ proponowana pozycja nie posiada możliwości zapisu powtórek, co prawda można pokusić się o zrobienie zdjęcia przy pomocy aparatu lub telefonu komórkowego, ale w takim przypadku istnieje możliwość oszustwa np. skąd będzie wiadomo, czy osoba jechała ustalonym w zasadach pojazdem.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Samyeu - 11-01-2013

Myślę, że w przypadku Burnouta możnaby nawet nie robić wytycznych co do pojazdów, bo chodzi np o bicie czasówek, to po co udziwniać i kazać brać np z klasy muscle a nie dominator series Big Grin A z road rage powinniśmy wtedy wyciągać jak najwięcej, a więc to użytkownik brałby auto, które wg niego najlepiej się prowadzi i nadaje na road rage.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - ashin - 11-01-2013

Zastanawia mnie czy nie prościej byłoby robienie konkursów z gier na PSX, gdzie emulator ePSXe, który całkiem sprawnie emuluje konsolę, ma plugin do gry przez internet?


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Samyeu - 11-01-2013

No, np Crash Bash, czy Crash Team Racing przez Kaillerę Big Grin


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 11-01-2013

Na razie mamy ten konkurs i tego się trzymajmy. Mam już kilka propozycji na następny raz jednak na razie zobaczmy jak rozwinie się ten konkurs.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - piotros - 11-01-2013

Dzisiaj znalazłem chwilę czasu, żeby obadać tę grę i trochę pojeździć...
Ogólnie moje wrażenie o samej grze jest dwojakie...
Z jednej strony grafika całkiem ładna, ale z drugiej strony koszmarne sterowanie!
Na padzie ledwo co daje się grać, a na kierownicy* nie da się w ogóle jeździć.
Moje odczucie jest takie, że sterowanie jest gorsze niż w GT1, a przecież jest to nowsza gra... chodzi mi tu o reagowanie samochodu na ruchy lewego analoga. Działa to prawie jak granie na klawiszach cyfrowych. Wystarczy lekko go przesunąć, a działa tak, jakby przesunęło się go maksymalnie...

Może za bardzo przyzwyczaiłem się do sterowania w GT4 i GT3, a tam analogowy pad jak dla mnie działa wyśmienicie, nie mówiąc o kierownicy*. Nie sądziłem, że może być aż tak kiepsko ze sterowaniem w nowych grach...

Udało mi się jednak trochę zniwelować ten koszmarny system jazdy i po kilku okrążeniach nie udało mi się pobić czasu podanego przez Draco... Sad
No cóż, będę walczył dalej, ale coś mi się wydaje, że po wcześniejszych zachwytach, daleko w rankingu nie zajdę... Sad

Dodatkowo natknąłem się na problem z uzyskaniem informacji jaki miałem czas na poszczególnych okrążeniach, bo po skończonym wyścigu podaje tylko sumaryczny czas... chyba, że coś pominąłem, bo w sumie była to moja pierwsza styczność z grą, ale generalnie jestem nią zawiedziony... Sad

A nie można zrobić turnieju w GT4 albo GT3, tylko że nie wyścig, a któryś z testów licencyjnych? Akurat w nich nie da się oszkiwać, a replay'a też da się zapisać...

* mam na myśli kierownicę podłączaną pod port pad'a a nie USB.


RE: Forumowy Turniej Growy - Edycja 1 - Draco - 12-01-2013

Nie jest taka straszna jak Ci się wydaje. Sterowanie jest inne, ale po kilku okrążeniach da się przyzwyczaić. Moja rada taka, pograj trochę w tryb kariery z włączony Break Assist (w ogóle włączenie tej funkcji zmienia jazdę), mój czas był robiony właśnie na Break Assist i można go wykręcić zupełnie na spokojnie, z tym trybem wystarczy naciskać gaz. Bez Break Assist robię czasy około 1:37 ale nie zrobiłem save replay, czyli się nie liczy Smile Co do czasu okrążenia to rzeczywiście nie ma go po zakończeniu wyścigu, trzeba go sobie spisać zaraz po przejechaniu mety gdy jest wyświetlany jako Best Lap w prawym górnym rogu ekranu. W tabelce po wyścigu tego nie ma jednak da się to potem sprawdzić na replayu. Dodałem to pytanie do FAQ.