PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja (/thread-konkurs-na-najlepsza-recenzje-numer-2-dyskusja)

Strony: 1 2


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Simion - 07-12-2012

A ja trochę z innej beczki. Czy recenzje sprzętu także będą mogły brać udział w konkursie? Chodzi konkretnie o moją recke D.I.Y. MOVIE CARD (tak wiem, foty poznikały, w wolnej chwili to naprawie).

I pytanie trochę nie na temat. Chcecie więcej recenzji sprzętu? Mam sporo zabawek rozpoczynając od myszki, poprzez maty i dzoistik, na czytniku kart DexDrive kończąc.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Yohokaru - 07-12-2012

Cytat:I pytanie trochę nie na temat. Chcecie więcej recenzji sprzętu? Mam sporo zabawek rozpoczynając od myszki, poprzez maty i dzoistik, na czytniku kart DexDrive kończąc.

Jeśli te rzeczy są kompatybilne z PlayStation, to czemu nie, mogą te artykuły zawsze komuś się przydać Smile


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Simion - 07-12-2012

Chodziło mi tylko na zabawki pod PSX i PS2 Wink . Chociaż do PC też umiem je podłączyć, ale to już inna bajka Wink .


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - PaultheGreat - 08-12-2012

Moim zdaniem recenzje wszelkiej maści sprzętów i akcesoriów do konsol są tak samo potrzebne, jak recenzje gier. Osobiście uważam, że po odpowiednio długim czasie użytkowania jakiegoś sprzętu, można napisać coś na temat jego użyteczności, wygodnego używania i ogólnej jakości, aby potencjalni nabywcy, w przypadku słabego wykonania, nie natrafili na swej drodze równie słabego sprzętu. Sam nie jestem specem w temacie hardware (w zasadzie w ogóle się na tym nie znam), ale gdybym trafił na coś wartego uwagi, to mógłbym to pokrótce opisać w jakimś temacie.

I w tym momencie rodzi się mały problem - tego typu recenzje muszą być pisane przez osoby, które faktycznie znają się na sprzęcie. O ile w przypadku recenzowania gry wymagana jest jedynie znajomość ukończonego tytułu (pomijam już talent do pisania i chęci), to w przypadku opisywania poszczególnych aspektów używanego sprzętu trzeba się naprawdę na tym znać. Jestem bardzo leniwym człowiekiem, ale gdybym zacisnął zęby to mógłbym napisać recenzję jakiegoś ukończonego przeze mnie tytułu. Jednak w przypadku sprzętu samo zaciśnięcie zębów, bez jakiegokolwiek obycia w sprawach hardware, mogłoby nie wystarczyć. Lecz mimo wszystko jestem zwolennikiem tego pomysłu.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Kraszu - 08-12-2012

Moim zdaniem poprzednia forma konkursu była dobra i nie powinna zostać zmieniona. Każdy zainteresowany udziałem w ZABAWIE zgłasza jedną, dowolną napisaną przez siebie recenzję, którą sam uważa za najlepszą.

Nie jestem zwolennikiem podziałów na poszczególne platformy, ze względu na stosunkowo małą liczbę tekstów, o charakterze recenzji, na naszym forum. Sam może pokusiłbym się tym razem o napisanie recki specjalnie na potrzeby konkursu. I prawdopodobnie przybliżyłbym Wam którąś z moich ukochanych gier na PS1. W ten sposób nawet jest ciekawiej. Lubię poznawać gry z innych platform mimo, że obecnie najbliższe są mi szpile z PS2.

Jestem jak najbardziej zainteresowany kolejnymi recenzjami Simiona (czy każdego innego usera) opisujących sprzęt. To niewątpliwie przyczyni się do pozytywnego rozwoju forum. Sam lubię czasami poczytać o takich rzeczach dla poszerzenia wiedzy. Niemniej jednak tekst taki nie powinien uczestniczyć w konkursie, ponieważ po prostu odstawałby od reszty swoim charakterem i ciężko byłoby obiektywnie go ocenić na tle innych.

P. S. Celowo dużymi literami napisałem słowo "ZABAWA". Z zeszłym roku bardzo fajnie to wyszło. No może poza pewnymi niesnaskami związanymi z nagrodzeniem wielkiego triumfatora, ale nie roztrząsajmy starych czasów... Nie ma co się spinać i myśleć, że opiszę popularna grę to dostane punkty, a jak opiszę crapa to nikt na mnie nie zagłosuje. Zresztą wcale to w ten sposób nie działało w pierwszej edycji konkursu. Bynajmniej takie odniosłem wrażenie.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Simion - 11-12-2012

Skoro są chętni to jeszcze coś skrobnę Wink. Ale to nie wcześniej niż na święta (jestem zawalony robotą). Jeszcze nie wiem czy to będzie recka pisemna czy wideo recenzja. Parę osób (z poza forum) właśnie prosiło mnie o materiały wideo zamiast tekstu.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - PaultheGreat - 11-12-2012

Recenzja w formie wideo, a w formie pisanej to zupełnie inna bajka i odmienny sposób przekazu treści. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to wideo-recenzja i standardowe teksty mają stanąć przeciwko sobie w szranki. Chyba, że oprócz Simiona ktoś jeszcze pokusiłby się o stworzenie materiału wideo.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Draco - 11-12-2012

Jestem za zrobieniem 2 kategorii, dla video recenzji i pisanych. Od siebie dodam tylko że mogę ufundować nagrodę. GTA 1 na PS1. Skoczę jeszcze jutro do sklepu i może wydłubię coś ciekawego. Chyba że kogoś interesuje jako nagroda PES1 na PS2 to też da się załatwić


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - ashin - 11-12-2012

Jeżeli znajdą się chętni na zrobienie wideo recenzji to jak najbardziej jestem za zrobieniem dwóch kategorii. Jednak jeżeli takochwych chętnych znajdzie się mało, to sądzę, że jednak mimo wszystko pisane recenzje nie mają szans z wideorecenzjami ze względu na prostotę odbioru tych drugich.