PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja (/thread-konkurs-na-najlepsza-recenzje-numer-2-dyskusja)

Strony: 1 2


Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Kratos - 29-11-2012

Niebawem na forum aż 2 święta - 5 urodziny i 10 tysięcy użytkowników. Z tej okazji można powoli przymierzać się do zorganizowania drugiej odsłony konkursu na najlepszą recenzję na forum. Zasady byłyby niemal takie same jak w poprzedniej, bo myślę, że się sprawdziły. Każdy musiałby zgłosić swoją recenzję. Proponuję podzielić recenzje na 3 kategorie: PS1, PS2 i PS3/PSP. Co do PS2 nie ma wątpliwości, że się to sprawdzi, ale recenzje PS1 czy PSP są praktycznie wyłącznie pisane przez naszych dwóch stałych Recenzentów. Z tego względu można by wtedy głosować na konkretne teksty, ashin i Yohokaru nie musieliby wybierać 1 recenzji do głosowania, bo to trochę bez sensu głosować na 1 z dwóch tekstów. No chyba, że wolicie nie robić kategorii i tak jak ostatnio wszystkie platformy wrzucić do 1 wora i z nich wybierać. Z nagrodami jest na razie krucho, ale przecież chodzi głównie o dobrą zabawę ;D Co o tym myślicie? Piszcie jakie macie propozycje.

Dla przypomnienia wyniki poprzedniej edycji.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - ashin - 29-11-2012

Myślę, że jeżeli pojawią się konkretne recenzje na konkretne platformy. To podzielenie na kategorie jest strzałem w dziesiątkę. Trzeba pamiętać, że często jak w poprzedniej edycji dużą rolę odgrywa wybrana gra. Widać było ewidentnie, że głosujący w dużej mierze tym się kierowali. Nie dziwota, bo przeczytać 10 czy 20 tekstów i ocenić każdy, jakaś selekcja musi być.
Myślę, że taki podział zaowocuje bardziej równą rywalizacją, wszak obeznani w tematach PS3 będą mieli ograniczony wybór, a może to zachęci ich do przeczytania większej ilości tekstów, albo powrotu do starszych gier. Smile


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Yohokaru - 29-11-2012

Jeżeli chodzi o konkurs, to sądzę, że Recenzenci powinni zostać z niego wykluczeni (moglibyśmy znaleźć się w konkursie jako jury). Dajmy się wykazać innym, zwłaszcza, że w innym wypadku nasza dwójka by się dobrze przyłożyła i jest po zawodach. Podział na platformy, jak najbardziej, ponieważ gry z różnych platform na pewno by się różniły w opisach i kryteriach i ciężko byłoby oceniać dwie recenzje z dwóch różnych platform Big Grin


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - ashin - 29-11-2012

To trochę egocentryzmem zaleciało Yoho. Nie sądzę żebyśmy byli mistrzami pióra, a tak naprawdę może to zachęcić ludzi do pisania porządnych prac. Zobacz jak to może ich zachęcić, jeżeli napiszą o wiele lepszą recenzję od nas? ^^


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Yohokaru - 29-11-2012

Yyy... może Big Grin Akurat tutaj zakładałem sytuację prac nie tylko od naszych Gamerów i w dodatku przypomniało mi się wiele tych "recenzji" na naszym forum. Ale jeśli teksty byłyby na poziomie (może ustalić jakieś kryteria przyjęcia tekstu do konkursu) to wcześniejsze rozwiązanie jak najbardziej odpada


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - ashin - 29-11-2012

Wiesz ja np pierwszego konkursu nie wygrałem, a wtedy debiutowało sporo osób. Jeżeli ktoś się nie przyłoży i uzna, że recenzja może mieć pięć zdań to jego problem. Nie ma przebacz. Można dodać jakieś utrudnienia. Może dać do każdej kategorii, trzy albo cztery pozycje, z których uczestnik może wybrać i opisać. Tak, żeby uniknąć maksymalnie głosowania na ulubiony tytuł. Bo ja np sądzę, że w dużej mierze moje 3cie miejsce zapewnił mi opisywany i popularny tekken, a nie same umiejętności. Zresztą praca też nie była wtedy szczytem umiejętności Smile
Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że są tutaj dobrzy recenzenci, którzy nie piszą recenzji na forum bo się im nie chce, a konkurs to jakiś bodzieć. Może okazać się tak, że recenzenci będą na pierwszych miejscach, ale od końca. Bo w dużej mierze rangę otrzymaliśmy za aktywne pisanie recenzji Big Grin


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Yohokaru - 29-11-2012

Cytat:Może dać do każdej kategorii, trzy albo cztery pozycje, z których uczestnik może wybrać i opisać.

Bardzo dobry pomysł, tylko trzeba będzie znaleźć jakiś złoty środek przy wybieraniu tytułów, żeby nie były to gry wzięte nie wiadomo skąd, a jednocześnie żeby nie były to sztandardowe pozycje danych platform. Jeśli już przyjmiemy ten model, trzeba by poważnie zastanowić się nad grami. Myślałem także nad modelem dwie gry średnio znane, jedna popularna i jedna z niedocenionych lub crapiszczy.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - PaultheGreat - 29-11-2012

Moim zdaniem wygrana takiego konkursu może zmotywować zwycięzce do dalszego pisania tekstów i w pewnym sensie może zaowocować kolejnym użytkownikiem posiadającym rangę Recenzent. Podział recenzji według konsol jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, bowiem jak wspomniał Yohokaru, inaczej się mają recenzje gier z jednej platformy, do drugiej. Myślę, że konkurs będzie zacięty, ponieważ na forum udzielają się utalentowani recenzenci, których teksty czytało mi się póki co z przyjemnością. Nie tylko posiadacze rangi recenzent (Yohokaru i ashin) mogą w tym konkursie namieszać, bowiem osoby nieposiadające tej rangi mogą się szczycić ciekawymi tekstami.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - ashin - 29-11-2012

Właśnie ja sądzę, że dodanie najbardziej sztandarowych i popularnych gier może sporo namieszać. Po pierwsze trudno opisać opisaną wiele razy grę w ciekawy sposób. Po drugie wielu graczy już ją zna i decydującym warunkiem może być opisanie jej w ciekawy sposób. Bo znowuż można kogoś spalić wybierając te mało znane gry. No nie wiem trudno powiedzieć, ja to widzę może w przypadku PS2 Fifa/PES, GoW, Tekken/Soul Calibur i powiedzmy Black. Albo jakieś inne znane tytuły, ale tak żeby było rozstrzelone rodzaje rozgrywki. Żeby znalazło się miejsce dla gry sportowej, jak i dla zręcznościowej. Można też skupić się na grach wydanych tylko na konsolę sony. Możliwości jest spor, ale trzeba będzie to dobrze przedyskutować.


RE: Konkurs na najlepszą recenzję numer 2 - dyskusja - Kratos - 29-11-2012

Pomysł z narzuceniem kilku gier, które do wyboru można zrecenzować jest średni. De facto narzucilibyśmy ludziom określone gry, których nie każdy może mieć ochotę recenzować. Wskutek tego zainteresowanie czynnym udziałem byłoby mniejsze, a chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi się zgłosiło. Pozostawienie wyboru gry uważam, że ma same plusy - każdy może zrecenzować cokolwiek przyjdzie mu do głowy i nieważne czy to będzie symulator jazdy ciągnikiem czy gra, którą każdy zna na pamięć. Oba teksty mogą być ciekawe, a wszystko zależy od piszącego, a nie danej pozycji.

Yoho z tym jury to też wymyśliłeś xD Na jakiej zasadzie miałoby to działać? Każdy może zagłosować na dowolną recenzję i ją ocenić i to uważam, że jest najbardziej sprawiedliwe. Z tym, że ludzie głosują nie na teksty, a na swoje ulubione gry to daliście mi do zastanowienia. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz przyszło mi to do głowy. Ja głosuję nie na grę, a tekst - musi być ciekawy i przede wszystkim poparty ciekawymi tekstami. Nie lubię schematycznych recenzji pisanych pod wzór np. gier sportowych, gdzie często żmudnie wymieniane są wszystkie tryby bez jakichkolwiek elementów opiniujących. Co do tego, żeby wprowadzić jakieś kryteria np. że tekst musi mieć ileś tam znaków to bym się kłócił. Ludzie zweryfikują każdą recenzję i jeżeli będzie ona do luftu to zostanie zbesztana i nikt na nią nie zagłosuje - proste.

Co do tego podziału recenzji to też trzeba by było uzbierać jakąś rozsądną liczbę osób. Dajmy na to minimum tych 5 osób. Ja się może zastanowię i zrecenzuję jakąś grę na PS1, więc będą już 3 osoby ;D W działach PSP i PS1 jest taki dosyć nietypowy problem, że jest sporo świetnych tekstów, ale są one napisane przez jedynie 2 osoby i priorytetem jest znaleźć rozwiązanie tego "problemu".