PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video (/thread-najbardziej-charakterystyczne-glosy-w-grach-video)

Strony: 1 2


Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Kratos - 25-10-2012

Czyli przypadki, kiedy głos jest popularniejszy od twarzy. Jakie znacie czy jakie waszym zdaniem są najlepiej dobrane głosy do postaci w grach?

Mi przychodzi do głowy oczywiście Kratos i z tego co teraz na szybkiego sprawdziłem to głos pod niego od początku serii w każdej części podkłada niejaki Terrence C. Carson. Dacie wiarę, że głos Kratosa to głos tego gościa?

[Obrazek: 003FD2_Terrence__T_C___Carson_003.jpg]

Drugi znany głos to David Hayter jako Snake. Trudno zapomnieć raz zasłyszany jego głos. Hayter oprócz podkładania głosu do Metal Gear Solid napisał między innymi scenariusze do dwóch pierwszych "X-Menów", "Watchmen. Strażnicy" oraz w tej chwili pisze go do filmu na podstawie serii MGS.

[Obrazek: david-hayter-03.jpg]



RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - PaultheGreat - 25-10-2012

Ciężko jest sobie wyobrazić Afroamerykanina mówiącego niskim, bardzo męskim i dźwięcznym głosem. Prócz Morgana Freemana i Samuela L. Jacksona nie potrafię skojarzyć innego czarnoskórego aktora mówiącego tego typu głosem. Po prostu jakoś się tak przyjęło, że Afroamerykanie mówią wysokim, praktycznie rzecz biorąc kobiecym głosami - mówią bardzo szybko i piszczą (np. Chris Tucker z "Godzin Szczytu").

Również uważam, że głosy powyższych postaci są bardzo charakterystyczne i są dobrze przypasowane.

Inny i podobnie bardzo charakterystyczny głos możemy usłyszeć z ust Sam Fishera. W jego rolę wcielił się niejaki Michael Ironside.

[Obrazek: MV5BMzI0M_xxnxsrr.jpg]

Podczas ogrywania "Prince of Persia: Warrior Within" podobały mi się dwa głosy, Księcia (w tej roli Robin Atkins-Downes) oraz Kaileena mówiąca głosem Moniki Bellucci.

[Obrazek: RobinAtki_xxnxsre.jpeg]

A tak trochę z innej beczki, bo ten przykład pochodzi akurat z PC, bardzo podobała mi się polska wersja językowa w grach "Gothic" i "Gothic II". Na największe pochwały zasługuje Jacek Mikołajczak w roli Bezimiennego. Ogółem mimo powtarzających się głosów, dubbing ten jest niezwykle klimatyczny.


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Draco - 25-10-2012

PaultheGreat napisał(a):Afroamerykanie mówią wysokim, praktycznie rzecz biorąc kobiecym głosami

Co? Afromarykanie mają właśnie niskie basowe głosy, rzadko który piszczy jak Chris. Film z nagrywania głosów w GOW2 zostął dołączony do wersji kolekcjonerskiej gry (i chyba zwykłej). Mnie najbardziej zaskoczył nie Kratos a Gaia.



PaultheGreat napisał(a):Podczas ogrywania "Prince of Persia: Warrior Within" podobały mi się dwa głosy, Księcia (w tej roli Robin Atkins-Downes)

Aktor nawet podobny trochę do Księcia.

A wracając do czarnych głosów to chyba najpopularniejszy z nich Barry White




RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - PaultheGreat - 25-01-2014

[Obrazek: DavidGasman.jpg]

Może ten przykład nie będzie zbytnio pasował do wątku, ale jednak pozwolę sobie na przytoczenie przykładu aktora, który potrafi tak sprawnie manipulować swoim głosem, że bez sprawdzenia w Internecie może się nie obejść. Mowa o Davidzie Gasmanie, którego głos część użytkowników może kojarzyć z gry "Fahrenheit". Jest to o tyle istotne, że wcielił się on w role aż dwóch głównych bohaterów - Lucasa Kane'a oraz Tylera Milesa. Ogrywając tą grę ani razu nie przyszło mi do głowy to, że wspomniana dwójka bohaterów może posiadać głos tego samego aktora. Tym bardziej, że... (dalsza część tego zdania będzie w poniższym spoilerze - nie jest to może istotna dla przebiegu fabuły wiadomość, ale jednak nie chciałbym nikomu psuć zabawy)

[spoiler]...zdarzy się scena, gdy Lucas będzie rozmawiał z Tylerem (czyli mówiąc wprost: David Gasman sam ze sobą).[/spoiler]

Kolejny raz dane mi było słuchać głosu tego aktora w grze "Beyond Good & Evil" za sprawą sympatycznego wuja głównej bohaterki, Pey'j'a. Jednocześnie znowu zostałem zszokowany, gdy w trakcie przeglądania listy aktorów, którzy wzięli udział w podkładaniu dubbingu, zobaczyłem nazwisko tego pana. Wszystko jest oczywiście zasługą jego nieprzeciętnych umiejętności, ponieważ nie sposób porównywać ze sobą głosów, przykładowo, Lucasa Kane'a i Pey'j'a, bo tak bardzo różnią się od siebie.

Przyglądając się innym rolom tego aktora, można odnieść wrażenie, że twórcy bardzo chętnie garną się do współpracy z nim. W szczególności tyczy się to Davida Cage'a, gdyż "Farhenheit" nie jest jedyną grą studia Quentic Dreams, w której Gasman użyczył swojego głosu (nota bene zrobił to we wszystkich produkcjach Smile). Warto też wspomnieć o tytułowej roli w grach z serii "Rayman".


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - RafalKa - 25-01-2014

Kratos napisał(a):Drugi znany głos to David Hayter jako Snake.
Ja powiedziałbym że pierwszy to właśnie D. Hayter a później cała reszta... Smile


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Mr.Q - 14-05-2014

Marlon Brando podłożył głos do gry 'Ojciec Chrzestny' i o ile pamiętam, zmarł zaraz po zakończeniu nagrań...

Ciekawostka:
Czy wiesz że... Francis Ford Coppola był przeciwny produkcji gry Ojciec Chrzestny? Twierdził, że EA chce zrobić z jego sagi bezmózgą strzalnkę. Prawa do licencji miał jednak Paramount i gra, jak dobrze wiemy, powstała...


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Kratos - 14-05-2014

Nie tyle "podłożył", co miał podłożyć, bo co prawda coś tam nagrał, ale ze względu na jego stan zdrowia nie nadawało się to do gry i to dubler podkładał ostatecznie głos za Dona. Brando można usłyszeć w bardzo nielicznych momentach w grze.


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Mr.Q - 07-12-2014

Area 51 i David Duchovny.


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - RafalKa - 07-12-2014

Wiedźmin i Michał Żebrowski tak z naszego podwórka.


RE: Najbardziej charakterystyczne głosy w grach video - Mr.Q - 07-12-2014

@UP
Szczególnie na PS2...