PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gran Turismo PSP - Opinie - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+--- Wątek: Gran Turismo PSP - Opinie (/thread-gran-turismo-psp-opinie)

Strony: 1 2


Gran Turismo PSP - Opinie - Yohokaru - 14-08-2012

[Obrazek: 920775_54545_front.jpg]

Temat ten będzie poświęcony jedynej na PSP odsłonie serii Gran Turismo.

Uruchamiając grę na PSP, byłem przygotowany na wiele obcięć względem stacjonarnej wersji. Pierwsze co się rzuca w oczy to przejrzyste menu, po którym można się swobodnie poruszać. Gameplay także nie zaskakuje - to stare Gran Turismo, jakie znamy i lubimy. Jednakże jedynym szerszym trybem są Driving Challenges, które są odpowiednikami testów na licencje z poprzednich odsłon. Tam w głównej mierze będziemy zarabiać na sanochody. Kupowanie aut także się zmieniło. Tutaj w każdym dniu są dostępne inne marki (po 5, 6 losowo na dzień w grze). Rozwiązanie może nie za komfortowe, ale jest. Druga sprawa, to fakt nad którym strasznie ubolewam, czyli nieobecność Gran Turismo Mode. Na pewno żywotność gry na tym ucierpi, zważywszy, żę nie mam jak pograć przez ad-hoc. Sytuację ratuje Single Race, w którym możemy się bezstresowo pościgać kupionymi samochodami. Tuning także wyleciał, ale to jest zrozumiałe, gdy nie ma GT Mode. Bardzo jednak się cieszę z ilości pojazdów, gdyż jest ich 830, w tym upragnione Lamborghini i Ferrari. Nie mogę się doczekać, by wypróbować te pojazdy. Mimo wszystko narazie wrażenia pozytywne, choć grałem dopiero koło godzinki. Dzisiejsza sesja zdradzi więcej tajemnic tej gry.

A Wy co sądzicie o Gran Turismo na PSP? Zapraszam do dyskusji Big Grin


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - ashin - 14-08-2012

Mi się wydaje taki bardzo powolny, nie wiem nie czuje szybkości i gra mi się bardzo źle...


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Draco - 15-08-2012

Bardzo dużo aut to niesamowity plus. Jednak nie do końca pasuje mi myśl z jaką zrobiono Gran Turismo dla PSP. Przede wszystkim brakuje mi GT Mode z prawdziwego zdarzenia. Żadne Single Race i licencje nie zastąpią porządnego trybu kariery znanego z części na konsole stacjonarne. Samo menu też jest, przynajmniej na pierwszy rzut oka, mało przejrzyste, może mam do niego złe nastawienie po pierwszym kontakcie gdy to przez dłuższą chwilę szukałem wspomnianego wcześniej GT Mode. Co do samego gameplay'u to nie zawiodłem się. Gran Turismo w najczystszej postaci. Wielu ludzi zarzuca, że GT właściwie każde wydaje się wolne jednak ja tego nie zauważam. Owszem poczucie prędkości jest inne niż w NFSach gdzie wrażenia są potęgowane przez odpowiednie efekty wizualne. Duży wpływ ma też fakt rozgrywki na torach (w tym realnych) które są w rzeczywistości skonstruowane tak, że poczucie prędkości nie jest takie duże jak na drogach publicznych (wystarczy np. rzadsze rozstawienie białych linii na asfalcie).

Ogólnie część bardzo dobra, brakuje paru rzeczy jednak jest naprawdę dobrze Smile


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Yohokaru - 15-08-2012

No i dzisiaj kolejne rozczarowanie. Próbowałem wgrać save z internetu,co by sobie trochę rozgrywkę umilić, jednak okazało się, że gra ma zabezpieczenie przed save z innych konsol. Wniosek prosty: Mogę sobie tam jeździć, tylko niech uzbieram ten milion na moją Castrol Suprę GT Big Grin. Z kasą problemu nie będzie, tylko żeby na nią trafić, bo w poszczególne dni gry jest wystawianych tylko kilka marek i to z niewszystkimi ich wozami...


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Draco - 15-08-2012

Nie ma sposobu obejścia tej niedogodności z save'ami? Patrząc wstecz Gran Turismo nigdy nie było przychylne cheaterom. O ile w starszych częściach nie było problemów z save'ami, bo i nikt nie myślał że ktoś da radę wrzucić save na kartę, to i tak nigdy w serii nie pojawiła się możliwość wpisywania kodów i tym podobnych rzeczy.


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Dominik37 - 27-07-2013

Gran Turismo to była pierwsza moja gra, którą uruchomiłem na psp we wrześniu, i do dziś gram. Te Need For Speed mi się już przejadło, nie lubię tego. Raz to ja miałem Lamborghini to tak zapiermiczało, że nie nadążałem skręcać. Ja nie mam karty do psp, więc wyłanczam w tryb uśpienia, i dalej tak jade jak przed wyłączeniem.


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Cwieku - 10-12-2014

Mam pytanko bo jestem zielony w ścigałkach zauważyłem że nie da się zmienić trybu podczas jazdy(chodzi o oddalenie kamery) jeżeli da się to jakoś zmienić to proszę o pomoc.Jeszcze jedną sprawą są opony i inne ustawienia w samochodach jakie ustawiać na dane trasy? Jak by miał ktoś czas żeby odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny Smile


Odp: Gran Turismo PSP - Opinie - dragon1493 - 10-12-2014

Kamere to raczej na select zmieniasz Wink

Wysłane z mojego HTC Vision


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Cwieku - 10-12-2014

Hahaha Big Grin no to nieźle dzięki Tongue
A z tymi ustawieniami ktoś pomoże? Zauważyłem że jak zmieniłem z Sports 3 na Racing 3 to mniej się auto ślizga po drodze(driftuje)


RE: Gran Turismo PSP - Opinie - Makaveli - 10-12-2014

No to są rodzaje opon.

Opony sportowe charakteryzują się mniejszą przyczepnością niż w oponach wyścigowych.