PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Oceń swój zakup - PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Bazar (https://playstationforum.pl/forum-bazar--106)
+--- Wątek: Oceń swój zakup - PS3 (/thread-ocen-swoj-zakup-ps3)



Oceń swój zakup - PS3 - Kratos - 10-08-2012

Temat, który spełnia kilka funkcji.

1. Można polecać/ostrzegać przed nieuczciwymi cenami, sklepami (zarówno tymi tradycyjnymi jak i internetowymi), ogłoszeniami czy userami z naszego forum. Podawajcie konkretne nazwy i nicki. Mile widziane także linki do tematów z naszego forum, z którego kupiliście dany przedmiot. Pozwoli to jednocześnie na wyeliminowanie nieaktualnych ofert.

2. Ocena swojego zakupu, to jest konsoli PS3 lub akcesoriów/gier do nich. W jakim stanie kupiliśmy, od kogo, za jaką cenę, jak sprawuje się zakupiony sprzęt i najważniejsze - czy jesteśmy zadowoleni i wydalibyśmy jeszcze raz te same pieniądze na ten sam zakup. Również konkretny model, nazwa i tym podobne.

W tym temacie oceniacie wyłącznie oferty ściśle związane z konsolą PlayStation 3.


RE: Oceń swój zakup - PS3 - piotros - 06-04-2013

To zacznę ja... Wink
Konsola kupiona na Allegro od użytkownika minevra17.
Stan konsoli zgodny z opisem + faktura. Smile

Pierwsze wrażenia z użytkowania nowej konsoli mam mieszane.

W przypadku pozostałych 3 konsol, wystarczyło podłączyć konsolę, włożyć płytkę i grać.
Z PS3 tak się niestety nie da... Sad
Trzeba podłączyć konsolę, ustawić wszystkie parametry, zaktualizować system, chyba że jest najnowszy, a z reguły nie. Włożyć płytkę z grą, zaktualizować grę, czasami jeszcze zainstalować ją na dysku, żeby szybciej chodziła i dopiero można zacząć grę...
Przez pierwsze 18 godzin posiadania konsoli, pograłem może 30 minut w GT5, bo pominąłem aktualizacje gry, ale potem stwierdziłem, że dobrze je zrobić... no i czekałem długo na ściągnięcie 21 poprawek.
Po nocy ściągania poprawek, zadowolony uruchomiłem grę, a tu pyta się mnie czy nie zainstalować części na dysku, żeby szybciej się ładowała, no i niefortunnie wybrałem tę opcję... i kolejna godzina w plecy z oczekiwaniem na instalację... Sad

Uhhh... poprzednie generacje były pod tym względem lepsze, bo kupowało się grę, odpalało i od razu grało. Tutaj im starszą wersję gry się kupi, tym w praktyce dla nas gorzej, bo gra powinna pościągać poprawki, których może być dużo, tak jak w przypadku GT5.
MGS4 też nie jest lepszy. Co prawda 1 poprawka 4,5GB, ale za to minus za brak wstecznej obsługi wcześniejszych save'ów. Więc jak ktoś grał przed wgraniem poprawki, to potem nie będzie mógł korzystać ze swojego save'a.

No, ale w sumie nie jest aż tak źle... Wink
GT5 po aktualizacjach i instalacji działa szybko, no i możliwość ścigania się z innymi (czego jeszcze nie praktykowałem) oraz wspólne rankingi wyścigów, to jest to, co próbowaliśmy swojego czasu osiągnąć na PS2 w forumowym turnieju w GT4. Yohokaru byłby zachwycony możliwością wspólnego ścigania się i konkurowania z innymi... Smile
Fajną rzeczą są dema gier w PS Store... Smile Dzięki temu pograłem już w dema Uncharted 1 i 2 oraz RE6, o czym postaram się napisać w osobnych wątkach... Smile Najnowszy GoW czeka w kolejce... Smile

Dużym minusem w porównaniu z poprzednimi generacjami są ceny gier. Sad
Teraz trzeba będzie dobrze wybierać gry do ogrania, żeby nie wydawać pieniędzy na darmo...

No to tak na szybko moje wrażenia po 2,5 dniach posiadania PS3... Smile


RE: Oceń swój zakup - PS3 - JaDCorbeN - 06-04-2013

piotros napisał(a):Teraz trzeba będzie dobrze wybierać gry do ogrania, żeby nie wydawać pieniędzy na darmo...
Tylko drobna uwaga: w porównaniu do pozostałych gra którą kupisz za 50 -250 jest wieczna, oczywiście jeżeli lubisz i grasz w tryb multiplayer Big Grin
Gra np. Bad Company czy Bad Company (jedna z nich kosztowała mnie 40 zł) żyje do dzisiaj, znalezienie kogoś do gry sieciowej nie stanowi problemu.
I to wszystko jest własnie dużym plusem tej generacji konsol Smile
Ja jak będę miał chwilkę ocenię swój zakup: PS3 FAT z czytnikiem kart i gier z PS2 Big Grin


RE: Oceń swój zakup - PS3 - RafalKa - 01-08-2013

piotros napisał(a):MGS4 też nie jest lepszy. Co prawda 1 poprawka 4,5GB, ale za to minus za brak wstecznej obsługi wcześniejszych save'ów. Więc jak ktoś grał przed wgraniem poprawki, to potem nie będzie mógł korzystać ze swojego save'a.
Dla mnie też było to bolesne, tzn. robiłem już BB, gdzie byłem już w 2/3 a tutaj brachu zaczynaj od nowa, jednak IMO to bardzo duży plus za wprowadzenie od tak dawna trąbionych pucharków, przez które (zresztą chyba nie tylko przez nie) wszystko zaczyna się od nowa

jadcorben napisał(a):Tylko drobna uwaga: w porównaniu do pozostałych gra którą kupisz za 50 -250 jest wieczna, oczywiście jeżeli lubisz i grasz w tryb multiplayer
No właśnie po nowym patchu MGS4 zginęło MGO Sad

EDIT: ceny gier niestety zabijają dlatego szukam używek ponieważ nie jestem gościem co kolekcjonuje specjalne wydania gier (jednak zawsze szukam oryginałów, gdzie w przypadku PS3 to nic nowego bo nie ma póki co chipów magików i innych cwaniaków...., jednak podobnie podchodzę do pozycji na PS2 i szaraka)

jadcorben napisał(a):1. Można polecać/ostrzegać przed nieuczciwymi cenami, sklepami (zarówno tymi tradycyjnymi jak i internetowymi), ogłoszeniami czy userami z naszego forum. Podawajcie konkretne nazwy i nicki. Mile widziane także linki do tematów z naszego forum, z którego kupiliście dany przedmiot. Pozwoli to jednocześnie na wyeliminowanie nieaktualnych ofert.

Kratos napisał(a):1. Można polecać/ostrzegać przed nieuczciwymi cenami, sklepami (zarówno tymi tradycyjnymi jak i internetowymi), ogłoszeniami czy userami z naszego forum. Podawajcie konkretne nazwy i nicki. Mile widziane także linki do tematów z naszego forum, z którego kupiliście dany przedmiot. Pozwoli to jednocześnie na wyeliminowanie nieaktualnych ofert.
No to jako pierwszy OSTRZEGAM przed ofertą z naszego forum (niestety): https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=24657
Pytanie do administarotrów czy takiego bandytyzmu i żerowania na innych forumowiczach nie karać banem???


RE: Oceń swój zakup - PS3 - Iksar - 05-06-2016

Zakupiłem na allegro ps3 model slim 2504A z datacode 0C jeden z końcowych modeli do przekręcenia (wiadomo o co chodziWink ) z dyskiem 160, oryginalnym padem model cechzc2e + 1 gre na płycie Gran Turismo 5 za 300 zł i to chyba jest najlepsza wiadomość.


RE: Oceń swój zakup - PS3 - Michal_burnout - 10-05-2017

Ostatnio po problemach z PS2 zakupiłem PS3 Slim, następnie trafiła się PS3 Fat CECHA z CFW, to jest kombajn, najlepsze wydanie PS3, czyta gry z PSX, PS2(każdy region) i PS3. Wyobraźcie sobie gry z PSX i PS2 na telewizorze 50", wszystko tak jak Sony chciałoby żebyśmy to widzieli, bez zbędnych przejściówek component -HDMI. To dopiero jest super Big Grin


RE: Oceń swój zakup - PS3 - norton9988 - 11-05-2017

Osobiście bałbym się używać tak starej konsoli. Pasty pod IHS na pewno zaschnięte, w dodatku te modele padały jak muchy. Jakie masz temperatury i przy jakiej prędkości wentylatora podczas grania?


RE: Oceń swój zakup - PS3 - Michal_burnout - 11-05-2017

Nie ma się co bać- wszystko ogarnięte. Ten kto robił CFW wymienił wszystkie pasty(pod IHS też) i wyczyścił ją. Wentylator na stałe na 35% mocy, nie pamietam temperatur ale powinna pociągnąć długo, zresztą do grania mam PS3 Slim 2504b też po spa Wink CECHA01 bardziej kolekcjonersko i z ciekawości bo do nie tak dawna nie wiedziałem, że takie coś istnieje, mało o tym modelu jest informacji.