PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Tekken 5 Dark Ressurection - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+---- Dział: Recenzje (https://playstationforum.pl/forum-recenzje)
+---- Wątek: Tekken 5 Dark Ressurection (/thread-tekken-5-dark-ressurection)



Tekken 5 Dark Ressurection - ashin - 26-07-2012

Jako fan serii Tekken od razu po zakupie PSP przystąpiłem do ogrywania tego tytułu na przenośnej konsoli. Targało mną wiele negatywnych myśli. Czy gra na tak małym ekranie będzie wystarczająco ładnie się prezentować i będzie dynamiczna? Brak 2 triggerów nie utrudni nie do zniesienia gry? Ostatecznie czy sterowanie na tej konsoli będzie dobre? Jednak jako, że posiadam oryginał gry musiałem ten tytuł ograć.

[Obrazek: Tekken+5+Screenshot+gameplay.jpg]

Audio Wideo Należy pamiętać, że gra jest wydana na konsolę przenośną, więc jej możliwości są znacznie ograniczone jednak gra nie ustępuje graficzne swojemu odpowiednikowi na PS2 poza jednym aspektem. Dopiero podczas walki z Jinpachim zauważamy mniejsze możliwości handhelda. Ponieważ ostatni przeciwnik wygląda wręcz odrażająco. Poza tym niedociągnięciem gra wygląda świetnie i dopracowane szczegóły cieszą oko.

[Obrazek: tekken_5_hd.jpg]

Dźwięki to znów port z poprzedniczki. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę iż mały głośniczek na PSP to nie jest szczyt marzeń, a w pełni dźwiękiem będziemy cieszyć się dopiero zakładając słuchawki. Jednak nie ma tutaj żadnych rewelacji, ani nic czego byśmy nie widzieli.

[Obrazek: tekken_5_dark_resurrection_13.jpg]

Gameplay tutaj rozpisywać możemy się dłużej. Oczywiście brak dwóch guzików doskwiera, szczególnie podczas gry kingiem. Dodatkowo jakoś trudniej mi wykonuje się serie niektórych ciosów, tak jakby konsola reagowała z opóźnieniem, albo wymagała szybszego wciskania klawiszy. Jednak i tak koniec końców to stary dobry tekken. Serie dalej wyglądają efektownie, a dodane dwie postacie przedstawiają nowe i niepowtarzalne style walki. Gra nimi daje dużo satysfakcji, jednak dla mnie odblokowanie ich wszystkich od początku zmniejsza żywotność gry. Chyba, że ktoś nie grał w wersję z PS2. Dlaczego? Postacie posiadają takie same zakończenia jak w wersji na PS2. Szkoda bo nieco to zniechęca mnie do dalszego przechodzenia gry. Jednak przy chwili czasu masteruję grę i odkrywam mini gry. Są to kręgle, Dojo, walka z duchami graczy, oraz powtarzanie kombinacji. Jeżeli chodzi o walki z duchami, to nic innego jak walka z modelami postaci zaczerpniętymi z innych graczy. Sztuczna inteligencja stara się naśladować ruchy i możliwości graczy. Stanowi to ciekawe wyzwanie i namiastkę starć z najlepszymi graczami w Tekkena. Jeżeli chodzi o dojo to seria wyzwań. Będziemy musieli pokonać przeciwników na określonych zasadach, tryb znany z poprzednich części Soul Calibur i jeżeli ktoś lubi wyzwania będzie mógł się w nim nieźle zabawić.

[Obrazek: tekken-5-dark-resurrection-20070221055650164-000.jpg]

Oczywiście gra ma swoje plusy, nieopisanym jest możliwość ubierania naszych wojowników. Oczywiście taką możliwość w wersji z czarnulki, jednak tutaj wydaje się to być bardziej przemyślane. Dodatki bardziej pasują mi do postaci i dobierałem więcej detali niż w poprzedniczce, gdzie traciłem pieniądze tylko i wyłącznie na dodatkowe stroje. Takie małe dodatki naprawdę cieszą i jest to bardzo fajny aspekt gry.

[Obrazek: tekken-dark-resurrection-20060501090853908.jpg]

Podsumowując Dark Ressurection to świetny port na PSP. Gra oferuje dużo w porównaniu do dużej konsoli i wypada bardzo dobrze. Może dlatego w przypadku części 6 wielu odnosiło się do wersji dużej konsoli, co nieco krzywdzi maleńkiego handhelda. Jednak wracając do meritum. Dark Ressurection to świetna gra, którą warto ograć. Pokazuje możliwości tkwiące w małej konsoli Sony. Każdy fan tekkena pokocha tę część tak jak i ja to zrobiłem, pomimo kilku błędów i podstawowego minusu, który ujawnia się, jeżeli ukończyliśmy story mode wszystkimi w wersji z PS2, a także dużo prostszej walki z Jimpachi, gra ma wiele do zaoferowania nowego. To świetna gra i warto z nią się zapoznać, bo będzie to znajomość na dłuższą chwilę.

[Obrazek: tekken-5-dark-resurrection_1.jpg]

Jak zawszę zachęcam do komentowania samej recenzji, jak i rozmowy o samej grze.


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Yohokaru - 26-07-2012

No tak, ja także pierwszy raz odpalając Tekken: Dark Resurrection, spodziewałem się kontynuacji wątków z kulowej piątki na PS2. Grywalność jest ta sama, gra na małym ekraniku wygląda perfekcyjnie. Dochodzą do tego dwie nowe postacie, czyli Dragunov i Lili. Z tych dwóch lepiej mi się walczy Lili, jakoś fajnie nią wykonuje się te kombosy. Wprawdzie w możliwości zmiany stroju bohaterów się jeszcze nie zagłębiałem, ale to pewnie dlatego, że lubię oryginalne stroje bohaterów. Fatalnie jednak autorzy postąpili, dając wszystkie postacie od razu. Być może dlatego, by gracze mogli je wykorzystać do Game Sharingu (którego de facto my jesteśmy pozbawieni wraz z innymi funkcjami internetowymi Wink). Przez to mam mniej zapału by przechodzić grę, jednak stoczenie kilka pojedynków przed pójściem spać daje wiele funu i satysfakcji.

EDIT: A na ostatnim screenie kto to? Ken ze Street Fighter? Wink


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Draco - 26-07-2012

Recenzja bardzo dobra jednak mam 2 uwagi. Po pierwsze nie handled tylko handheld i po drugie nie Soil Calibur tylko Soul Calibur. Po za tym kilka literówek i błędów także przejrzyj ją jeszcze raz.

W Tekkena (jakiegokolwiek) grałem bardzo mało więc mam jedno pytanie, a właściwie prośbę. Czy dało by radę zrobić porównanie wyglądu tego ostatniego bosa (co tak podobno źle wygląda na PSP) w wersji z PS2 i PSP?


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Yohokaru - 26-07-2012

Draco napisał(a):Czy dało by radę zrobić porównanie wyglądu tego ostatniego bosa (co tak podobno źle wygląda na PSP) w wersji z PS2 i PSP?

Oczywiście, że można prosić, nawet znalazłem świetny obrazek porównujący ich wygląd.

Po lewej dziadzia z wersji PSP, po prawej wersja PS2

[Obrazek: jinpachi%20vs%20jinpachi.jpg]



RE: Tekken 5 Dark Ressurection - ashin - 26-07-2012

Fakt sporo tych literówek, ale pisze w wordpadzie i nie zawsze wszystko wyłapię, dodając recenzję na forum doklejam już tylko linki. Muszę zmienić przyzwyczajenia....
Mi jakoś bardziej podpasił Dragunov, ma jakiś taki fajny styl, 'chamski ryj' jak ja to mówie. Leczy moje sadystyczne zapędy Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Draco - 26-07-2012

Yoho, na pewno z lewej jest z PSP? Bo jeśli tak to model z PSP wygląda lepiej, przynajmniej na screenie.


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Yohokaru - 26-07-2012

Tak, nie mylisz się, lewa postać pochodzi z Tekken Dark Resurrection. Osobiście podzielam zdanie ashina, gdyż postać Jinpachiego w wersji PS2 preentuje się lepiej, choć oczywiście masz prawo się z tym nie zgadzać, gdyż to jest tylko moja opinia Smile


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - ashin - 26-07-2012

Tylku tutaj jest przedstawiony w wyższej rozdzielczości i wygląda o niebo lepiej niż model na PSP. Jednak mimo wszystko już sam model postaci jest o niebo lepszy przyjrzyj się draco ile szczegółów ma model z prawej aniżeli ten po lewej.


http://www.youtube.com/watch?v=zZCGVov4y0g


RE: Tekken 5 Dark Ressurection - Draco - 26-07-2012

Po obejrzeniu gameplay'i ciężko stwierdzić która z postaci lepiej wygląda. Na pewno są to zupełnie inne modele, chyba musiałbym zobaczyć je na żywo na konsoli.