PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Renowacja PlayStation by Simion - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+---- Dział: Testy (https://playstationforum.pl/forum-testy)
+---- Wątek: Renowacja PlayStation by Simion (/thread-renowacja-playstation-by-simion)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Draco - 25-06-2012

Póki co wygląda świetnie, nie mogę się doczekać zobaczenia pomalowanej obudowy.

Mam do Ciebie małe pytanie, a mianowicie gdzie i za ile kupiłeś taką małą, poręczną wiertarkę oraz czy ma ona kocówki z taką małą tarczą do przecinania drobnych rzeczy.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 25-06-2012

No właśnie lakierowania najbardziej się boję. Najłatwiej zrobić błąd.

Wiertareczkę dostałem od znajomego który pozbywał się rzeczy przed wyjazdem do Brytanii. Ale z tego co widziałem to one kosztują 40 zł w górę. Czym więcej akcesoriów tym droższa.
Jej największą wadą jest brak możliwości regulacji obrotów i często plastik się topi. Dlatego używam jej tylko jako wyrzynarki. Do wiercenia otworów w laminacie też zbytnio się nie nadaje ponieważ ma nieregulowany otwór. Ja nawijałem taśmę izolacyjną wokół wiertełek ale średnio się to sprawdzało.


Jeszcze brakuje mi tylko aluminiowego loga SONY, kompletu śrubek (te na zdjęciach są za długie, brakuje podkładek sprężynowych i zwykłych) i blaszki nierdzewnej.
Z blaszki chce wyciąć te symbole i nakleić je na przyciski:
[Obrazek: main-qimg-3677855935f2ff9a672299288e78f4ec] [Obrazek: 17275576711406241633.png]


RE: Renowacja PlayStation by Simion - mcmarycha - 28-06-2012

ciekawie to wygląda ale czy z tą niebieską plexi nie będzie troskę zbyt wypukłe ? Mógłbyś wyciąć ten okrąg i przykleić plexi do tego ramienia co trzyma klapkę


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 28-06-2012

Ta plexi jest przeźroczysta, niebieska jest folia ochronna X) . Docelowo miała być szara przeźroczysta ale akurat nie mieli na stanie. Mam dostać maila jak będą mieli, lecz to może być za miesiąc lub za rok.

Napisz jakim cudem miałbym to umocować do tego "ramienia", tak aby wyglądało to estetycznie? Oraz co zrobić z zaczepem zamknięcia, przyciskiem czujnika oraz bocznymi ściankami na których opiera się klapka po zamknięciu?
Otwór jest największy jaki można było zrobić. Większy ingerowałby w te elementy. Układ śrub także nie jest przypadkowy. Cztery to za mało a przy ośmiu któryś na pewno by wypadł na niezbędnym elemencie.



RE: Renowacja PlayStation by Simion - mcmarycha - 30-06-2012

Przykleić na pewno się da jakimś mocnym środkiem lub ew zrobić małę otwory w boku plexi oraz tego "ramienia" i w te otwory włożyć jakiś drewniany patyczek a na jego końcach dać kroplę kleju ( wybacz moją inwencję twórczą ale nie potrafię tego wytłumaczyć )
Co do zatrzasku byłby też taki troszkę dziwny sposób a mianowicie trzeba by było wyciąć kawałęk elementu z klapki i nakleić pod plexi (tego juz w ogólę Ci nie wytłumaczę)
Ale to tylko takie moje pomysły, a bo nie wiem czy gdzieś przeoczyłem ale ta plexi to zamówiłeś taką okrągła ?


EDIT: Jak tak teraz popatrzyłem to chyba by było za dużo roboty i szkoda zachodu


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 30-06-2012

Słowem kluczowym jest tutaj "estetyka". Raczej klej nie będzie lepiej wyglądać od tego co zrobiłem. Poza tym przy obróbce tego straciłem sporo czasu i skóry z palców Tongue. Za żadne skarby nie zmienię już projektu ponieważ prawie jest skończony.

Plexi kupione w firmie pleksan (www.pleksan.pl - uwaga denerwująca muzyka na stronie) za 12zł (materiał + obróbkę). W przypadku jakbym przyniósł własny materiał to obróbka kosztowałaby mnie 10zł.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - mattek - 05-07-2012

Boż... Muzyczka denerwuje od pierwszych sekund. Sam projekt jak mówiłem - zapowiada się ciekawie. Może zaczniesz tak przerabiać PSXy ? Chętnie sprawiłbym szaraczka i kupiłbym u ciebie takie odnowienie :d


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Simion - 05-07-2012

Raczej bym się nie podjął zrobienia tego dla kogoś - nie wkłada się do tego "serca" Wink , poza tym już kiedyś miałem coś podobnego w planach i nie wypaliło. Pozostały także złe wspomnienia.

Na początku studiów chciałem zarabiać na przeróbkach figurek Warchammera 40.000 i zrobiłem dla reklamy coś takiego:
[Obrazek: 221601_222558844427597_1637542_n.jpg?oh=...5a172afff8]
(monolit nekronów przed ponownym malowaniem, sklejeniem i bez kilku elementów)

Policzyłem znajomemu tylko za materiały - około 80zł. Potem ten zaczął rozpowiadać wszystkim że robię to za 100zł. I tak oto zabił mi biznes i nie powstało wiele wspaniałych figurek.
Ba, lepsza historia. Ten znajomy jest członkiem jakiegoś klubu i zawsze jest na wszystkich targach gier w naszym mieście (w tym także Szczecin Game Show). Przez cały czas grali w młotka 40k jako prezentacja. Nie włączył monolitu ponieważ go rozprasza w trakcie gry... Po co mu takie coś i po co tak naprawdę on tam przylazł to nie wiem.



W przypadku konsoli to bite kilka dni żmudnej roboty (trzeba liczyć 40-50zł dniówki). Dolicz do tego koszta materiału (40zł lakier, 10zł elektronika, 12zł plexi itd.) to trzeba by było za to policzyć co najmniej 250zł. Naprawdę lepiej samemu przysiąść i porobić. Jak będziesz miał jakieś problemy to pisz śmiało. Ja lub inne osoby z forum pomożemy Smile. Poza tym nic się nie równa z satysfakcją ze zrobienia czegoś własnoręcznie Wink.


PS: Zacząłem kłaść podkład ale robiłem to ze słabym światłem wieczorem. Średnio to widzę. Jutro już się wezmę za to na poważnie.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - mattek - 05-07-2012

Heh, w sumie to był żart i nie pisałem tego całkiem serio. Masz rację - wolę zrobić samemu trochę gorzej niż ktoś mi zrobi idealnie. Satysfakcja itd.
Możliwe, że kiedyś za coś takiego się zabiorę, jednak na razie nie chce mi się Tongue Nie mam kasy na takie coś :d Kibicuje zakończeniu szaraczka i czekam na efekt końcowy Wink
Pozdrawiam.


RE: Renowacja PlayStation by Simion - Draco - 05-07-2012

Trzeba przyznać, że prace nad konsolą idą w naprawdę dobrym kierunku i chyba nie odkryję ameryki pisząc że wielu forumowiczów z niecierpliwością czeka na efekt końcowy.