PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Płyty winylowe - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Muzyka (https://playstationforum.pl/forum-muzyka)
+--- Wątek: Płyty winylowe (/thread-plyty-winylowe)

Strony: 1 2


Płyty winylowe - Draco - 12-03-2012

Temat bardzo prosty. Może na forum są jacyś miłośnicy płyt winylowych, może ktoś chciałby się jakiś płyt pozbyć? Pisać wedle uznania.

Osobiście bardzo lubię muzykę z płyt winylowych. Zawsze chciałem mieć gramofon aż trochę ponad rok temu udało mi się zdobyć za grosze przyzwoite urządzenie, nie jest to jakaś niesamowita maszyna ale do mojego użytku wystarcza w zupełności, jest to gramofon automatyczny Dual 1254 w obudowie P81 z wbudowanym głośnikiem mono na wkładce pizoelektrycznej TKS 670 (niestety, trudno dostępna). Kolekcja płyt póki co niewielka, głównie z powodu wydatków na inne hobby. Na czarnych krążkach mam Beatlesów, Madonnę, Perfect, kilka płyt z kolędami (świetna sprawa włączyć taką lekko trzeszczącą płytę w wigilijny wieczór) oraz trudne do zidentyfikowania płyty za 5zł z antykwariatu :)


RE: Płyty winylowe - ashin - 13-03-2012

Ja mam tylko płytę zespołu hellen, w rytmie zorby czy jakoś tak. Gdzieś jeszcze jedną płytę winylową miałem. Wsumie jakoś nigdy specjalnie się nimi nie jarałem, to coś dla osób które kochają muzykę i traktują takie rzeczy naprawdę poważnie. Ja nie jestem koneserem muzyki więc jakoś nie przywiązuję wagi do takich rzeczy. Takie płyty dla mnie mogłyby mieć wartość jako ozdoba pokoju, udekorowany w jakiś odpowiedni sposób


RE: Płyty winylowe - Draco - 13-03-2012

Ja bardzo lubię muzykę na winylach zarówno z samego zamiłowania do muzyki jak i z zamiłowania do techniki, podziwiam sposób wykonania takich płyt, a nawet gramofonów (mechaniczne zmieniarki płyt wyglądają świetnie). Mój sprzęt nie posiada ani grama elektroniki w sobie a pomimo to w pełni automatycznie włącza się, wyłącza po odsłuchaniu płyty czy też pauzuje piosenkę. To są niby takie proste rzeczy w dzisiejszych czasach, jednak patrząc na całe urządzenie pod kątem wieku nagle człowiek zaczyna podziwiać co to ludzie potrafili zrobić przy użyciu samej mechaniki. Muzyka na winylach ma duszę. Żeby uruchomić Beatlesów po raz pierwszy na moim gramofonie musiałem go wypoziomować, ustawić siłę nacisku igły (wartości z dokładnością do 0,1g), antyskating (równoważenie siły dośrodkowej) i ustawić prędkość obrotu. Na komputerze pewnie nawet bym nie włączył tej płyty ponieważ utonęłaby pośród dziesiątków tysięcy innych mp3 na dysku. Cały ten rytuał włączania pozwala wczuć się w klimat płyty, przygotować się do słuchania. W przypadku dzisiejszego sposobu słuchania muzyki wystarczy w dowolnej chwili wcisnąć klawisz (>|) i już dźwięki płyną z głośników, co może jest praktyczne ale zabija całą przygodę z muzyką.

Może po prostu starzeje się albo żyje w innej epoce, ponieważ nie lubię muzyki z MP3, książek w postaci ebooków i gier z cyfrowej dystrybucji.


RE: Płyty winylowe - ashin - 13-03-2012

Draco to nie kwestia starzenia się. Ja mam tak z książkami. Kocham zapach starych książek. Kiedyś pożyczyłem książkę z biblioteki, już leciwą używaną sporo czasu, przesiąkniętą zapachem tego miejsca i kurzu. Uwierz mi wdychałem zapach z 10minut. Ja po prostu nie mam zacięcia na muzykę, ponieważ sam nie mam talentu muzycznego. Nie znam się na niej w takim stopniu żeby docenić coś takiego, jednak mimo wszystko podziwiam winyle i gramofony. Sam osobiście zazdroszczę osobą, które potrafią w pełni czerpać korzyści płynące z muzyki i w pełni ją docenić. Ja jak wspomniałem, nie jestem koneserem i nie mam słuchu dobrego.


RE: Płyty winylowe - mattek - 13-03-2012

Ja w sumie nie kolekcjonuję, ale brat tak. Posiadamy gramofon z firmy UNITRA (ah, stara, dobra, polska firma :d)
Posiada PinkFolyd (3x), KoRn (2x), Slipknot (2x) i jakieś tam pojedyńcze płyty. Czasem jak go nie ma to lubię sobie posłuchać :P Odpalam stary, "pierdzący" wzmachol (UNITRA), Gramofon i jazda. Fajne takie coś, ale kasy ni mam :P


RE: Płyty winylowe - DarcusoPL - 19-03-2012

Moja kolekcja płyt winylowych kończy się tylko na Metallica :[


RE: Płyty winylowe - Volonte - 30-05-2012

Ja od niedawna kolekcjonuje płytki. Części sie chętnie pozbyje. Jakbyś był zainteresowany to wal na pw.


RE: Płyty winylowe - Dah-Ridah' - 25-12-2012

Odśnieżając temat - pokażcie na fotkach swój sprzęt i kolekcję, chętnie rzuce okiem ^^.


RE: Płyty winylowe - Kapitan Krwotok - 02-02-2014

Gramofon ja zepsułem jak byłem mały. Podobno bawiłem się w auto i ten drążek służył do zmieniania biegów. Oczywiście się urwał, no bo jak inaczej. To był mój jedyny kontakt z gramofonem. Po tym mój ojciec wszystko wywalił w cholerę bo już weszły kasety i uznał, że teraz winyle to przeżytek i niepotrzebny rupieć. Wiele lat później zdał sobie sprawę, ile kasy wyrzucił w błoto. Szkoda, bo teraz chętnie bym posłuchał jego starych płyt. Podobno miał tam różności. Wspominał o Beatlesach czy Led Zeppelin. Mówił też, że jak płyta się przycinała to trzeba było postawić monetę na płycie i dopiero tą igłę na monetę ustawić. Kto by pomyślał w dzisiejszych czasach o takich rozwiązaniach? No ale przyznam, że zazdroszczę Wam tych płyt.


RE: Płyty winylowe - mattek - 02-02-2014

A mój niestety miał lądowanie z 1,5 metra na plecki :/
Kot chciał się wybić siedząc na nim no i poszło. Sam sprzęt działa, jednak cała przezroczysta klapa jest w częściach.