PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 i PSP nadal popularne - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy)
+--- Wątek: PS2 i PSP nadal popularne (/thread-ps2-i-psp-nadal-popularne)

Strony: 1 2 3


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Sandinista - 29-01-2012

Piractwo ma tu raczej mniejsze znaczenie. Problemem jest to czy dana, powiedzmy egzotyczna gra nabije u nas w Ojropie duże słupki sprzedaży, czyli czy przyniesie zyski. Pierwszy przykład z brzegu - choćby taka Yakuza, której kolejne części wychodzą/wychodziły na Starym Kontynencie z oporami. Druga część tej serii (PS2) wyszła dopiero po około dwóch latach, zaś jej popularność nie oszołomiła - liczba sprzedanych sztuk na naszym rynku jest troszkę mizerna w porównaniu z rynkiem Japońskim.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 30-01-2012

Yakuza ma jednak swój specyficzny charakter i była kierowana przede wszystkim do Japończyków. Chociażby specjalny quiz sprawdzający wiedzę z historii Japonii,który został wycięty w naszej wersji gry w,którejś tam części,więc zgadzam się z Tobą,że są gry specyficzne,które mogłyby się sprzedać słabo na innych rynkach. Ale na przykład gry na podstawie anime sprzedają się dobrze,bo jest masa ludzi,która je ogląda i już mamy target do,którego takie gry mogłyby trafić. Wydanie gier z serii Bleach, Soul Eater itp byłoby dobrym posunięciem gdyby nie piractwo,które osłabia zapał wydawców.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - ashin - 30-01-2012

Killer zdajesz sobie sprawę, że wiele osób które pozyskują gry w sposób nielegalny, prędzej czy później je kupują? Piraci to bodajże 30% rynku kupujących. Poza tym mimo wszystko to reklama sama w sobie, zobaczę grę u kumpla, który ją ściągnął, a ja dajmy na to gram legalnie, spodoba mi się i ją kupię.
Tworzenie, czy tłumaczenie gier, to nie taka prosta sprawa, zamiast angażować ludzi w podtrzymywanie życia starej konsoli, wolą inwestować w nową, generującą większe zyski, szczególnie, że np mając PS3 opłaca się grać legalnie, chociażby ze względu na multiplayer. Czasy PS2 odchodzą, konsola żyje bo i tak ma sporo gier już na swoim koncie, jednak nie ma sensu inwestować w nią kolejnych pieniędzy, bo będzie to zwyczajnie nie rentowne.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 30-01-2012

Raczej nie wieże w,to, że ludzie ściągają grę po to tylko by ją przetestować i kupić oryginał. Jak,Ty tak robisz,to dobrze,to o Tobie świadczy. Wiesz co gdyby,to było opłacalne,to pewnie wydawcą nie przeszkadzałoby,że PS2,to stara platforma można by było do gier anime dać tylko angielskie napisy co obniża znacząco koszty.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Mr.Q - 30-01-2012

(30-01-2012, 09:59)ashin napisał(a): Killer zdajesz sobie sprawę, że wiele osób które pozyskują gry w sposób nielegalny, prędzej czy później je kupują?
Nie wierzę w takie dane... Sytuacja może dotyczyć małego odsetku graczy, ale nie mów mi że to zjawisko na wiekszą skalę.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - ashin - 30-01-2012

Wiecie powiedzmy sobie szczerze, gdyby piraci rzeczywiście tak niszczyli rynek jak mówicie, to tworzenie gier nie byłoby opłacalne. Zresztą zobaczcie firmy idą w stronę: kup oryginał bo to się opłaca, pozwolimy Ci grać na necie, wesprzemy Cię i damy się pochwalić osiągnięciami przed kumplami.
Problem piractwa jest od dawna i większość zabezpieczeń było i będzie łamane i wydawanie gier jest nadal opłacalne, bo rynek ma się bardzo dobrze, a gry wciąż są piracone.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 30-01-2012

Nie wiem czy pamiętasz czas gdzie na PSP prawie wcale nic nie wychodziło i jednym z powodów moim zdaniem był fakt,że duża liczba osób właśnie piraciła.Bo,po co mam tworzyć grę jeżeli kupi ją ileś tam osób,a większosć spiraci ? Poziom piractwa wpływa na sprzedaż tym samym na rynek gierTongue Gdyby tak nie było,to po co firmy zabezpieczałyby się przed piractwem? Przecież,to są koszty. Sprawa z PS3 ma się o tyle dobrze,że ciężko ją przerobić(odpowiedni soft itp.) co wpływa na sprzedaż gier w Polsce i na świecie przez co,więcej firm decyduje się na tworzenie tylko na PS3 np. One Piece: Pirate Warriors,którego wydaje Namco Bandai Games.Również wydawanie gier z Japonii w innych regionach świata : np. Bleach: Soul Resurrección na PS3 ma wtedy sens.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - ashin - 30-01-2012

Przy PS3 bym polemizował czy to tylko zasługa zabezpieczeń, bo przecież na forach roi się od poradników jak przerobić, czy też pewnie osób oferujących przerobienie za pieniądze. Ludzi kusi możliwość grania przez net itp itd. Ja np sobie nie wyobrażam innej zabawy na PS3 niż na oryginałach, bo one rzeczywiście są opłacalne ;]


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 30-01-2012

Na PS3 trzeba mieć odpowiedni soft by przerobić konsolę,więc przerobienie jej jest utrudnione. Mam teraz najnowszy soft w PS3 i przerobienie jest nie możliwe.Chyba,że o czymś nie wiem,więc w razie czego proszę o info.Smile Może jest jakiś chip czy coś podobnego ale na,to szkoda gwarancji,bo konsolka do tanich nie należy. Wystarczy porównać sprzedaż gier na PS3 i X360 w Polsce. ( tego drugiego można z łatwością przerobić). Pytałem sprzedawcy u,którego kupiłem konsolę,to nawet on przyznał,że gry na PS3 sprzedają się dużo lepiej a niżeli te na X360.A na X360 też można grać przez sieć oczywiście.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - ashin - 31-01-2012

Wiem, że da się obniżyć soft, czy tam jak to nazwiesz. Jest to na pewno spory plus X'a iż jest łatwy do przerobienia, jednak twierdze, że dawanie graczom nowych możliwości z oryginałką też jest ważny elementem sprzedaży i usprawnia rynek. Poza tym, zainteresowanie grami oryginalnymi w Polsce rośnie, bo gry tanieją, nie są aż tak drogie. Kiedyś pamiętam przeciętna gra kosztowała koło 200zł, a gry za stówke, były prawdziwą rzadkością, albo były zwyczajnie stare.