PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 i PSP nadal popularne - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy)
+--- Wątek: PS2 i PSP nadal popularne (/thread-ps2-i-psp-nadal-popularne)

Strony: 1 2 3


PS2 i PSP nadal popularne - Kratos - 18-01-2012

Rok 2012, PS2 niebawem będzie obchodziło swoje 12 urodziny, a PSP stuknęło już 7 lat, co wcale nie przeszkadza w dobrej sprzedaży obu konsol. Sony podliczyło swoje wyniki i podało, że tylko w okresie świątecznym roku 2011 sprzedało się około 0,5 mln konsol PlayStation 2 oraz niemal 1,6 mln PSP. Dla porównania mniej więcej w tym samym czasie 5-letnie PS3 znalazło 3,9 mln nabywców.

[Obrazek: 9b331146501d3181cd2fbe0638400d80.jpg]

Nie chcę się powtarzać po raz enty, ale PS2 to fenomen, który zapewne szybko nie zniknie ze sceny. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że PS3, które gdyby wierzyć Sony jest dopiero na półmetku swojego żywota, też dobije kiedyś do takiego pułapu sprzedaży po tylu latach "stażu".


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Kraszu - 18-01-2012

PS2 to już system ponadczasowy. Czarnula ma największą bibliotekę wspaniałych gier, a to główny powód, dla którego gracz wybiera tą, a nie inną konsolę. W przypadku psx'a alternatywą jest dopracowana emulacja na PC. Przy grach z PS2 ta opcja praktycznie odpada, dlatego właśnie czarnula ciągle daje radę. Dodatkowo cały komplet można mieć za stosunkowo śmieszne pieniądze... akcesoria, gry również. O możliwościach modyfikacji i płynących z tego korzyści nawet nie wspominam. Skoro mogę mieć tanio system do grania z masą wyśmienitych gier, i to system naprawdę solidny, to warto z takiej okazji skorzystać. Ludzie to dostrzegają. Sam zastanawiam się nad kupnem drugiej slim'ki w dobrym stanieSmile

Konsolowe granie ma swój wielki urok. PS2 rządzi.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - ashin - 18-01-2012

Dodajmy jeszcze jeden ważny atut tej konsoli, mianowicie odtwarza gry z swojej poprzedniczki. Wielu graczy zrażonych jest także rosnącą modą na DLC których w przypadku PS2 nie ma, a kupując grę dostajemy całkowicie stworzony produkt, bez haczyków.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 18-01-2012

PS2,to przede wszystkim świetne i grywalne tytuły. Grafika po 15 minutach gry przestaje mieć znaczenie.Mogliby od czasu do czasu jeszcze wydać coś solidnego na PS2.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - wowwotlk - 25-01-2012

Masz racje killer mogliby na nie wydać jeszcze jakieś fajne gry tak by konsola skończyła swój "żywot" w pięknym stylu.



RE: PS2 i PSP nadal popularne - Realinho - 25-01-2012

Ludzie, PS2 skończy, skończyło 12lat, czego wy oczekujecie? każdy kiedyś zejdzie ze sceny, powinien zejść, to normalne, wszystko się kończy. Śmiesznie są takie komentarze typu "Masz racje killer mogliby na nie wydać jeszcze jakieś fajne gry tak, by konsola skończyła swój "żywot" w pięknym stylu." PS2 jest uważana za legendę, najlepszą konsolę wszech czasów, więc na pewno odejdzie w pięknym stylu, potężna biblioteka gier i uznanie milionów ludzi o tym świadczy. Nie bój się, PS2 ukończy żywot w pięknym stylu, nie ma senu już robić gier na tę konsolę, bo to się nie sprzeda, zrozumcie.



RE: PS2 i PSP nadal popularne - ps2_user - 25-01-2012

Ja przy zakupie konsoli sugerowalem sie ceną Smile na PS3 nie tyle co mnie nie stać tylko szkoda mi wydawać tyle kasy Smile gry jakie ukazaly sie na PS2 w zupelności mi wystarczaja. Nie jestem jakimś maniakiem glownie z powodu braku czasu na tego typu rozrywke a co do nowych gier, ktory niby to mialby sie jeszcze pojawiac sie na tej konsoli to zastanowilbym sie jaki by to mialo sens Smile ileż można upchać na tym krążku DVD - albo cofamy się albo idziemy z duchem czasu w stronę nowoczesności, lepszej grafiki i dbałości o szczegóły, w komputerze można powymieniać kilka podzespołów i dalej grać na nim w nowe pozycje ale od konsoli nie można wymagać chyba aż tak wiele... .12 lat to i tak sporo Smile ....a i tak życzę jej kolejnych 12 Smile

pozdro


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Kurak5 - 27-01-2012

Liczba gier w które chciałbym zagrać na PS2 jest bardzo długa. Nie wiem po co mieliby tworzyć nowe gry, z "lepszą", nowszą grafiką, skoro jest masa dobrych gier. Grafika to nie wszystko, pamiętajcie o tym. Teraz przyjęło się, że wychodzi nowy kol of djuti, który oferuje nam 4h singla, to trzeba go kupić, bo jest lepszy od chociażby swojego prapradziadka CoD'a 2.
Do dzisiaj nie żałuję zakupu PS2 i wiem, że nigdy go nie sprzedam. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś go odpalę i zarwę nockę przed GoWem Wink


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Mr.Q - 28-01-2012

Uważam że z PS2 zostały już wyciśnięte wszystkie soki, nie ma potrzeby robić kolejnych konwersji na siłę. W tegoroczną FIFĘ moim zdaniem nie da się grać, straszne popłuczyny. Przesiadłem się z X360 na PS2 i jak zobaczyłem gałę od EA to rzuciłem płytę w kąt i sięgnąłem po wersję PC na lapku.
Biblioteka gier jest świetna, zarywam przy czarnuli nocki, fajnie że konsola wciąż dobrze się sprzedaję, ale moim zdaniem nie ma sensu wydawać więcej gier.


RE: PS2 i PSP nadal popularne - Killer - 29-01-2012

PS2 ma swoje gry na wyłączność i,to na nich najlepiej się skoncentrować.Fifa jest robiona na jedno kopyto ( oczywiście wersja na PS2) Ale mogliby na przykład wydać gry,które ukazały się tylko w Japonii jak MH2, Berserk itp. Ale wiadomo,że tego nie zrobią głównie przez piractwo.