PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. (/thread-reinstalacja-fmcb-bez-potrzeby-przerobionej-konsoli)

Strony: 1 2 3 4


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

dziś wieczorem tak zrobie, a można od razu odpalić instalkę z usb zamiast uLELFa ? czy najpierw uLEFA a potem FMCB bo z linku co podałem wyżej nie piszą nic o uLEFie i rozumiem to że zmieniam nazwę FMCBota


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Tak można odpalić bezpośrednio z USB. Nie wiem tylko po co, ponieważ jeżeli będziesz miał podstawową paczkę to i tak będziesz musiał ręcznie dogrywać uLELFa. Nie reinstaluj FMCB, z nim jest wszystko OK na Twojej karcie, zamień tylko uLELFa i po sprawie. A co do menu to możesz sobie je dowolnie konfigurować. Jak już poprawisz tego uLELFa którego masz na karcie to będziesz sobie mógł wszystko na spokojnie po ustawiać. ULELF to podstawa, jest menadżerem plików jak TotalCommander w Windowsie.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

czyli próbuje odpalić uLELFa bezpośrednio z pena jak się nie odpali to instalacja FMCB też nie ruszy dobrze myśle ? ale załóżmy że jednak odpali (w co wątpie) to wystarczy że przekopiuje nowego uLELFa z USB do mojej karty i już powinno działać ? te programy emulatory, uLELF to się tylko przegrywa bez instalacji ?


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Tak będzie działać. Instalacji wymaga jedynie FMCB który jest exploitem, reszta programów w ELFach (uLELF, SMS, OPL itd.) kopiuje się na kartę lub można je uruchamiać z dowolnego miejsca (są odpowiednikami programów w wersji portable znanych z windowsa). Jeśli skopiujesz jakiś nowy program na kartę i chcesz żeby pojawił się w menu (które tak naprawdę jest spisem odnośników, skrótów do programów) wystarczy że uruchomisz FMCB Configurator i dodasz nowy skrót do programu.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

ma ta paczkę programów Elfpack która jest gotowym obrazem dvd (która mi z dvd nie ruszyła) da się z niej wyciągnąć uLELFa i przegarć na pena ? czy muszę mieć jakomś specialną instalkę tego uLELFa


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Da się, wrzuć to do napędu w kompie i poszukaj, nie pamiętam dokładnie w którym folderze ale jest tam zarówno uLELF jak i paczka instalująca FMCB, choć nie wiem czy musisz to robić skoro możesz znaleźć te programy na cdrinfo


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

(14-01-2013, 16:48)Draco napisał(a): Podczas instalacji możesz wybrać kartę pamięci na której chcesz zainstalować FMCB, najlepiej żeby to była oryginalna karta Sony. Karty możesz podmienić jeżeli uruchomiłeś instalacje z pendrive lub płyty.

Zrób dokładnie tak jak masz w linku. Ściągnij najnowszego uLELFa oraz instalator FMCB, rozpakuj je i wrzuć na pendrive (rozpakuj to znaczy tak żebyś mógł się dostać do plików ELF). Nazwę pliku z uLELFem zmień na RESCUE.ELF i wrzuć do głównego katalogu. Jak Ci nowy uLELF ruszy to jesteś w domu. Możesz przy jego pomocy uruchomić instalator lub skopiować uLELFa (tego którego nazwę zmieniłeś) na kartę pamięci i tam zmienić jego nazwę według tego jak masz w ustawieniach.

mam ule v 4.40 wypakowane a więc w folderze ule v 4.40 są pliki: folder SOURCE oraz pliki: BOOT.ELF LAUNCHELF.CNF uncompressed BOOT.ELF sa jeszcze pliki tekstowe ale te pomijam którą mam nazwe podmienić ?? i czy wrzucic na pena te pliki do jakiegoś folderu czy nie ?


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Potrzebny jest Ci wyłącznie plik uncompressed BOOT.ELF resztę pomiń całkowicie. Wrzuć go bezpośrednio na pendrive i zmień nazwę. Plik ma być widoczny zaraz po uruchomieniu pendrive, nie może być w żadnym folderze.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

dobra odpaliło się DZIAŁA Smile jak teraz który plik przekopiować by nowu ule z pena był na mojej memory card.
przekopiowałem z pena plik LANCHELF.CNF i do mc0/sys-conf i już mi chodzi elegancko Big Grin ale zanim do tego doszłem przegrałem też plik ktory jest w mc0/ BOOT prosił bym o krótka instrukcje których plików nie ruszac by nie pposuć FMCB


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Skopiuj to co wrzuciłeś na pendrive czyli uncompressed BOOT.ELF ze zmienioną nazwą. Wklej to do mc0:/BOOT/ i zmień jego nazwę na BOOT.ELF. Jeśli wszystko było ustawione standardowo to powinno działać.