PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. (/thread-reinstalacja-fmcb-bez-potrzeby-przerobionej-konsoli)

Strony: 1 2 3 4


Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Quake96 - 03-12-2011

Siemka!


Pokażę wam dzisiaj sposób na reinstallację Free McBoot'a, używając tylko tej karty (z wgranym FMCB) na której chcemy zrobić Reinstall. Ktoś zapyta pewnie, "Po co przeinstalowywać FMCB skoro mamy go na karcie?". Po co? A choćby po to, że jeśli FMCB zaczyna "wariować", albo poprostu w celu aktualizacji Wink



Co należy zrobić:


1. Pobieramy "Free McBoot by Quake96"

Link:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=C8HHLHY2

2. Kopiujemy całą zawartość folderu "Free McBoot by Quake96", bezpośrednio na pendrive'a.

3. Do konsoli podłączamy pendrive i uruchamiamy program "uLaunch ELF"

4. Wybieramy "mass" i uruchamiamy plik "FREE_MCBOOT.ELF"

5. Wybieramy Format MC

6. Instalujemy FMCB, metodą "Multi Install" (lub jak kto woli "Simple Install")

UWAGA! Jeśli podczas instalacji wyskoczy nam komunikat z błędem, podczas "Decrypting DVDELF", to należy wyłączyć ten komunikat i dać "Multi Install" jeszcze raz.

7. Po zakończeniu instalacji, restartujemy konsolę.

8. Po uruchomieniu BIOSu konsoli, naszym oczom ukaże się trzecia opcja "Free McBoot Configurator"

9. Wchodzimy w w/w opcję i wybieramy "Load CNF from mass"

10. Teraz wybieramy "Save CNF to mc0"

11. Restartujemy konsolę. Teraz naszym oczom ukażą się nowe opcje: "Menedzer Plikow" i "Uruchom Kopie Zapasowa"

12. Wybieramy "Menedzer Plikow". Następnie wchodzimy do "mass".

13. Będąc w "mass", wchodzimy do "INSTALL\APPS" i kopiujemy folder "SMS"

14. Teraz przechodzimy spowrotem do wyboru pamięci i wybieramy "mc0"

15. Będąc w "mc0", wklejamy folder "SMS"

16. Gdy wszystko się skopiuje, restartujemy konsolę

17. Cieszymy się nowym FMCB, wraz z programami "ESR gui", "Simple Media System", oraz "uLaunch ELF"



Jeśli któryś z powyższych podpunktów sprawia Ci problem, to napisz w tym temacie, a postaram się pomóc Wink


Nie odpowiadam za straty, spowodowane nieumiejętnym posługiwaniem się w/w programami. Całość została przetestowana przeze mnie i wszystko jest w porządku.

Spolszczenie do Free McBoot, oraz skiny programu "SMS", zostały wykonane przeze mnie i zabraniam kopiowania ich bez nazwy autora. Chcesz coś "zapożyczyć", to napisz w swoim temacie, skąd wziąłeś spolszczenie/skiny do "SMS", i kto jest ich autorem Wink



RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Ichig - 11-06-2012

Czy mógł by ktoś dać te pliki z tutorialu na inny server ?? Np na mediafire itp. Bo jak wiadomo megaupload dawno temu został zamknięty.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Simion - 11-06-2012

To chyba będzie niemożliwe. Mr Quake96 nie pojawia się na forum od paru miesięcy kiedy to obraził się za poprawianie jego błędów. Spróbuj napisać do niego na PW albo Maila.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 11-06-2012

Powtarzałem Ci już kilka razy. Ściągnij i nagraj sobie płytę ELF Pack. Dzięki tej kompilacji bez żadnych problemów zainstalujesz sobie FMCB i skopiujesz potrzebne Ci problemy. Quake jest średnio wiarygodnym źródłem, zwłaszcza że jego tutorial nie przewiduje np problemów z nieodpowiednią pamięcią flash. Upiera się także, że nie ma różnicy czy wybierzesz Multi Install czy Simple Instal (należy wybrać pierwszą opcję).


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - mcmarycha - 17-07-2012

Nie chcę być wścibski ale z ciekawości zapytam. Jaka jest różnica między tym multi a, simple instal ?


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Yohokaru - 17-07-2012

Simple install polega na zainstalowaniu FMCB specjalnie dla konsoli której używasz. Wersję multi wgrywasz, gdy karta będzie używana na innej/innych konsolach od tej, na której FMCB był instalowany. Zapewnia to zgodność w działaniu tego egzemplarza karty z FMCB na wszystkich konsolach oprócz konsol serii 90004


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 17-07-2012

Ponadto Simple Instal zajmuje mniej miejsca na karcie pamięci.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - matic902i - 24-08-2012

(11-06-2012, 21:57)Draco napisał(a): Powtarzałem Ci już kilka razy. Ściągnij i nagraj sobie płytę ELF Pack. Dzięki tej kompilacji bez żadnych problemów zainstalujesz sobie FMCB i skopiujesz potrzebne Ci problemy. Quake jest średnio wiarygodnym źródłem, zwłaszcza że jego tutorial nie przewiduje np problemów z nieodpowiednią pamięcią flash. Upiera się także, że nie ma różnicy czy wybierzesz Multi Install czy Simple Instal (należy wybrać pierwszą opcję).

Ja nagrałem sobie ELFPack i przy instalacji pokazuje że brak paru plików.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Bart - 24-08-2012

Yohokaru napisał(a):Zapewnia to zgodność w działaniu tego egzemplarza karty z FMCB na wszystkich konsolach oprócz konsol serii 90004


Nie do konca prawda.

Draco napisał(a):Upiera się także, że nie ma różnicy czy wybierzesz Multi Install czy Simple Instal (należy wybrać pierwszą opcję).

A o tym nie slyszalem. Co to za roznica, raz instalowalem Multi, a raz Simple i roznicy nie widzialem.

matic902i napisał(a):Ja nagrałem sobie ELFPack i przy instalacji pokazuje że brak paru plików.

Widocznie zly elfpack.




RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 24-08-2012

Bart jeśli już negujesz czyjąś wypowiedź uzasadnij to proszę.

Przy instalacji Multi masz pewność że FMCB zadziała na wszystkich konsolach które go obsługują.

ELF Pack nie jest zły. Instalator FMCB szuka sobie w folderze plików od uLaunchELFa, SMSa i takich tam, w ELF Packu który krąży po sieci nie jest to wykrywane, mimo wszystko FMCB instaluje się poprawnie dlatego nie ma się co tym przejmować, a brakujące programy można doinstalować po instalacji FMCB.