PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Recenzje gier PS3 (https://playstationforum.pl/forum-recenzje-gier-ps3)
+--- Wątek: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? (/thread-recenzja-homefront-co%C5%9B-nie-tak-z-ta-gra)



[RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - JaDCorbeN - 29-09-2011

[Obrazek: homefront-fabula-w-pigulce_173sb.jpg]

Fabuła jak już pisałem w poprzednim artykule jest standardowa: następuje konflikt pomiędzy USA a Koreą Północną w wyniku czego Stany Zjednoczone znajdują się pod okupacją Korei.
W trybie gry dla pojedynczego gracza wcielamy się w postać żołnierza ruchu oporu który wraz z innymi walczy z okupantem. Tymi innymi najczęściej są: Hooper, Connor i Rianna. W zasadzie to tylko dla informacji - na ich poczynania nie mamy żadnego wpływu.
[Obrazek: homefront_resist_edition_uncut_inkl_dlc.jpg]
Teraz trochę o arsenale który mamy do dyspozycji. Mamy oczywiście karabin M16 oraz całą garść rożnych narzędzi śmierci, nie ma tu jakiś specjalnych broni - wszystko w standardzie żadnych nowinek. Nawet P-90 nie zauważyłem. Dadatkowo możemy: sterować śmigłowcem, pojazdem do zwalczania piechoty i celów opancerzonych: Goliath oraz usiąść w Humvee jako strzelec karabinu zamontowanego na nim.
[Obrazek: E32010-01.jpg]
Rozgrywka w trybie single jest prawdę mówiąc nijaka rozgrywamy po kolei zadania niemalże mechanicznie, nie ma okazji pokombinować, poskradać się. Liniowość zabija w niej dosyć fajną fabułę. Idziemy od punktu do punktu eliminując obce wojska i nie musimy się wysilać za bardzo. Wadą jest też to że w pewnym momencie (6 misja) robi nam się z tej gry symulator. Latamy przez całą misję śmigłowcem bojowym ale to jest jakieś niedopracowane jest płaskie jak stół. Lubię gry symulacyjne w każdym FPSie są elementy symulacji czy to czołgu czy śmigłowca ale ta w Homefroncie jest tragicznie zła, ja na niej skończyłem swoją przygodę z singlem. Są co prawda jeszcze elementy tzw. znajdźki, szukamy ich w różnych miejscach na mapach. Nie jest to konieczność w zasadzie nic nie dają oprócz trofika. No i długość kampanii: mamy 7 misji których przejście zajmie nam maks 5 godzin co jest ... krótko mówiąc smutne.
Podsumowując tryb gry dla pojedynczego gracza: szkoda czasu ( no chyba że już nic nie mamy do grania to wtedy czemu nie).

MultiPlayer
Tu jest potwierdzenie tezy którą kierują się niektórzy gracze "Kupuję dla gry w sieci". Ja właśnie tak traktuję tę grę. Tryb multi jest naprawdę na poziomie. Od opisanego wcześniej dema różni się dodatkami: możemy głosować na mapy (fajna sprawa) mamy możliwość awansu (w demo tylko do 10 lvl). No i spore możliwości kustomizacji postaci którą na dodatek możemy nazwać jak chcemy. Mapy są wielkościowo podobne do tych z MoH czy z dema R3, gra się bardzo dynamicznie i szybko. Nie liczy się K/D ratio, liczy się punkty PD. W rozgrywce możemy być: snajperem, atakującym. W zasadzie to postaci nie są tutaj ważne nie ma nazw snajper, assault. Tu jest nazwa od sprzetu noszonego: Karabin Snajperski, Karabin szturmowy, Ciężki karabin maszynowy. Do każdej możemy dobrać inne wyposażenie od granatów po pojazdy typu Rosomak i rakiety HellFire czy Papuga (do zwiadu). Gra się bardzo dynamicznie, jest zawsze sporo użytkowników na sieci i naprawdę wciąga.

[Obrazek: THUMB_PAN_homefront_9.jpg]


Nie da się ukryć,że gra w trybie singla jest w tej produkcji na poziomie poniżej normalnego. Singiel jest tu krótki, i niedopracowany. Walka helikopterem tworzy nam z tej gry symulacje a nie FPS. Ja pierwszy raz kupiłem grę dla multi. Jeżeli macie możliwość kupna używanej lub nowej w dobrej cenie - kupcie, dla multi się opłaca w innym wypadku nie.



RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - drakon - 30-09-2011

Ja się wyłamię i napiszę, że uwielbiam Homefront w singlu. Bardzo fajny klimat, który mi osobiście odpowiada - fajny scenariusz rekompensuje moim zdaniem niedoróbki, o których pisze jadcorben (które nota bene nie są aż tak rażące Smile).


RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - Reactor20000 - 26-12-2011

GRA Fajna a po drugie LoL. 95% osob na tym swiecie kupuje strzelanki dla multi. Nie widzialem zeby ktos kupil MW3 albo BF3 dla singla;p a SINGIEL ma zrabane zakonczenie bo w koncu nie wiadomo jak to sie skonczylo i trzeba dokupic sobie EPILOG za 20zl zeby sie dowiedziec


RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - drakon - 26-12-2011

(26-12-2011, 13:38)Redvitor napisał(a): 95% osob na tym swiecie kupuje strzelanki dla multi. Nie widzialem zeby ktos kupil MW3 albo BF3 dla singla;p

No to już wiesz, że należę do tych 5%.


RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - Reactor20000 - 26-12-2011

To musisz być jakiś dzikiTongue Żart ja tez naleze do 5% i co.... jakos producenci maja to w D****


RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - JaDCorbeN - 26-12-2011

Tu Was muszę poprzeć Big Grin Lubię multi ale... często trafiają się "barany" psujące radość z gry - myślący inaczej - dlatego tryb single jest moim zdaniem trybem który musi być w grze, stąd moja ocena w HF.


RE: [RECENZJA] Homefront - coś nie tak z tą grą?? - Killer - 17-01-2012

Odpuściłem sobie tryb single,bo mnie osobiście nie wciągnął.Sprawdzę jeszcze multi i oddam grę znajomemu,a sam raczej jej nie zakupie.