PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB (/thread-uruchamianie-gier-z-ps1-na-ps2-z-przy-uzyciu-fmcb)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 11-04-2013

Sprawdziłem w kilku konfiguracjach i jest tak samo, jak mówisz. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, że Breaker Pro wymięka i po prostu zamraża się na ekranie bootowania. Odpalałem grę bez użycia Breaker Pro, 2 różnymi oryginałami oraz przez Breaker Pro także z zastosowaniem anti-mod, anti-killer i zawsze z takim samym skutkiem. Gra hula na emulatorze na PC jak głupia, więc nie wiem o co chodzi. Widocznie niepisane jest jej granie na PS2. Spróbuj jeszcze pobrać grę z innych źródeł, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dobrze napisałeś, że Breaker Pro "teoretycznie" znosi ograniczenia, bo kilka razy postawił mi się i używając gry o mniejszym TOC do odpalania gry z większym nie udało mi się jej odpalić. I choć nie wygląda to tak różowo jakby mogło się zdawać na początku to jednak odpalanie gier przez ten programik daje większą skuteczność.

P.S. Pożyczysz tę Barbie Detective? ;)


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Cage - 16-08-2013

Jest możliwe odpalić grę z PS1 na PS2 z pendrive, oczywiście przy użyciu FMCB?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Yohokaru - 16-08-2013

Jest, aczkolwiek to gra nie warta świeczki, mała kompatybilność oraz liczne lagi przy jedynym, nie rozwijanym już programie.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Cage - 16-08-2013

(16-08-2013, 17:29)Yohokaru napisał(a): Jest, aczkolwiek to gra nie warta świeczki, mała kompatybilność oraz liczne lagi przy jedynym, nie rozwijanym już programie.

Skoro tak mówisz, to może jednak lepiej dać się skusić na odpalenie gry z CD zamiast z USB, ale obecnie mam obraz gry w dwóch plikach [bin+cue]
Nigdy się jeszcze nie "bawiłem" w odpalanie gier z PS1 na PS2, ale teraz zależy mi tylko na jednej grze.

Z oryginalnych płyt PS1, to obecnie posiadam dema, które były dodawane do gazet i nie wiem, czy nie będzie z tym problemu w trakcie "podmieniania" CD?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Yohokaru - 16-08-2013

Cage napisał(a):Z oryginalnych płyt PS1, to obecnie posiadam dema, które były dodawane do gazet i nie wiem, czy nie będzie z tym problemu w trakcie "podmieniania" CD?

Słabo znam się na tym, ale raczej nie, wszystko zależy od tego, jaki TOC mają te płyty z demami (im większa waga tym większy TOC.

Cage napisał(a):Skoro tak mówisz, to może jednak lepiej dać się skusić na odpalenie gry z CD zamiast z USB, ale obecnie mam obraz gry w dwóch plikach [bin+cue]

Obrazy łatwo przerobisz na pożądany format, chociażby programem Ultra ISO Smile


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Cage - 16-08-2013

Yohokaru napisał(a):Słabo znam się na tym, ale raczej nie, wszystko zależy od tego, jaki TOC mają te płyty z demami (im większa waga tym większy TOC.

Czyli by trzeba wkładać te płyty do napędu do komputera i sprawdzać, która z nich więcej waży, czyli ile jest zajętego na tych płytach miejsca?
Posiadałem pełne tytuły oryginalnych gier, ale obecnie pozostało tylko kilka płyt z Official UK PlayStation Magazine.

Yohokaru napisał(a):Obrazy łatwo przerobisz na pożądany format, chociażby programem Ultra ISO Smile

Porządny format, to masz na myśli tradycyjny obraz ISO? Czy może inny format masz na myśli?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Yohokaru - 16-08-2013

Pożądany - taki jakiego oczekujesz, tudzież taki, który pozwoli Tobie wypalić grę na PS1. Spójrz tylko na post Kratosa, w którym w skrócie opisuje co i jak zrobić, strona 7, tam masz wszystko ładnie wyjaśnione.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Cage - 16-08-2013

(16-08-2013, 18:08)Yohokaru napisał(a): Pożądany - taki jakiego oczekujesz, tudzież taki, który pozwoli Tobie wypalić grę na PS1. Spójrz tylko na post Kratosa, w którym w skrócie opisuje co i jak zrobić, strona 7, tam masz wszystko ładnie wyjaśnione.
Tak, oczywiście że ładnie wyjaśnione, tylko nie wiem, czy dam radę wszystko zrobić, gdyż jest potrzebnych kilka rzeczy:
Kratos napisał(a):Potrzeba 1 oryginalnej gry na PS1, nagranego na płytę programu Breaker Pro, programu PSXLauncher na karcie czy pendrivie jak kto woli i zatyczek jak do Swapa lub czegoś, co je zastąpi.
Nie posiadam oryginalnej gry, tylko np. płytę demo na której znajduje się kilka gier.
Nie wiem skąd pobrać i jak nagrać program Breaker Pro?
Nie wiem, czy już mam program na karcie PSXLauncher, gdyż karta była kupowana gotowa z programami?
Zatyczki powiedzmy, że sam dam radę wykonać.
Nigdy jeszcze nie nagrywałem płyty z grą na PSX i nie wiem, czy najpierw przed nagraniem trzeba ją najpierw "jakimś" programem spaczować?
Nie wiem, czy gra Street Fighter The Movie, będzie działać prawidłowo i płynnie, bo to właśnie o ten tytuł gry się teraz rozchodzi.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - cbool1995 - 16-08-2013

1.Demo wystarczy
2. http://www.theisozone.com/downloads/playstation/tools/breaker-pro-ntsc/ tu masz breaker pro.A co do nagrywania to chyba normalnie na płytę cd
3.Poszukaj ulelf-em czy znajduje się on na karcie jeżeli nie to bedziesz musiał go wrzucić
4.Normalnie wypalasz grę na płytę cd tylko żeby była to Verbatim
5.Tego ja też nie wiem


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - arek2004 - 06-02-2015

Mam pytanko robie tak jak opisał to wcześniej kratos i w niektórych grach jak thps2 czy South park rally nie mam muzyki, a w soul blade juz mam w czym tkwi problem?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka