PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB (/thread-uruchamianie-gier-z-ps1-na-ps2-z-przy-uzyciu-fmcb)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Mr.Q - 28-08-2012

Niedługo w domu będę miał płytkę z oryginałem z PSX i zacznę emulować gry. Nie mam jednak jeszcze karty, a na allegro same podróbki. Jak zachowuje się taka nieoryginalna karta? Czy save znikają, tak jak w przypadku tych z PS2?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 28-08-2012

U mnie w ogóle nie wykrywało nieoryginalnej karty z PSX w PS2. Niektóre gry, jak choćby któryś Crash również karty nie widział. Stwierdziłem, że nie ma co się męczyć i kupiłem oryginalną. Lepiej poczekaj, popatrz i kup oryginała. Z tego co ja pamiętam zapłaciłem 2 dychy już z przesyłką, więc nie są to gigantyczne pieniądze.

EDIT: Coś kiepsko szukałeś.

http://allegro.pl/karta-sony-oryginal-i2583984261.html
http://allegro.pl/oryginalna-karta-pamieci-sony-1mb-stan-idealny-i2590040198.html

Co prawda cena nieco wyższa, no ale oryginały jak się patrzy.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 28-08-2012

Nie słyszałem żeby nie oryginalne karty z PS1 gubiły save jednak to i tak nie jest ważne ponieważ PS2 ma bardzo duże problemy z nieoryginalnymi kartami z PS1 i najczęściej te nieoryginalne nie działają mimo że na PS1 nie ma z nimi problemu.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Mr.Q - 29-08-2012

Właśnie miałem pochwalić się zakupem i zobaczyłem że edytowałeś post. Szukałem po kategorii i tej szarej nie widziałem, czerowna owszem, była. Nawet pokazywałem ją Draco.

Zakupiłem czerwoną.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Mr.Q - 01-09-2012

(20-06-2012, 18:26)Kratos napisał(a): Z przykrością muszę stwierdzić, że natrafiłem na jedną upartą grę/wyjątek, która za nic nie chce ruszyć tym sposobem na PS2. Tą grą jest Sheep, Dog 'n Wolf.

Grę uruchomiłem na ściągniętym z netu Breaker Pro 1.1. Nagrane na Verbatim CD-R w imgburn z prędkością 8x. Występują bugi graficzne. Nie wiem czy mam wadliwy obraz czy to wina emulacji. Możesz spróbować u siebie. Oryginał > BP1.1 > kopia

Ewentualne 'Podziękuj' nie do mnie, a do Draco, bo to on podrzucił mi pomysł z Breaker Pro.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 01-09-2012

Breaker Pro zostanie opisany jak kupie kilka płyt bo mi zabrakło i testowaliśmy to rozwiązanie na Mr.Q Big Grin W skrócie działa to tak, że po oryginale wkłada się nagraną płytę z Breakerem Pro, a dopiero potem pirata. Te krzaczki to raczej nie wina Breakera ponieważ odpowiada on jedynie za powiększenie TOC. Na wszelki wypadek ściągnę tą grę i będzie ona pierwsza do testowania nowego sposobu, ale to pewnie dopiero w poniedziałek.
Dodałem bardzo ważną informację do pierwszego posta mówiącą o sposobie uruchamiania gier z dużym TOC przy użyciu FMCB i PSXLAUNCHERa. Przy okazji bardzo proszę o udostępnienie Breakera Pro na inny hostingach, dodam wtedy więcej linków do pierwszego posta, ja mam mam za wolne łącze żeby w sensownym czasie rozesłać ten pliczek po 3-4 hostingach.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 03-09-2012

Draco napisał(a):1. Do wyłączonej konsoli wkładasz oryginalną grę z PS1 (każda płyta da radę jednak nie na każdej płycie wszystkie gry będą działały, decydującym elementem jest tu rozmiar TOC o którym napisze na dole w FAQ, póki co wystarczy Ci widzieć że TOC musi być jak największy)

Ten cały nawias chyba można skasować w opisie sposobu z Breaker Pro.

Widzę też, że dodałeś, o ile się nie mylę wzmiankę o dowolnym regionie:

Draco napisał(a):- kopia oryginalnej gry lub import (region dowolny)

Czyli w sposobie z Breaker Pro nie tylko TOC gry nie ma znaczenia, ale też jej region PAL/NTSC?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 03-09-2012

Dokładnie. Jedyne co musi się zgadzać to region oryginału i Breakera. Breakera dałem w PAL, a oryginał siłą rzeczy też musi być PAL jako że innego regionu nieprzerobiona PS2 nie ruszy. Dodatkowo Breaker Pro może wymusić wyświetlanie obrazu w PAL lub NTSC więc jeśli jakaś gra w NTSC jest u nas wyświetlana w czerni i bieli to uruchomiona przez Breakera Pro z wymuszeniem PAL będzie w kolorze.

Nawiasu nie usunę ale dodam wzmiankę że nie jest potrzebny duży TOC.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - zaku.1928 - 08-09-2012

A jeśli bym zgrał na płytę CD-RW to piraty również by działały?na różnych forach piszą raz tak a raz nie ;/


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 08-09-2012

Płyty CD-RW nie są przeznaczone do konsol i bardzo niszczą laser, chociaż najczęściej po prostu nie uruchamiają się na konsoli. Radzę Ci zainwestować ten majątek (max. 1zł) w dobre płyty CD Verbatim i nie skąpić na czymś co i tak bierzesz za darmo.