PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB (/thread-uruchamianie-gier-z-ps1-na-ps2-z-przy-uzyciu-fmcb)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 14-04-2012

Chyba się zatrzymuje - po to zaznaczasz tę opcję "Control Disc". Przypomniało mi się, że kiedyś coś próbowałem z tym ruszać, ale dużo nie zdziałałem, bo w poradniku, na którym się wzorowałem były ponoć błędy.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 14-04-2012

Instrukcje o uruchamianiu gier z PS1 przy pomocy uELF'a pisał swego czasu Berion, chyba jeszcze zanim powstał projekt PSXLAUNCHER.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 14-04-2012

No Berion czy ktoś z jego ekipy (nie śmiałbym Beriona posądzić o błędy w poradniku), sam się przyznał do tego, że poradnik idealny nie był. Spróbuję może z ciekawości odpalić grę z instrukcji mattka97, ale z pewnością zostanę przy PSX Launcher.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 15-04-2012

Spokojnie, płyta się zatrzymuje Wink Tak to bym tego nie używał. Normalnie u góry pisze PSX Disc czy coś w tym stylu i płyta się zatrzymuje. Otwierasz klapę, wyciągasz oryginał i wkładasz kopię. Klikasz, aby wrócił do Browsera i już. Gra się bootuje, a my słyszymy świetne intro z logiem PlayStation Smile
Tylko, że problemem jest tu, że kopia musi być tego samego regionu co oryginał. Jeżeli mamy kopię w NTSC, a oryginał w PAL to wtedy jedziemy na chama. Płyta się bootuje, kiedy zwolni szybko podmieniasz na kopię. Jednak mogą być skutki uboczne takiego sposobu, dlatego wolę sobie skonwertować np. do NTSC albo użyć GSModeSelector jeżeli zależy nam na NTSC, a nie posiadamy oryginału w NTSC.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 15-04-2012

Identycznie to działa w przypadku PSXLAUNCHERa


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 15-04-2012

No właśnie. Mówiłem, lecz mamy więcej miejsca na karcie, a przy tych 8Mb to dużo...


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - DarcusoPL - 15-04-2012

A czy istnieje możliwość uruchomienia takiej gry z Pendrive'a?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 15-04-2012

Nie. Tę płytkę musisz poświęcić na grę ;)


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Driver0 - 30-05-2012

Zamiast stosowania tego programu istnieje także prostsze rozwiązanie oto link choć nie wiem ile na nim gier działa.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 30-05-2012

Podany przez Ciebie program jest emulatorem PS1 na PS2. Moim zdaniem trochę bezsensowne zwłaszcza że PS2 natywnie obsługuje gry z PS1. Sam emulator jest bardzo nie dopracowany, dopiero nie dawno zrobili w nim działający dźwięk, a o płynnym framerate można jeszcze pomarzyć. Większość gier nie jest póki co kompatybilna.

BTW. O tym programie ktoś już wspominał w tym wątku.