PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB (/thread-uruchamianie-gier-z-ps1-na-ps2-z-przy-uzyciu-fmcb)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - jupia12345 - 13-04-2012

crash bash,crash bandicot 3,hugo2,guile gear jeszcze jutro dojdą mi nowe gry to sprawdze


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 13-04-2012

I wszystko chodzi płynnie bez żadnych problemów?


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 14-04-2012

Heheh, próbowałem odpalić wersję BETA THPS i zwykłą jedyneczkę THPS - zwiecha. Pomysł fajny, ale coś autor nie rozwija tego ;/


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 14-04-2012

Właśnie dlatego pytam. Też czytałem o tym, że ten PS2PSXe póki co (i dużo wskazuje na to, że jeszcze długo nie będzie) nie jest zbytnio użyteczny. A u mnie musi wszystko grać ładnie perfekcyjnie, nie mam cierpliwości do takich spraw. Na PSXLauncherze jak już gra odpali to chodzi płynnie i bez żadnych problemów.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 14-04-2012

Właśnie. To jest bardziej jako ciekawostka niż coś użytecznego. Te THPSy zacinały się po chwili grania. Textury ginęły, migały itd. Szkoda zachodu. Lepiej pograć na PSXLauncherze, ewentualnie poprzez ULaunchELF...



RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 14-04-2012

Poprzez Ulaunch Elf to nie idzie odpalić gier - można co najwyżej savy poprzenosić.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 14-04-2012

Da się ;P
Ustawiasz ULaunchELF na przycisk na padzie. Wkładasz oryginał, trzymasz przycisk z ULaunchELF'em i włącza się menu. Podmieniasz płytę na kopię i dajesz, aby wrócił do Browsera. Płyta się zbootuje. Proste Smile Sprawa wygląda jak przy PSXLoaderze, jednak mamy więcej miejsca o parę kb na karcie Wink
Uwaga: Musimy posiadać blokady.
Uwaga2: W opcjach ULaunchELF'a zaznaczona musi być opcja "Control Disc"


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Kratos - 14-04-2012

Czyli TOC oryginału z PS1 też powinien być wyższy od odpalanego pirata? Więcej miejsca, ale i ciut więcej kombinowania. ;)


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - mattek - 14-04-2012

Nie wiem. Kombinowania jest tyle samo. Przy Launcherze też musisz wyciągnąć i podmienić płytkę oraz go włączyć. Tu jest tak samo. Ja używam płytki z jakiegoś niemieckiego czasopisma o grach na PSX. Szkoda, że nie w NTSC. Gry w NTSC wyglądają lepiej na LCD, ale z pomocą przychodzi GSModeselector Wink W sumie to mógłbym napisać poradnik co zrobić, aby uzyskać jak najładniejszą możliwą jakość obrazu w grach z PS2 na LCD. Tyczy się też gier z PSX Wink Wygląda świetnie. Czcionka jest czytelna, krawędzie wygładzone. Jest po prostu świetnie. Nie zastąpi to CRT, ale jak na LCD to jest super.


RE: Uruchamianie gier z PS1 na PS2 z przy użyciu FMCB - Draco - 14-04-2012

Wyżej wspomniany emulator to rzeczywiście jedynie ciekawostka, a nie użyteczny kawałek software'u. W przypadku uruchamiania gier przez uELF'a też potrzebny jest odpowiednio duży TOC. Nie wiem tylko czy w takim przypadku płyta się zatrzymuje do żeby można było ją spokojnie wymienić, jeśli się nie zatrzymuje to lepiej używać PSXLAUNCHERa żeby nie uszkodzić silniczka płyty.