PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gry, dla których warto mieć PSP - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Kącik Gier (https://playstationforum.pl/forum-kacik-gier)
+--- Wątek: Gry, dla których warto mieć PSP (/thread-gry-dla-ktorych-warto-miec-psp)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Marzyciel - 11-09-2011

Szczerze? Teraz nie ma gier must have na psp. Bo te albo będą wydawane jako odnowione na ps3, albo będą na PSVita. Lecz przed tymi dwoma rzeczami warto było kupić psp, choćby dla samych must have. Dodatkowo są gry, które nie są exlusivami, lecz zostały niesamowicie dobrze zrobione na psp.


1. Wipeout Pure i Pulse świetne ścigałki (dynamiczne, więc nie co liczyć na nudę) z fajną grafiką
2. Crisis Core Final Fantasy, świetnie poprowadzona fabuła. Ma inny system walk ("prosty slasher"), lecz system rpg wciąż świetny, gra wciąg strasznie. Niektórzy dla tej gry kupują PSP.
3. Patapony oryginalna wielo-typowa gra (muzyczna, zręcznościowa, rpg, taktyczna)
4. God of Wary - Chyba nie trza nic mówić. Najlepiej wyglądające gry na psp. Niestety są krótkie.
5. Daxter - Świetna platformówka, wciąga, ciekawie poprowadzona, jedna z najlepiej wyglądających gier na psp (twórców GoW'ów na psp)
6. LocoRoco - Gra dla małych, przyjemna, prosta wciąga.
7. Monster Hunter: Freedom United (to złączenie wszystkich poprzednich cześci na psp). Gra, przy której niektórzy mają nabite 500h grania, dużo questów, itemów, wciąga, świetny mp, ale niestety ma minusy, iż nie jest jak inne rpg (brak systemu lvl'owania, nie ma dość bezmyślnego siekania)
8. teken 5 - jest tak samo świetny jak na ps2, świetnie wygląda.
9. Discilla Final Fantasy - Spędzisz przy ty mnóstwo godzin. Ciekawa gra, odgroma rzeczy do odblokowania. To jest coś jakby Tekken rpg nie pokazywany z boku.
10. Seria Ridge Racer - fajny model jazdy, ładna grafika, lecz ma ostanie etapy gry są dla hardcorów (przez poziom trudności z czitującym komputerem, nie żartuję).
11. Seria Syphon Filter - jedne z lepszych fps na psp pomimo braku gałki analogowej gr sie dobrze
12. MG-Solidy. Długa gra, wciąga, wiele broni, dobrze rozłożone sterowanie, misje poboczne (rekrutacja członków xD).
13. Kingdom Hearts: Birth by Sleep - Gra tak samo świetna jak pozostałe części na ps2. Fajnie przystosowane sterowanie, tryb rpg, fajny mp, fabuła fajnie poprowadzona, grafika, poziom trudności (od "lamusa" po "zaraz roztrzaskam konsole"). Nie trza znać fabuły w KH 1 i 2, bo KH:BBS opowiada o innym wątku.
14. Silent Hill (nie pamiętam podtytułu)- Straszy, można przejść parę razy za każdym razem może być zupełnie inna (przez rozmowy z psyhologiem).
15. Need For Speed Underground Rivals - Lubiłeś Undergrounds'y? To też polubisz (ale gra jest trochę dziwna, przez wrażenie "ciasnoty" tras i "trzęsienia ekranu"). DUżó tuningu, brak otwartej przestrzeni. Pozostałe NFS są średnie lub słabe.
16. Test Driver Unlimited Na psp gra została specjalnie zrobiona (ogromna różnica między wersją ps2 a psp). jedna z lepszych ścigałek na psp.
17. Half-Minute Hero Parodia wszystkiego z jest (lub związane jest) z rpg. Dziwna ale fajna.
18. GTA VCS, LCS i CHinatow Wars. 2 pierwsze gra się lepiej na psp (mniej bugów, wydają się łądniejsze itp), a CHinatown Wars pomimo słabej ścieżki dźwiękowej, jest bardzo fajna, jeśli tylko nie przeszkadza ci widok z góry (który wygląda ładnie).
19. Odnowione FF czyli 1, 2 i 4. Dla niektórych dynamie graczy, bo nic prócz ładniejszej grafiki nie ma, ale jeśli nie grałeś nigdy to powinieneś, jeśli lubisz turowe rpg. (nie koniecznie w 1 i 2, ale w 4 tak).
20.Killzone Nie jest taki sam jak na konsole stacjonarne, bo z góry, ale nie martw się, gra świetna.
21. Motorstorm Arctic Enge - To samo co z GTA, lepiej się gra na psp niż ps2.
22. Pursuit Force 1 i Extreme Justice - Jedna z bardziej hardcorowych gier na psp, podajże Extreme Justice jest na ps2, ale na psp lepiej się gra, obydwie ładnie wyglądają, i jeśki jesteś masochistą, to gra dla ciebie (extreme justice łatwiejsze jest)
23. Rathet and Clack (to samo co z Motorstorm). Gra niestety dość krótka, chyba, że chcesz zdobyć wszystkie trofea (psp ich nie ma, ale twórcy zrobili takie w grze).
24. Little Big Planet - Gra dość szybko nudzi jeśli nie masz dostępu do księżyca społecznościowego, gra pozwala też na fajne robienie plansz jak na ps3.
25. Seria Disgae - ciekawa gra, jeśli lubisz tego typu gry
26. Sid Meier's Pirates - podobnie jak z z Test Driver Unlimited, wersj na psp została specjalnie zrobiona na psp.
27.Echohrome - ciekawa gra logiczna, zmieni twoje nastawienie do perspektywy Big Grin
28. The 3rd Birthday - jedna z fajniejszych strzelanek, fajne rpg. To podajże kontynuacj jakiejś cirkawej gry z psx.
29.Dead Head Fred - Strasznie fajna pomysłowa gra. Świetnie zrobiony pomysł, świat gry. I ten bezgłowy detektyw miodzio Big Grin (gra klimatach hmmm. Psychonautsa? Tima burtona?)
30. The Warrior - Na ps2 zapomniana (na psp też), jest to dość zwykły port, ale gra była świetna i na psp lepiej się gra
31. Rock Band unplugged - ciekawe rozwiązanie (grać na wszystkich intrumentach na raz), niestety gra prosta Sad ( w sensie łatwa)
32. Dj Max Portable Hardcorowa wersja Rock Bandów i Guitar Herów, tylko dla pro (niestety głównie japońska muzyka [techno])
33. Key of Heaven - Fajny sytem ciosów (jest bardzo rozbudowany), ogólnie średni rpg, lecz fajna. Dodatkowo na PSP nie ma zbyt wielu slasher rpg.
34. Cave Story - tak wiem, to homebrew, ale na PSP gra się najlepiej (prócz płatnej ulepszonej wersji na Wii)
35. Soccom (cała seria) chyba najlepsza gra na mp. Tak samo jak Syphon Filter dobrze się gra bez jednaj gałki analogowej.
36. Midnight Club chyba najlepsze ścigałki na psp (twórców gta). Gra podobna w klimatach NFS:UR, lecz lepsza
37. Joanne Dark - jeśli lubisz tactic RPG.
38. Grip SHift - Daa fanów trackmanii, lecz w innych klimatach. O ile trckmania wyglądała trochę realistycznie, o tyle grip SHift już nie.
39. Kao Challangers - Tak dobrze słyszycie polka gra. Jest to tak naprawdę Kangurek Kao 2, lecz n ps2 został niesamowicie dobrze zrobiona.
40. Obscure: The Aftermath - podobne do Silent Hill.



Są jeszcze Dungeon Siege: Throne of Agocy, MedEvil: Ressurection, Lumines, Resistance:Retribution, Lord of Arcana (podobna do Monster Hunter) Valkyria Chronicles i Secret Agent Clank ale w nie nie grałem, lecz podobno też są niezłe. O i jest jeszcze Death Jnr, który rewelacyjny nie jest, ale podobno gra się nieźle.


Są gry na psp, które nie moge se przypomnieć.
A dlaczego nie ma np. Grand Turismo, Assasin Creed? Bo te gry na psp lecą tylko na nazwie, dlatego nie warto je kupować.
Grand Turismo no niby jest dobrą grą, ale brak KARIERY rujnuje wszystko, bo nie ma po co w to grać. A Assasin Creed jest mocno zbugowany, nudny (cały czas to samo, znajdź i zabij) i niedopracowany. Lecz dla fanów tej serii gra jest niby fajna . . .


Gry na psp, które nie są fenomenalne, lecz miło się w nie gra
Death Jnr miła siekanka
Mohy i cod - słaba grafika, był fajny mp (w cod odwrotnie xD)
Undtolt Legend - gra w stylu diablo
Driver 76 - brzydka grafika, monotonne misje, lecz od groma liczba zdań pobocznych, wyścigi (Driver to nie gta, jest nastawiony bardziej na pojazdy, niż bycie złym do szpiku kości).
NFS: Carborn Own the city, brak policji, sand box, ale nic ciekawego, średni nfs.
300: March to Glory bardzo słaba grafika, lecz gra ma pare fajnych rzeczy.


Thanks for reading this Big Grin
Jak se coś przypomnę, dopiszę.



@EDIT
Zapomniałem. Są jeszcze minisy, ale większość (jeśli nie wszystkie) są też na ps3, dodatkowo mam tylko 2 kupione minisy, więc dużo o nich nie mogę powiedzieć >.<

O i przepraszam za błędy, byłem w tedy zmęczony, ale nie chce mi się ich poprawiać ;/

@NEXT EDIT
Ojciec chrzestny - przerobiona wersja z PS2. Trza przyznać, że nawet fajna gierka. Zostało usunięte swobodne poruszanie po mapie (odrazu nas daje do danej misji), lecz został dodana planszowa gra wojna rodzin, która trza przyznać jest niezła ( w czasie walki [przejmowanie budynków] daje nas w normalne 3d)
Fired Up - Gra dość, kiepska, lecz za to ma ona fajny mp (gra z game sharing Big Grin), fajnie się gra, jeśli tylko jest was minimum 3.
Scar Face na psp to jakiś żart (zamiast być sandboxem stała się bardziej strategią)
Ape Escape - podajże 2 części to jakieś biedne minigierki, a 3 gra to odnowiona wersja z PSX.


Dodatkowo podobno fajny jest GUN (na psp zostało specjalnie zrobione).
Dużo osób czeka na Final Fantasy Type-0, które nie wiadomo czy wyjdzie poza japonię, ale zapowiada się na must have.
Dodatkowo zapomniałem napisać, iż wkurzające w psp jest to, że wiele gier nie wychodzi poza Japonię. To strasznie wkurza, bo z tego co widzę, wiele ciekawych gier po za nią nie wyszły >.<.


O a jakbyś miał przerobione, to z gier homebrew warto zagrać
1.Cave Story - Oryginalnie zrobiona na PC, ale ze względu na swój styl i świetny port dobreze się gra na psp. Gra na wszystkich platformach (prócz wii) jest darmowa. Wciąga, że nei wiem i ten klimat.
2.Jelly Car - Dość dziwna gra. Steruje się pojazdem, który może się zmniejszać, zwiększać i jest elastyczny (mocno)
3.Duke Nuken 3D - Port, ale gra się fajnie. Niestety trochę ma bugów, lecz to nei przeszkadza.
4.Wovenstein 3D (zawsze mam problemy z napisaniem nazwy >.<) - bardzo dobry port. Obsługuje kody, ma mapę (ale głupio się ją włącza).
5. Doom Legacy Relase 4. Pozwala na granie w Doom 1, 2 Plutonia i obsługuje proste mody (sprawdzałem, odpaliłem Mario i Simpsons mod, lecz takie mocniejsze, lub bardziej zaawansowane nie działają).
6. Hexen albo heretic, Quake 1 i 2 (jedno z tych odpala się przez Doom Legacy) 3 gry był robione przez pewnego kolesi (nei pamiętam nazwy, musisz go poszukać). Dlaczego tylko od niego versje ściągnąć? Bo są najlepsze i są one portami z PC a nie PSX.
7. Turok. Nie grałem, lecz podobno niezłe.
8. Lamecraft jest To minecraft na psp. Gra wygląda imponująco (jak na oczywiście ilość ramu psp)


Quake 3 na psp jest w róznych versiach (różni ludzie robili), lecz żadnej nie jest zbyt dobry ;/.
gry homebrew o Halo są słabe. Jedna zapowiadywała się nieźle, ale jakoś o niej ucichło zanim wyszła.
Nazi Zombies tez zapowiadał się nieźle, a wyszedł słabo. Na początku może i wygląda ciekawie, ale potem wrażenie znika. To chyb wszystkie z tych "większych" i bardziej popularnych gier homebrew






RE: Gry, dla których warto mieć PSP - ziomek555 - 30-01-2012

-Crisis Core:ff7
-Kingdom Hearts:Birth by Sleep
-God of War-Duch Sparty
-TekkenBig Grinark Ressurection
-Motor Storm-Arctic Edge(najlepsza ścigałka na PSP, Gorrrrąco polecam!!)



RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Gaijin - 31-01-2012

No jest ich parę te z ładną grafika to napewno God of war obie części,tekkeny,gran turismo tylko że wolałbym gt z opcją kampanii jak z dużych konsol ,więcej już nie pamiętam ale sporo tego jest teraz żałuję że sprzedałem swoje psp no ale cóż zobaczymy co wyjdzie z vity jeżeli tak jak na ps3 wydadzą grę a potem trzeba będzie dokupić przez net dlc i różne duperele to ja odpadam


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Sandinista - 31-01-2012

Gaijin napisał(a):jeżeli tak jak na ps3 wydadzą grę a potem trzeba będzie dokupić przez net dlc i różne duperele to ja odpadam

Tak będzie, a przynajmniej są małe prognozy na taki zabieg Wink. Póki co prym w tej kwestii wiedzie Ridge Racer. Nic złego w DLC nie widzę o ile nie są to dodatki, które stanowią trzon rozgrywki jak we wspomnianym RR i mają uzupełnić okrojone wydanie gry. Na szczęście na horyzoncie nie widać podobnych kwiatków. Poza tym dupereli nikt nie każe Ci kupować, niech sobie wydają.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Gaijin - 31-01-2012

Sandinista tylko że ja nie mam internetu w domu i raczej mieć nie będę więc dla mnie vita będzie bezużyteczna jeżeli wszystkie gry będą opierały się na necie no nic trzeba będzie skombinować psp


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Sandinista - 31-01-2012

To wcale nie musi być przeszkodą, gdyż gry wydawane będą dwutorowo: cyfrowo i pudełkowo. Net będzie wykorzystywany do wszelkich aplikacji jakie będzie posiadać Vita (near itp.), multi online czy właśnie DLC. O ile dodatki nie będą znacząco wpływać na rozgrywkę (nieszczęsny RR) to śmiało będziesz czerpać radochę z singla, bo wszystko będzie na nośniku z grą. Wszystko zależy od twórców jak wykorzystają ten segment i mam nadzieję, że nie pójdą tropem Namco. Poza tym jeśli zainteresuje Cię jakiś dodatek zawsze możesz skorzystać z neta u życzliwego kolegi.


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Gaijin - 31-01-2012

Sandinista w sumie to masz rację,jutro dostanę nowego psx extrima to poczytam o vicie podobno ma być obszerny materiał. Chyba trochę zeszliśmy z tematu psp na vite he he ale pamiętam jeszcze że ridge racer 2 na psp fajne było te drifty i ta muza a jak kupiłem toce 3 to tak się przejechałem że masakra myślałem że będzie coś w stylu dużej wersji a tu zonk he he cholera jak ja teraz żałuję że opyliłem tą konsolke. Mea culpa mea culpa moja bardzo wielka culpa Smile


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Dominik37 - 26-07-2013

Ja polecam
Jak i Daxter: Zaginiona granica
-TekkenBig Grinark Ressurection
- Gran Turismo
- Crash Mind over the mutant ( troche dziecinne, ale fabuła wciąga)


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - krzysiekao - 28-08-2013

Metal Gear Solid Peace Walker
The 3rd Birthday
Crisis Core FF VII
Final Fantasy Type-0
Toukiden
God Eater


Wysłane z Tapatalk na iPhone


RE: Gry, dla których warto mieć PSP - Dominik37 - 29-08-2013

Do mojej listy dodaję Daxtera, za niesamowitą, i wciągającą rozrywkę, oraz Gangs of London za podobieństwo do GTA.