PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Dlaczego akurat PS3? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Ogólnie o PS3 i rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-ogolnie-o-ps3-i-rankingi-gier)
+--- Wątek: Dlaczego akurat PS3? (/thread-dlaczego-akurat-ps3)

Strony: 1 2 3


RE: Dlaczego akurat PS3? - Jujo480 - 06-09-2011

Dokładnie każdy może rozumieć to inaczej. Ja opieram się na tym, że X360 jest można powiedzieć gołą konsolą, brak BD, ipli tak jak kolega wyżej wspomniał.


RE: Dlaczego akurat PS3? - Kraszu - 08-09-2011

Nie patrząc z perspektywy fanboya to lepszym wyborem dla przeciętnego gracza jest wg mnie x360 - jest tańszy i (nie oszukujmy się) możliwości piratowania są większe co na pewno nie jest bez znaczenia.

Jednak jeśli ktoś tak jak ja wychował się na konsolach Sony, to naturalnym jest, że będzie kontynuował swoją przygodę z grami raczej na ps3. Obiektywnie patrząc ps3 ma przewagę technologiczną i jest najbardziej zaawansowaną konsolą na rynku.

Osobiście jeśli kupię to właśnie ps3. Wyrosłem już raczej z piratowania i coraz częściej gram na oryginałach. Frajda jest większa, taka gra ma wartość, przechodzę ją najczęściej kilka razy, dokładnie poznaję świat gry itd. Satysfakcja z przejścia "hard" "expert" czy "veteran" jest bezcennaSmile
Poza tym Sony to gwarancja niezawodności sprzętu a ich pad to urządzenie doskonałe.
Mam ochotę na ps3 żeby poczuć potencjał współczesnych gier, chociaż ps2 zapewnia mi aktualnie wszystko czego potrzebuję. Doskonałych tytułów mam do zaliczenia jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt i wiem, że będę się świetnie bawił jeszcze długo na poczciwej czarnulce.

Powyższe rozważania są jednak zbędne wobec faktu, że jedynie na konsoli Sony można zagrać w pewną grę... Słowo "gra" jest tu zresztą moim zdaniem nieodpowiednie.

GOD OF WAR czyli wirtualne dzieło sztuki..., "gra" sprzedająca system. Dlatego właśnie ps3.


RE: Dlaczego akurat PS3? - JaDCorbeN - 08-09-2011

(08-09-2011, 12:18)taszor napisał(a): Nie patrząc z perspektywy fanboya to lepszym wyborem dla przeciętnego gracza jest wg mnie x360 - jest tańszy i (nie oszukujmy się) możliwości piratowania są większe co na pewno nie jest bez znaczenia.


Jednak trochę fanboyem zaleciało Big Grin W czym lepszy? W tym że ma XLIVE, notabene płatny? Czy łatwiej spiracić czy trudniej też jest rzeczą względną, na pewno słyszałeś o PSBREAKu czy CFW, i tu akurat jest łatwiejsze niż w Xie. Każdy może zrobić bez problemu.



RE: Dlaczego akurat PS3? - Samyeu - 08-09-2011

W Xie też łatwo zflashować napęd...


RE: Dlaczego akurat PS3? - Kraszu - 08-09-2011

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Jeśli jestem fanboyem to fanboyem Sony.

Obiektywnie patrząc (z perspektywy szarego, niezamożnego gracza) x360 jest po prostu tańszy, a oferuje podobnej klasy gry. Chociaż płatny online, jak słusznie zauważyłeś, w sumie redukuje tę różnicę.

Osobiście jestem zdecydowanie za zakupem ps3 bo jestem przywiązany do tejże markiSmile
Ale gdyby dobry wujek z Ameryki przysłał ma jako prezent x360 to zapewne przy odpowiedniej gierce pokochałbym tą konsolkę.

To jest kwestia podejścia do tematu i kwestia akceptacji dla ludzi, którzy grają na innym sprzęcie. Zawsze bawi mnie jak czytam w necie bezsensowne kłótnie PCowców z konsolowcami. I na PC można wyciągnąć radochę z grania i z grania na konsoli. Po co te podziały? Każdy niech sobie gra na czy mu wygodniej. Sam jestem konsolowcem - cenie sobie komfort grania a wg mnie to właśnie zapewnia konsolaSmile

Tak samo grający na ps3 bedą zachwalać ps3 a userzy x360 staną murem za x360 (bo na niego również są wspaniałe gry). Ktoś kto ma/miał obie konsole może się bardziej obiektywnie wypowiedzieć. A i tak wyjdzie na to, że i jedna konsola i druga ma swoje + i -



RE: Dlaczego akurat PS3? - drakon - 08-09-2011

(08-09-2011, 13:18)jadcorben napisał(a): Czy łatwiej spiracić czy trudniej też jest rzeczą względną, na pewno słyszałeś o PSBREAKu czy CFW, i tu akurat jest łatwiejsze niż w Xie. Każdy może zrobić bez problemu.

Zapomniałeś dodać, że od kilku miesięcy nie ma już możliwości grania na CFW w nowe gry, a o online na CFW można zapomnieć już od dłuższego czasu Cool.


RE: Dlaczego akurat PS3? - Draco - 08-09-2011

Tak czy siak konsolę wybiera się dla gier nie dla tego czy jest bardziej lub mniej multimedialna czy podatna na łamanie. Ja wybierając konsolę myślę sobie Killzone vs Gears of War, God of War vs Dante's Inferno (który notabene dostępny jest także na PS3), Heavy Rain vs Alan Wake, Ucharched vs Tomb Rider (także na PS3), Gran Turismo vs Forza i tak dalej. Wybierasz gry, konsola jest tak mocna jak tytuły na nią, dlatego właśnie PS2 mimo że dużo słabsza od Xboxa była na czele.


RE: Dlaczego akurat PS3? - JaDCorbeN - 08-09-2011

(08-09-2011, 16:00)drakon napisał(a): Zapomniałeś dodać, że od kilku miesięcy nie ma już możliwości grania na CFW w nowe gry, a o online na CFW można zapomnieć już od dłuższego czasu Cool.

Jest jak najbardziej, nie będę pisał w jaki sposób bo to nie jest forum od tego. Druga sprawa w tej chwili jest dostępne urządzenie w kwocie około 90$ tzw. Flasher (działa z Xem nawet).
Ale akurat ten kto się kieruje tylko tym czy można grać w piraty raczej nie powinien kupować konsoli, tylko zostać przy PC Big Grin



RE: Dlaczego akurat PS3? - Puma16 - 14-09-2011

Po prostu Ps3, ponieważ ma lepszy wygląd, łatwy dostęp do internetu, możliwość grania online za friko, ze względu na Killzona, pad niezwykle konfortowy.


RE: Dlaczego akurat PS3? - Realinho - 06-07-2012

Mnie osobiście nic szczególnie nie musiało zachęcać, gdyż konsolowcem jestem od bardzo długiego czasu, ponadto po przechadzc z konsol Nintedno na Sony, jestem do dziś wierny owej marce i w konsole od niej z dużą chęcią inwestuję, także nie miałem dylematu co do wyboru konsoli z nowszej półki. Głównym powodem takiej decyzji była chęć zasmakowania nowej generacji, kontynuacji gier z PS2, po prostu zdecydowałem się na kolejny krok przygody ze światem PlayStation.