PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--101)
+--- Wątek: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? (/thread-ktora-gre-wybrac-jaka-gre-polecacie-na-ps3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 29-01-2014

A co sądzisz o Splinter Cellu i Metal Gird SOlid 4 ?


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 29-01-2014

Obie serie bardzo lubię, wręcz uwielbiam. W Polsce najbardziej popularną skradanką jest Splinter Cell to wiadomo. Najpierw od tej serii zaczynałem i bardzo miło wspominam. Grałem we wszystkie części oprócz Conviction. Każda kolejna odsłona jest coraz łatwiejsza i chyba nie tylko ja to zauważyłem. Kiedyś lubiłem masterować pierwsze 4 częścii by mieć najwyższą ocenę misji na najwyższym poziomie trudności. Wtedy myślałem, że było trudno ale to wynikało tylko z tego, że nie znałem innych gier z tego gatunku. A tutaj właśnie o trudność chodzi. Nie mówię o jakimś przesadzonym poziomie jak Death to Spies na najwyższym poziomie ale w tym gatunku największą przyjemność czerpie się z pokonywania coraz to większych wyzwań. Najnowszy Splinter Cell Blacklist jest trochę taki "arcadowy". Takie odniosłem wrażenie. Ale nie mówię, że to źle. Ja z miejsca wybrałem poziom "perfekcjonista" i dużych trudności nie miałem. Ranking światowy mnie nie interesuje. Tam ludzie grają wręcz mechanicznie, na pamięć i pędzą na złamanie karku by skończyć jak najszybciej. To do mnie nie trafia. Ja lubię obserwować otoczenie przez kilka dobrych minut by w końcu wykonać szybką akcje. Dla mnie to właśnie jest kwintesencja skradanki a tego właśne dostarczał mi Thief jak również Metal Gear Solid 3. Dwa pierwsze mgs'y nie były zbyt wymagającymi skradankami ale trójka to inna bajka. Oczywiście dalej widać że to ten sam MGS którego polubiłem jednak mechanizmy odpowiadające za skradanie zostały odpowiednio rozbudowane. MGS 4 akurat jest łatwiejszy niż trójka i trochę mniejszy nacisk kładzie na formułę Stealth (choć nadal skupia się głównie na cichym podejściu).

Ale tak podsumowując, to MGS 4 nie polecam na początek. Lepiej zobacz MGS 1 na PSS i sprawdź czy sama gra Ci się podoba, ale jako gra akcji bo jest raczej mało skradankowa. Skradanie się jest właśnie takie arcadowe ale w nieco inny sposób niż we wspomnianym Blacklist. Albo jeśli grafika cię odrzuca (gra jest 1998 choć mnie i tak to nie przeszkadza) to możesz zacząć od Metal Gear Solid HD Collection i zagrać najpierw w trójkę, moim zdaniem genialną skradankę, będącą prequelem serii. Choć i tak uważam, że lepiej grać tak jak gry zostawały wydane a nie chronologicznie ale tak też by siadło Big Grin

Jeśli chodzi o Splinter Cell to też jest bardzo fajny. Najlepsze doznania zapewniła mi pierwsze części więc tez możesz zainteresować się edycją HD. Fabuła tutaj nie odgrywa zbyt ważnej roli. Szczerze powiedziawszy to już nawet nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, więc możesz zacząć od którejkolwiek części. Również od Blacklist bo w sumie też jest spoko. Najmniej polecam Double Agent.

Ale skoro celujesz w Thiefa to polecam zwłaszcza Dishonored, gdyż w najbardziej z wymienionych gier przypomina złodziejską serię. W pewnym stopniu pozwala nam decydować o tym jaką drogę do celu chcemy obrać. Widać ogromne inspiracje twórców tej gry właśnie Thiefem.

No i na koniec jeszcze sprawdź Deus Ex: Bunt Ludzkości. Już Ci ją razem z Sandinistą polecaliśmy kiedyś ze względu na świetną, nieliniową fabułę. Gra właśnie stawia na ciche podejście. Oczywiście można grać jak w standardowego fps'a ale zdaje mi się, że głównym zamierzeniem twórców było stworzenie skradanki. Nie dość, ze etapy są w pewnym stopniu otwarte to możemy decydować też o przebiegu fabuły. Gorąco polecam.

Właściwie to cokolwiek byś nie wybrał to będzie dobrze. Tylko nie zaczynaj serii MGS od czwórki bo w fabule się możesz nie połapać i czuć trochę zagubiony, a to że seria jest nieco "specyficzna" także tu nie pomaga. Choć tak na marginesie powiem, że MGS to mój numer dwa jeśli chodzi o skradanki. Numerem jeden jest oczywiście Thief ;P Jeśli chcesz spróbować metal geara to obczaj na YT gameplay z jedynki. Sprawdź czy Ci siądzie. Jeśli tak to graj po kolei w całą serie a gwarantuje, że będzie to jedno z najlepszych doznań w grach video. Jeśli jednak Cię odrzuci to możesz dać drugą szansę odświeżonej wersji Metal Gear Solid 3. Ta jest mniej archaiczna i myślę, że łatwiej ją polubić. Tylko w wypadku jeśli Ci się spodobają wcześniejsze odsłony to bierz się za czwórkę Wink


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - VortaL - 09-02-2014

Lepiej Killzone 3 czy LBP 2 wersja z movem czy może U2?


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 09-02-2014

LOL, stary to są 3 różne gry. Rozumiem jakbyś się zastanawiał np. Rayman Origins czy Little Big Planet, albo nowy Battlefield czy Killzone. Bo to co napisałeś nie zawiera w sobie sensu wcale a wcale Tongue Wszystkie te gry są fajne ale nie da się ich w prosty sposób porównać bo każda reprezentuje inny gatunek. Z wymienionej przez Ciebie trójki najmniej podobało mi się LBP. Moim zdaniem jeśli chcesz platformera to nie ma co się zastanawiać - teraz Rayman rządzi i dzieli na tym polu. Jak się zdecydujesz na killzone 3 to możesz mi dać znać to pogramy przez sieć razem Tongue Ogólnie to Killzone polecam. Kampania jest super bo można całą przejść w kooperacji z drugim graczem obok. W sieci również gra się bardzo fajnie. Co do U2 to jest na forum obszerny temat poświęcony tej grze gdzie możesz co nieco poczytać. Chociaż w sumie, co byś nie wybrał to będzie okej, bo żadna z tych gier nie jest crapem. Wszystkie są co najmniej dobre.


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - VortaL - 09-02-2014

Wybrałem LBP 2 nie żałuję.


Gra wyścigowa - lokaty - 09-02-2014

Witam która grę wyścigowe polecacie najbardziej na ps3 ? Zależy mi na jak największej możliwości modyfikacji samochodów... Inwestowanie w silnik, wygląd itp. Coś na deseń NFS understand 2 czy most wanted (na pc) . Myślałem nad GT 6, NFS MW albo rivals... Proszę o opinie Smile


RE: Gra wyścigowa - JaDCorbeN - 09-02-2014

Zdecydowanie seria Gran Turismo. Nawet możesz się pokusić o kupno piątki, też pograsz i będziesz zadowolony, szóstka jest już w tym względzie na razie troszkę uboga - inny mechanizm zdobywania kasy Sad


RE: Gra wyścigowa - KoMmEn - 09-02-2014

Tak zdecydowanie do takich kryteriów jakich poszukujesz polecam: GT6 - mam ją osobiście i bardzo ładnie śmiga, ciekawa rozgrywka, ogólnie gra na 8+/10. Powiem wam, że czekałem też na grę "The Crew" - tu dopiero byłaby zabawa z modyfikowaniem samochodów. Bardzo się zawiodłem kiedy dowiedziałem się, że nie trafi ono, ani na PS3, ani na Xbox'a 360 ;/


RE: Gra wyścigowa - lokaty - 09-02-2014

W jakiej części jest większa różnorodność modyfikacji samochodu? Gt6 jest dużo gorsze od 5? Jest duża różnica w grafice? Jak mam kupić to nieważne za ile byle było porządne i spełniało moje oczekiwania Smile


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - ReV - 09-02-2014

W GT5 online będziesz mógl grac bodajze do wakacji później zamkną grę online więc bezsensu kupować 5 bierz GT6 ta gra będzie wspierana przez kilka lat tylko że to są "symulatory" nie to co NFS sam sobie odpowiedz co cię kręci, GT5/6 oferuje ok 1200 aut z pełną modyfikacją oczywiście nie każdego auta.