PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Co zmienić na forum? - wasze propozycje (/thread-co-zmienic-na-forum-wasze-propozycje)



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Mr.Q - 16-05-2012

Ja tak tylko napomknę - może warto pomyśleć o jakiejś fuzji z innymi forami? Chociaż jakaś mała wymiana banerów? Gdzie nie wejdę, tam posucha...


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 17-05-2012

Ja z doświadczenia wiem, że fuzje to niedobry pomysł. Nagle pojawiają się admini z dwóch stron, każdy ma jakieś swoje zasady. Co prawda nieco może to rozruszać forum, ale prawda jest taka, że tylko na jakiś czas. Można próbować z bannerami, dlaczego by nie. Formą reklamy może, być też postawienie bloga, albo strony PlaystationForum, na której umieszczalibyśmy najnowsze info i stopniowo np recenzje z naszego forum


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 17-05-2012

Nie bardzo wiem, z kim taką fuzję mielibyśmy robić. W sieci jest co najmniej kilka pomniejszych forów, na których dzieje się jeszcze mniej niż u nas. Fajnie byłoby w to wciągnąć jakieś większe forum o PS3, bo to jest zdecydowanie ten motor napędowy w tych czasach. W dodatku nie wiem czy nasz admin, który jest władczy w tego typu decyzjach poszedłby na taki układ. Ciekawa inicjatywa, trzeba by się nad tym bardziej zastanowić. Bannery mamy dwa, rozmawiałem jeszcze z kilkoma czy nawet kilkunastoma forami i więcej póki co nie udało mi się uskrobać. Zawsze jest jakieś "ale". A to chcą nam jakąś śmieszną miniaturkę naszego forum wstawić w miejscu, które można dostrzec tylko z lupą, a to w ogóle nie prowadzą takiej wymiany albo powołują się na to, że posiadamy za małą bazę userów.

Blog kiedyś nawet mieliśmy, ale to chyba była oddzielna inicjatywa z recenzjami. W sumie taki blog z linkami do recenzji to dobry pomysł, zawsze ktoś by przez niego do nas dotarł, a może i został na dłużej.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Mr.Q - 17-05-2012

(17-05-2012, 14:56)Kratos napisał(a): W sumie taki blog z linkami do recenzji to dobry pomysł, zawsze ktoś by przez niego do nas dotarł, a może i został na dłużej.

Pomysł OK, ale należało by wówczas wprowadzić kontrolę jakości recenzji. Niektóre z nich są tylko krótkimi opisami gry, z wystawioną na koniec oceną.
No i dużej ilości nowych userów by to nie przyniosło, ponieważ raczej mało osób szuka recenzji gry, która ukazała się kopę lat wcześniej.
Motorem napędowym jest PS3 - a ta platforma u nas leży. Recenzji jest zaledwie garstka, więc nie ma zbytnio czym się promować. A jak ten stan zmienić, skoro nawet nasi stali bywalcy, mają u konkurencji więcej postów niż u nas?



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 17-05-2012

No ja niestety nie posiadam konsoli PS3. Mam teraz nowy komputer, więc gdyby ktoś rzucił mi tytułami na obie platformy jestem w stanie w dłuższym przeciągu czasowym zapoznać się z produkcją i ją opisać pod kątem wersji PC. Oczywiście przegląd recenzji leży w gestii osób, które będą ten blog nadzorować. Jednak co zyskujemy z blogiem. Możemy wymieniać się bannerami i wstawiać je. Nie ma problemu z współpracą, naprzykład z forami i stronami o Xboxie, konsolach nintendo, znajdą się tam napaleńcy którzy trafią do nas. Dodatkowo wtedy trzebaby rozszerzyć pole działania z nowościami dotyczącymi sony. No i rozpisywać się o nich bardziej.
Jeszcze dodatkową możliwością promowania strony jest stworzenie na jej potrzeby Zinu. Wtedy możemy rozpromować bezkarnie Zin na stronach o grach i konsolach, a w nim umieścić info o naszym forum.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kraszu - 17-05-2012

(17-05-2012, 15:25)Qwertyman napisał(a): ponieważ raczej mało osób szuka recenzji gry, która ukazała się kopę lat wcześniej.
Tutaj się akurat z Tobą Qwerty nie zgodzę. To forum to ścisły top informacji o grach i sprzęcie na PS2 w Polsce. Dział PS1 w miarę poprawnie wygląda. Skoro to jest największa wartość merytoryczna naszego forum, to warto ją pielęgnować publikując kolejne teksty. Ciężko jest zacząć konkurować z największym forum o PS3 skoro tamci ruszyli od premiery tego sprzętu.

Nie powiesz mi, że jak zaliczałeś kilka dni temu „Call of Duty 3” na PS2, to nie przeczytałeś nic o tej grze. Czy się mylę? Ja z przyjemnością czytałem Twoją reckę, bo bardzo chcę zagrać w tą grę i wiem, że to jedynie kwestia czasu. Zauważ, że na PS3 jest szereg kontynuacji znanych serii gier, które debiutowały na PS2, albo i jeszcze wcześniej. DMC4, GOW3, MGS4 – załóżmy, że gracz zakochał się w którymś z tych tytułów. Automatycznie zainteresuje się częściami wcześniejszymi i być może w ten sposób trafi na playstationforum.pl

Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę z umownego rozkładu sił w polskiej sieci. Zgrana ekipa, trochę chęci, ZMIANA SPOSOBU MYŚLENIA i dział PS3 też można rozkręcić. Ja po prostu nie mam PS3, więc póki co nie mogę dołożyć swojej cegiełki do tego sektora.



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Mr.Q - 17-05-2012

Ja nie mówię że nie warto pisać recenzji - oczywiście że warto, już szykuję się na następną. Stwierdzam tylko, że większość graczy poszła naprzód, interesują ich tylko tytuły nowszej generacji. Nie szukają więc raczej recenzji gier z przed paru lat, a co za tym idzie - nie trafią przez nie na nasze forum...



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kraszu - 17-05-2012

Bardzo dobrze, że gracze poszli naprzód. Sam bym chętnie poszedł, ale pomimo wszystko szkoda mi kasy i wolę ją spożytkować inaczej. Chcę tylko zauważyć, że to forum to niemała skarbnica wiedzy o wszystkim co związane z PS2 i PS1. Dzięki temu nawet gdyby od tej chwili nie pojawił się ani jeden nowy post, to i tak forum ma naprawdę dużą wartość.

Myślę, że panuje tu naprawdę dobra atmosfera. Userzy z większą ilością postów są zwyczajnie wkręceni w wewnętrzne relacje. Może niektórzy logują się już tylko z sentymentu, ale to też siła tego forum. Cieszy też to, że osoba Spartanina pomimo długiego stażu jest w stanie trzymać wszystko w ryzach. Dopóki magiczne hasełko będzie przestrzegane („Shoutbox służy do luźnych rozmów. Wszelkie pytania dotyczące gier czy konsol prosimy zadawać w postach.”) to nasze forum ma szansę się rozwijać.

A co do działu PS3. Nie od razu Rzym zbudowaliSmile ReV może dodać reckę, Realinho czy neku może napisać posta, to i ktoś zupełnie nowy może to zrobić. Jest duże pole po popisu.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 17-05-2012

Wracając do tematu rozpoczętego przez Yoho to o ile z przemieszczaniem się pomiędzy stronami w archiwum SB to przydała by się wyszukiwarka Archiwum SB. Jestem świadomy, że pewnie oprócz mnie niewielu by z tego skorzystało nie mniej jednak mi bardzo by się przydała Smile

Jeśli chodzi o dział PS3 to w większości przypadków nasi userzy bardzo chętnie by rozwijali ten dział, ja także, tylko że nie mamy dostępu do 3 konsoli Sony i tu leży pies pogrzebany bo nie każdego stać na wydanie takiej sumy pieniędzy.

Nad zinem, poważnie myślałem i chciałem zrobić niejako niespodziankę na forum niestety z braku czasu (szkoła, praca i wiele innych) projekt pozostał rozgrzebany w czeluściach mojego dysku. Mamy świetne recenzje, newsy i teksty o grach (nawet felieton się trafił) więc wystarczy tylko kogoś kto poskłada to wszystko w całość.

Forum mamy naprawdę genialne zwłaszcza z obecną ekipą także trzeba po prostu nadal robić to co robimy, pisać porządne teksty, rozwijać forum na pewno będzie lepiej.

Na koniec dodam jeszcze że ja również jestem dużym przeciwnikiem łączenia for.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 18-05-2012

Draco gdybyś był chętny, to jestem w stanie jakoś pomóc przy zinie, dla forum Oczywiście na tyle na ile pozwoli mi czas