PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Co zmienić na forum? - wasze propozycje (/thread-co-zmienic-na-forum-wasze-propozycje)



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 17-03-2012

Nie wiem czy jest to możliwe ale rzucę pomysł. Chodzi mi o możliwość zmiany głosu w niektórych ankietach. Głownie w rankingach gier. Rzadko się zdarza żeby ktoś głosując znał i miał porządnie ograne wszystkie gry z listy przez co zaznacza się ta grę którą w danej chwili uważa się za najlepszą by jakiś czas później dowiedzieć się że to inna gra na liście bardziej nam pasuje. Kolejnym przykładem potrzeby wprowadzenia takiej funkcjonalności jest przypadek ankiety https://www.playstationforum.pl/t-ulubiona-seria-gier-ever w której Kratos po 4 latach usunął Hitmana i dodał Gran Turismo w związku z czym zmieniłbym swój głos z God Of War właśnie na serię GT. Oczywiście zmiana ta jest warta wprowadzenia jeśli jest to w miarę bez problemowo możliwe, jeśli nie to nie będę się o to jakoś śmiertelnie kłócił Smile


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 17-03-2012

Nie jest możliwe wprowadzenie tej możliwości na pojedyncze tematy. Opcja cofania swoich głosów ankietach może obowiązywać albo na całym forum albo wcale. Można też opcję tę zastrzec tylko dla określonych grup, np. tylko rang z kolorkiem. Wtedy mielibyśmy pewność, że opcja ta nie jest nadużywana, bo ci ludzie za darmo rang nie dostają i zapewne nie zaznaczaliby lekkomyślnie jednej opcji w ankiecie, żeby za chwilę ją zmienić.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 17-03-2012

Zmiana moich głosów w niektórych ankietach ma swoje podstawy ponieważ albo ograłem tytuł wcześniej mi nie znany albo została dodana pozycja do ankiety której wcześniej nie było. Moje zmiany nie były by tylko dla zabawy. Można by ograniczyć taka funkcjonalność do rang kolorowych i np rangi senior user (chyba tak ona się nazywała). Chodzi o to żeby nowi i Ci co mają rangę user nie mieli do tego dostępu. Pomijając moje zachcianki niech reszta użytkowników się wypowie czy taka opcja jest w ogóle potrzebna czy to tylko ja mam jakieś dziwne wymagania Smile .


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 17-03-2012

Jeżeli Ci takowa potrzebna to mnie pomysł nie przeszkadza. Jednak uważam, że jeżeli nie znasz większej części tytułów z danej listy, to lepiej je ograj, czy poprzeglądaj jak wygląda reszta propozycji. Natomiast, jeżeli pojawiają się nowe opcje w ankiecie to powinien powstawać nowy temat, a stary lądować w koszu. Tyle ode mnie ;]


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kraszu - 17-03-2012

Myślę, że pomysł dobry, bo tak na dobrą sprawę każdy z nas zalicza kolejne tytuły, a co za tym idzie prywatne rankingi userów w poszczególnych gatunkach gier mogą się zmieniać.

Taka zmiana zasady głosowania mogłaby za sobą pociągnąć, oprócz zmiany wyników ankiety, większy ruch w temacie. A o to przecież chodzi na forum żeby pojawiały się nowe posty??? Ja sam na przykład wstrzymałem się od głosowania w tematach z rankingami gier, bo uważałem, że za mało gier z listy ograłem i mój głos może być śmieszny.
W przypadku nowej opcji mógłbym zmienić głos i co najważniejsze zostawić w temacie stosowny komentarz.



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Samyeu - 18-03-2012

mysle, ze to dobry pomysl, ale jako przedstawiciel bezkolorkowych krzywdzace by bylo umozliwienie tej opcji tylko dla kolorkow. czyli, ze mam dazyc do jakiejs rangi, by zmienic glos w ankiecie o0

wybaczcie za brak polskich znakow. pisze z telefonu


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 18-03-2012

Z tego co zrozumiałem, czytając Draco. Niekolorowi mają mieć możliwość taką od jakiegoś stażu na forum. Dostajesz po iluś postach chyba rengę senior member, ale kolor się nie zmienia i wtedy już masz możliwość zmiany głosu


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 18-03-2012

Draco napisał(a):Można by ograniczyć taka funkcjonalność do rang kolorowych i np rangi senior user (chyba tak ona się nazywała). Chodzi o to żeby nowi i Ci co mają rangę user nie mieli do tego dostępu.

"Senior user" to tytuł użytkownika, a nie nowa ranga - kwestia nazewnictwa. Zarówno osoby z ilością postów zero, jak i ci powyżej 1000 i bez koloru mają tę samą rangę - user. Idąc dalej - nie da rady udostępnić cofania głosów w ankietach dla osób z liczbą postów powyżej 1000. Można to zrobić tylko dla określonych rang/kolorów.

Samyeu napisał(a):czyli, ze mam dazyc do jakiejs rangi, by zmienic glos w ankiecie o0

No to jest naprawdę spore uproszczenie. Po prostu uważam, że kolorowi powinni mieć jakieś większe przywileje niż tylko kolorek.

Jeżeli o mnie chodzi to byłbym skłonny ostatecznie dać tę opcję wszystkim userom, ale jak wynikną jakieś problemy to automatycznie opcja zostanie zabrana wszystkim bezkolorowym.



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 18-03-2012

W sumie można próbować, nie wiedziałem że senior user to tylko nazewnictwo, a nie ranga. Ciężko dać kolorowym jakieś większe uprawnienia bo poza dodawanie i usuwaniem swoich postów każdy kolejny przywilej to już zezwalanie userom na administrowanie forum.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 19-03-2012

No dokładnie. A jak chcesz dać choćby taką pierdółkę to zaraz buczenie tych, co kolorów i specjalnych rang nie posiadają. Nie ma sensu chyba dłużej się zastanawiać nad tą zmianą, bo właściwie nie wiadomo czy ktokolwiek oprócz Draco z niej skorzysta ;D W każdym razie włączam cofanie głosów w ankietach dla wszystkich, żadna to rewolucja.