PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Co zmienić na forum? - wasze propozycje (/thread-co-zmienic-na-forum-wasze-propozycje)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 03-01-2013

Nikt nie powiedział, że te opcje, które od kilku dni nie działają, zostały wyłączone permanentnie. Wręcz przeciwnie - niektóre rzeczy zostały wyłączone, ale tylko po to, żeby forum w miarę normalnie działało, a nie straszyło białymi stronami co kilka minut. Jak już rozwiążemy problem tego przeciążenia to te ważniejsze funkcje wrócą, czyli w tej chwili to obsługa Tapatalka czy podziękowania. Wbrew pozorom funkcjonalność forum nie została ograniczona aż w tak dużym stopniu, jak się wydaje ;)


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - piotros - 03-01-2013

(03-01-2013, 23:05)Kratos napisał(a): Nikt nie powiedział, że te opcje, które od kilku dni nie działają, zostały wyłączone permanentnie. [..] Jak już rozwiążemy problem tego przeciążenia to te ważniejsze funkcje wrócą, czyli w tej chwili to obsługa Tapatalka [..]

Uffff... Wink Kamień spadł mi z serca... Wink Na prawdę przyjemnie się czyta i nawet sprawnie odpisuje korzystając z komórki... Smile No i można wykorzystać czas stojąc np. w kolejce lub nudząc się w pracy... Smile

Ale swoją drogą można byłoby zrobić jakąś zrzutkę na rozbudowę infrastruktury technicznej obsługującej forum lub na jego utrzymanie...


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 03-01-2013

Nie wiem o co chodzi z tym Tapatalkiem. Sam często korzystam z telefonu z Androidem i Opera Mini niemal w pełni zaspokaja moje potrzeby. Na razie o zrzutce nic nie mówimy - jak będziemy potrzebować to się odezwiemy. To nie jest kwestia pieniędzy, bo forum stoi na bardzo dobrze opłacanym serwerze tylko jakimś problemowym. Jedyne, co mogę zasugerować to klikanie w reklamy u góry forum (ale ja wam tego nie mówiłem jakby co ;).


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - piotros - 03-01-2013

(03-01-2013, 23:31)Kratos napisał(a): Nie wiem o co chodzi z tym Tapatalkiem. Sam często korzystam z telefonu z Androidem i Opera Mini niemal w pełni zaspokaja moje potrzeby.[..]

Opera Mini... jak nie działa Tapatalk, to tak przeglądam na szybko forum, ale przez to nie odznaczają mi się przeczytane posty, no i nie mogę odpisać... dlatego robię to w ostateczności. A tak to tylko na komputerze...

Popatrz sobie na zrzuty ekranu w Google Play z tego programu i będziesz miał jako taki ogląd na wygląd forum w aplikacji. Mi on odpowiada. Jest sama treść, bez zbędnych informacji. Jakby co to mogę jakieś zrzuty ekranu tego forum porobić... Wink


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 03-01-2013

Przecież Opera Mini współpracuje z naszym forum jak każda normalna przeglądarka, można odpisywać, przeglądać, wszystko się odznacza i hula jak ta lala z brodą.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - piotros - 04-01-2013

(03-01-2013, 23:43)Draco napisał(a): Przecież Opera Mini współpracuje z naszym forum jak każda normalna przeglądarka, można odpisywać, przeglądać, wszystko się odznacza i hula jak ta lala z brodą.

Generalnie z forum powinna współpracować każda przeglądarka. Jednak Opera Mini ma bardzo poważną wadę, gdyż nie łączy się bezpośrednio ze stronami, ale przez serwery Opery, które kompresują treść i dopiero prezentują ją na danym urządzeniu poprzez aplikacje.
Co za tym idzie każde podanie danych do logowania poza tym, że idzie przez internet metodą szyfrowaną lub nie, to jeszcze jest zapisywane na serwerach Opery. A to jak dla mnie jest niedopuszczalne.

Reasumując Opery Mini używam tylko do przeglądania stron, do których nie muszę się logować. Do stron, których oglądania wymagane jest logowanie używam Opery Mobile, która łączy się ze stronami bezpośrednio i nie korzysta z serwerów Opery do kompresji treści.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 04-01-2013

Ja tu widzę lekką paranoję Smile Rozumie żeby nie wykorzystywać Opery do bankowości internetowej ale do zwykłego forum? Podstawą bezpieczeństwa w sieci są mocne hasła i różne dla każdej ze stron, dlatego ja używam Opery Mini ponieważ nawet jeśli Opera Software przechwyciła by moje hasło (chociaż nie widzę zagrożenia z ich strony) mogli by go użyć wyłącznie na playstationforum.pl


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - PaultheGreat - 30-01-2013

Kilka razy zdarzyło mi się, że podczas pisania postu w jakimś wątku, jeszcze przed jego wysłaniem zdążyły pojawić się nowe posty, o których pojawieniu dowiedziałem się dopiero do po wysłaniu. Czasami prowadzi to do nieporozumień, bowiem informacja, o którą pytaliśmy pojawiła się przed naszym postem. Dlatego też myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie skryptu informującego nas przed wysłaniem postu w danym wątku o ewentualnym pojawieniu się nowych wiadomości.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - piotros - 30-01-2013

(03-01-2013, 23:05)Kratos napisał(a): [..]Jak już rozwiążemy problem tego przeciążenia to te ważniejsze funkcje wrócą, czyli w tej chwili to obsługa Tapatalka czy podziękowania.[..]

Minął prawie miesiąc od wyłączenia funkcjonalności. W między czasie forum zaczęło działać bez problemów. Może byłby to dobry czas do przywrócenia powyższych dwóch funkcjonalności?


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 31-01-2013

Tapatalka włączyłem, zobaczymy co się będzie działo. Zobacz piotros czy działa jsk należy. Plugin z podziękowaniami nie wiem czy da się naprawić, pogadam któryś raz o tym z m1nistrem. Ten obecny nie jest najlepszym o tej tematyce, ale jak już go wzięliśmy to trza się go trzymać. Chodzi głównie o to, żeby stare dane kto, komu, za co i ile dał podziękowań nie przepadły. Miałem to już wcześniej zrobić, ale sesja niestety dała mi się we znaki. Teraz mam trochę wolnego to postaram się to ogarnąć. Być może wrócą też komentarze do profili i zobaczę co z tymi tagami "kółko, trójkąt" itd. I w zasadzie to już wszystkie pomysły byłyby zrealizowane, a forum miałoby wszystkie stare funkcje plus nowe.

Co do pomysłu Paula to nie poradzimy na to zbyt wiele. Nikt nie będzie miał do nikogo pretensji, jeżeli podobne odpowiedzi pojawią się w podobnym czasie. Nawet lepiej dla autora tematu, że dostanie odpowiedzi z 2 źródeł. Gorzej jak ktoś po kilku godzinach powtarza to, co już raz w temacie zostało powiedziane.