PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Co zmienić na forum? - wasze propozycje (/thread-co-zmienic-na-forum-wasze-propozycje)



Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 24-08-2011

Wątek zbiorczy, w którym każdy może przedstawić czego mu na forum brakuje, co by zmienił, co usunął, a co dodał. Doskonale się orientuję, że jest kilka tematów założonych o podobnej tematyce, ale chodzi o to, żeby spiąć to w całość, do kupy. Dużo rzeczy zostało już zrobionych, ale nikt nie powiedział, że nie może być jeszcze kilka.

Moje propozycje:
1. Przycisk "pomógł/dziękuję" przy każdym poście. Coś jak kiedyś była reputacja tyle, że teraz w odniesieniu do konkretnych postów. Wyeliminowało by to, mam nadzieję, posty z samymi podziękowaniami
2. Opcja "pokaż nieprzeczytane posty" - ktoś już gdzieś o tym wspominał. Obecnie na forum można zobaczyć tylko nowe posty, gdzie są zarówno przeczytane jak i te nieprzeczytane wypowiedzi
3. Wymiana bannerów/linków z innymi forami o konsolach (można tak jak kiedyś zrobić dział "Inne konsole" i przekierowanie do innych forów) lub grach
4. Poprawka loga, u mnie działa jak natura chciała, ale są tacy, u których jest ono podzielone na kilka części
5. Pokazywanie na stronie głównej, np. pod SB, wszystkich, którzy odwiedzili stronę w przeciągu 24 godzin
6. Cytowanie selektywne, czyli po kawałku, zaznaczasz część postu i cytujesz, teraz trzeba usuwać część wypowiedzi, trochę kombinować
7. Opcję pokazywania, kto odwiedzał ostatnio twój profil


To tyle. Ponumerowałem te propozycje, żeby każdemu łatwiej się było do nich odnieść i skomentować. Wolałbym też, żeby dawać raczej konkretne rzeczy, a nie ogólniki typu "więcej aktywnych userów". Fajnie by było, gdyby wypowiadało się jak najwięcej osób, w końcu chodzi o to, żeby forum było możliwie jak najlepsze.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Bart - 24-08-2011

8. Ekipe.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 24-08-2011

1. Przycisk "Pomógł" bardzo by się przydał.
2. "Pokaż nie przeczytane posty" dla mnie jest zbędne. W moim przypadku doskonale sprawdza się system przycisków z pada obok działów dzięki którym widzę w jakim dziale pojawił się nowy temat lub odpowiedź do posta. Działy których nie czytam, a nie chcę żeby "świeciły" mi na głównej zielonym trójkątem oznaczam jako przeczytane klikając na przycisk. Proste i jak dla mnie sprawdzające się w 100%.
3. Dział Inne konsole i wymiana linków to dla mnie dwie oddzielne sprawy. Wymiana linków zawsze jest bardzo przydatna, zwiększa ilość odwiedzin na stronie i lepiej pozycjonuje ją w wyszukiwarkach więc jestem jak najbardziej za. A dział Inne konsole chciałbym żeby się pojawił dla ludzi takich jak ja którzy posiadają wiele konsol i czasem chcieli by podyskutować o nowej grze na Sege Genesis (a premiery są do dziś!)
4. Poprawka loga? U mnie jest ok aczkolwiek nie mam teraz możliwości sprawdzenia pod innymi przeglądarkami. Jednak ja bym olał skrypt Cufon przynajniej dla loga, scalił wszystko do jednego pliku top bez przeźroczystości i umieścił w jednym boxie na górze strony. Rozumie że semantyka strony może by trochę ucierpiała (chociaż nie powinno mieć to takiego wpływu) ale ominęlibyśmy problem błędnego wyświetlania w niektórych konfiguracjach systemu i przeglądarki.
5. Miły dodatek ale w sumie nie niezbędny.
6. Kolejna rzecz która jest w sumie nie potrzebna ponieważ w jakimś stopniu istnieje. Jeżeli użytkownicy się uprą do bym zrobił jednak nie jest to jakiś must have na forum, przynajmniej dla mnie.
7. Historia odwiedzania profilu w sumie też nie jest potrzebna. Portale społecznościowe przyzwyczaiły tych którzy ich używają do możliwości inwigilacji innych i tego co robią. Mi osobiście nie jest potrzebna taka informacja. Jeżeli ktoś zaglądał na mój profil i szukał wśród moich postów rozwiązania swojego problemu to i dobrze, nie muszę o tym wiedzieć bo ani mi od tego nie przybyło ani nie ubyło. A jak ktoś znalazł w moim poście przydatną informację to poinformuje mnie o tym klikając "Pomógł"


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Sandinista - 24-08-2011

No to ja się powtórzę, już wcześniej gdzieś o tym pisałem. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem w życie punktów 2 oraz 6, co wg mnie usprawni korzystanie z forum.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Realinho - 24-08-2011

Moje propozycje w większości zostały zrealizowane, jednakże myślę że te podane przez założyciela tematu, Kratosa są jak najbardziej w porządku, i ułatwiłby korzystanie z forum.

Pozdrawiam.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 26-08-2011

Tak mi przyszło na myśl jeszcze. Bart, cały czas powtarzasz wszędzie gdzie tylko się da że wymieniłbyś ekipę, strona się powiesi - to wina ekipy (a właśnie, strona czasem nie działa, komunikat mówi o zbyt dużej liczbie zapytań do mysql, może jakiś dzieciak próbuje zrobić atak DDOS jakimś małym botnetem, może warto przyjrzeć się logom serwera i przefiltrować kilka adresów IP), nikt na forum nie pisze - ekipa. A co chciałbyś żeby nowa ekipa zrobiła? Napisz konkrety? Kto miałby, konkretne osoby, być w nowej ekipie? I czy na serio chcesz zmiany ekipy czy po prostu wkręcić się na admina/moda? Smile


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Bart - 26-08-2011

Chce sie wkrecic na admina , moda, vipa, redaktora, zbanowanego, helplera, uzytkonika, supermoda.

No jak widać, niektórzy nie zauważają,że na forum działa tylko Kratos i m1nister. ;]


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 26-08-2011

Ok ale odpowiedz na moje podstawowe pytania, a nie tylko coś co powiedziałem pół żartem. Skoro Kratos i m1nister działają to po co obrzucać także ich błotem? Napisz kogo byś chciał, co by mieli robić, bo hasła w stylu "chce coś" bez sprecyzowania czego się chce przeważnie nie działają.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Bart - 26-08-2011

To niech ekipa sama wybierze, a nieroby niech ustąpią. Ja za nich wybierać nie będę. Jak pisze,ze ekipa nic nie robi, to zawsze uwzględniam,że nie robi tego ta dwójka.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Puma16 - 27-08-2011

Mi się najbardziej podoba opcja nr 1, nr5 i nr7. Opcja nr 5 istnieje na większości forum jakie miałem styczność, wiec czemu nie u nas. Dodałbym jeszcze w profilu osobne okienko 'przyjaciele" żeby dodawać przyjaciół i żeby była wyświetlana się przy pokazaniu profilu, posty HydeParku mogły być liczone, no ale to moje propozycje nie musicie ich brać pod uwagę.

P.S Chciałbym żeby admini (oprócz Kratosa) więcej się angażowali nie tylko w sprawach techniczny ale również pisali posty, ale to raczej mision imposible

Pozdrawiam: PUMA