PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-bijatyka-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4


Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Kratos - 03-07-2011

W związku z tym, iż na PS2 wielkich hitów już nie będzie i w sumie taki stan rzeczy utrzymuje się od ładnych kilku lat, to jest to najlepszy moment na podsumowanie już 11-letniej konsoli. W każdym z 10 działów dotyczących gatunków gier na PS2 zakładam ankietę z najlepszymi grami z danego gatunku. Oczywiście wybrać 10 najlepszych gier z jednego gatunku jest szalenie trudno dlatego będzie na pewno kilka niespodzianek i rozczarowań.

Można oddać tylko 1 głos i takie rozwiązanie myślę, że jest najlepsze. Gdyby zrobić ankietę wielokrotnego wyboru teoretycznie można by było zaznaczyć każdą z gier, co sensu raczej by nie miało, bo chodzi o wybranie najlepszej gry z danego gatunku. Wiem, że trudno, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nie boczyć się i narzekać, że jakiejś gry nie ma na liście, jakby co daję ostatnią opcję jako "inną", gdzie można zagłosować na jakikolwiek inny tytuł.

Listy są wypadkową wielu czynników i robione głównie na podstawie najbardziej szanowanych i popularnych serwisów z grami na PS2 takimi jak ign.com, gamespot.com, gamespy.com, gamesradar.com oraz gamestats.com i kilku innych mniejszych. Ankiety nie są robione wyłącznie w celu wybrania tych najlepszych z najlepszych, ale i w celu reklamy, bo nawet w tematach na forum przewijają się cały czas te same kilka tytułów na krzyż, inne, również bardzo dobre gry są nieco zapomniane, a warto po nie na pewno sięgnąć.

Kontrowersje budzić pewnie też będzie fakt, że ta a ta gra należy do tego czy innego gatunku. Przykład? Resident Evil 4 - to jeszcze horror czy już strzelanka? Duże zróżnicowanie będzie właśnie w dziale strzelankowym, gdzie zaliczyć do takich gier można zarówno pierwszorzędne FPS-y jak i gry akcji typu GTA (nie mam pomysłu, gdzie indziej taka gra na forum miałaby być).

No to tyle, pewnie i tak mało osób doczyta te wypociny. Dodatkowo do każdej gry dodaję odnośnik prowadzący do opisu gry i kilka pozycji, dla których miejsca zabrakło, a też warto je wypróbować.

UWAGA! Posty z samą nazwą gry będą kasowane! Starajcie się napisać jakieś 1 czy o zgrozo 2 zdania o jakiejś grze. Można oczywiście dyskutować do upadłego ;D Przypominam o głosowaniu na TOP5 wszystkich gier PS2 w tym miejscu.

Inne gry z gatunku bijatyka, którymi warto się zainteresować:


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - radi97 - 05-07-2011

Nie ma w ankiecie WWE SmackDown! vs Raw więc nie oddaję głosu Smile


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Samyeu - 05-07-2011

Z tych gier, co są na ankiecie wybrałem... Inną. O tej zaraz.

Z tych innych poleciłbym Soul Calibur II, DB: Budokai Tenkaichi 3.
Osobiście mnie najbardziej ujęło... Naruto: Narutimate Hero Accel 2 (ewentualnie dłuższa nazwa - Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja 5. Gra mimo, że ma prosty system walki, mimo, że jest liniowa w trybie RPG, to mnie dalej do niej ciągnie. Owszem, lubię anime, no i mam obeznanie u bohaterów. Jednak walcząc z kumplem i oglądać, jak Hinata (wymasterowana przeze mnie) robi Sky Palm - świetne.


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Kratos - 05-07-2011

(05-07-2011, 10:49)radi97 napisał(a): Nie ma w ankiecie WWE SmackDown! vs Raw więc nie oddaję głosu Smile

WWE SmackDown! vs. RAW znajduje się w ankiecie na najlepszą grę sportową, bo wrestling to w końcu sport. Tak jak pisałem - niektóre gry ciężko zakwalifikować do jednej kategorii bez niespodzianek.

Ja z kolei oddałem głos na chodzoną bijatykę od Rockstara, czyli The Warriors na podstawie filmu o tej samej nazwie. Gra, szczególnie w multiplayerze z kumplem, dostarcza niesamowitego miodu. W pojedynkę też jest niedużo gorsza, a wielość ciekawych trybów, do czego Rockstar przyzwyczaja nas w swoich grach, tylko potwierdza, że The Warriors to wyśmienita gra z charakterystycznym klimatem lat 70. i gangów Nowego Jorku.


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Dah-Ridah' - 07-07-2011

Tu raczej wybór oscyluje pomiędzy The Warriors a Def Jam. Obydwie gry miały/mają niesamowity klimat, postawilbym na The Warriors za misje/teren, ale oddam głos na Def Jam - za soundtrack, minimalna różnica, ale jednak.


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Rysk - 07-07-2011

TEKKEN 4 to od tej czesci tak naprawde zaczalem lepiej grac w tekkena znalazlem w niej ulubiona postac (PAUL PHOENIX) ktora do dzisiaj masteruje wczesniej to byla amatorszczyzna podoba mi sie tez dlatego ze miala tryb tekken force mode ktory uwielbiam
piata czesc jakos mi nie podeszla juz chyba TTT jest lepsze przynajmniej mozna pograc we dwoje w jednej druzynie


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Draco - 03-08-2011

Moim zdaniem najlepsza bijatyka to Fight Night Round 3. Nie za bardzo mi podchodzą nierealistyczne bijatyki 3D na PS2 , mimo to bijatyki w 2D są bardzo dobre, np taki Guilty Gear bardzo polecam.


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - reaktywa - 05-08-2011

Tekken 5. Fajna gra , grałem jeszcze w mortal combat'y ale tekken mi przypadł do gustu.


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Ged - 06-08-2011

Z bijatyk ma Ps2 tekken 5 - mi w przeciwienstwie do krysa wlasnie 4 nie podeszla (jakas za malo dynamicnza była) a 5 bardziej przypomina mi legendarną 3 czesc od której to zacząłem zabawe z tekenem

PS Krys ale łączy nas ta sama ulubiona postac - Paul Phoenix! ;]


RE: Jaka jest najlepsza bijatyka na PS2? - Puma16 - 09-08-2011

Bez wątpienia Tekken 5 uważam za najlepszą bijatykę na ps2 powiem więcej uważam ją z najlepszą bijatykę jak w ogóle wyszła. W często w nią gram z baratem i wciąga nas ta gra nawet na 3 godziny. A mój ulubiony zawodnik? ---> Avek Big Grin