PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-gra-rpg-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Łukasz69 - 13-08-2015

Może nie najlepszą, ale jedną z lepszych była Tales of the Abyss - bardzo fajne nawiązanie do Anime, które lubiłem. Grę przywiózł mi wujek z USA, gdy był u nas na Święta Bożego Narodzenia.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Spaidi - 13-08-2015

Dla mnie numerem jeden na PS2 to zawsze Final Fantasy X, po prostu pozamiatalo mna totalnie. Na drugim miejscu seria Kingdom Hearts


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Makaveli - 13-08-2015

Ja bym mimo wszystko też wysoko uplasował Dragon Quest VIII.

Nie wiem, czy grałeś, Spaidi, ale jRPG od Square z postaciami i uniwersum przygotowanym przez Akirę Toriyamę (osobę odpowiedzialną za stworzenie Dragon Ball) gwarantują niesamowitą przygodę.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Spaidi - 14-08-2015

Mam Dragon Questa, oczekuje na ogranie. Slyszalem wiele pochlebnych opinii, na pewno sie za ta pozycje zabiore.
A nie trzeba znac poprzednich czesci? Bo widze, ze bylo ich sporo. Czy jest to jak z FF? Kazda gra to odrebna historia i swiat?


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Makaveli - 14-08-2015

(14-08-2015, 19:03)Spaidi napisał(a): Mam Dragon Questa, oczekuje na ogranie. Slyszalem wiele pochlebnych opinii, na pewno sie za ta pozycje zabiore.
A nie trzeba znac poprzednich czesci? Bo widze, ze bylo ich sporo. Czy jest to jak z FF? Kazda gra to odrebna historia i swiat?

Absolutnie oddzielne historie. Takie tasiemce się najwidoczniej nie sprawdzały w gatunku jRPG - Dark Cloud się skończył na drugiej części, Kingdom Hearts mimo genialnej i spójnej historii też zamknęło się w dwóch odsłonach i jednym spinoffie.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Spaidi - 14-08-2015

Przecież wychodzi Kingdom Hearts 3, to będą perypetie Sory?

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - norton9988 - 14-08-2015

Ogólnie Kingdom hearts wyszło 5 czy tam 6 części. Dwie na PS2, a pozostałe na konsole przenośne. Kingdom hearts 3 ma zamknąć wszystkie wątki poprzenich części.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Makaveli - 14-08-2015

(14-08-2015, 20:24)Spaidi napisał(a): Przecież wychodzi Kingdom Hearts 3, to będą perypetie Sory?

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka

Podobno Sora w dalszym ciągu.

To prawda, ale w porównaniu do tylu części Finala to jednak śmiem twierdzić, że taka formuła mniej się sprawdza.


Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Spaidi - 15-08-2015

Bo jest coraz mniej graczy hardkorowych, jest premiera gry na PS4, nie masz o niej pojęcia, ale podoba Ci sie. Potem czytasz, ze to 3 cześć a pozostałe dwie zostały wydane na PS2. Wiec odpuszczasz bo skąd przeciętny użytkownik weźmie ps2. Finale sa bardziej dostępne dla nowych graczy, bo nie musimy znac poprzednich historii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk