PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-gra-rpg-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kurak5 - 03-03-2012

Zagłosowałem na FFXII. Gra od pierwszej chwili mi się spodobała. Gdy poznałem system walki, gambitów jeszcze bardziej ją polubiłem. Ciekawe rozwiązania, wiele technik, dużo magii. Rozwój postaci na dobrym poziomie. Chociaż pod koniec gry, postaci są bardzo podobne do siebie, każda jest rozwinięta w LB i nie ma już wyraźnych podziałów na maga, tanka, helera.

Nie grałem w poprzednie wersje, mimo to skłonny jestem powiedzieć, że to najlepsza odsłona tej serii. Oczywiście co nieco czytałem na temat poprzedników.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Ged - 03-03-2012

Kurak5 napisał(a):Nie grałem w poprzednie wersje, mimo to skłonny jestem powiedzieć, że to najlepsza odsłona tej serii.
Zajebiste zdanie Big Grin


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kurak5 - 03-03-2012

Wyrwane z kontekstu.
Tak jak pisałem, czytałem nieco. Są recenzje, opinie graczy, koledzy którzy grali. Wystarczy wyciągnąć nos z telewizora i poszukać Wink


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - ashin - 03-03-2012

Moim zdaniem to tak jakbyś oceniał serię filmów. Oglądałeś jedną część o reszcie czytałeś i twierdzisz iż część którą obejrzałeś jest najlepsza.
Wiadomo, że mechanika rozgrywki w części 12 jest zupełnie inna niż w poprzednich i podejrzewam, że to jest przyczyną takiej, a nie innej oceny. Jednak mimo wszystko trudno mówić, że jakaś część jest najlepsza jeśli nie grało się samodzielnie w inne. Szczególnie, że siłą FF jest właśnie granie i wciąganie przez grę w fabułę. Towarzyszą tej grze emocje, które niekoniecznie wyzwala jakiś shooter, czy zręcznościówka.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kurak5 - 03-03-2012

To jest tylko moje zdanie. Każdemu może podobać się co innego. No z filmami to trochę wyskoczyłeś i też mogę się tego czepiać, ale to twoje zdanie, więc ja je szanuje - ty poszanuj moje.
Gram w XII coś mi się podoba, widzę że wcześniej tego nie było, lub po prostu było gorsze. Na tej podstawie mogę sobie ocenić. Ktoś może się z tym nie zgodzić i tak zapewne będzie. Ktoś lubi pomidorową, a ktoś ogórkową. Dla mnie pomidorowa jest najlepsza, bo robiona jest z dobrych pomidorów. Ogórkowej nie jadłem chociaż czytałem, że robi się ją z ogórków które uważam za gorsze od pomidorów. Nie muszę już jeść ogórkowej, żeby porównać co lepsze.

Tutaj wychodzi właśnie, czy ktoś lubi marnować pieniądze na kupowanie gier, które nie przypadną mu do gustu, lub po prostu je piracić. Ja wolę poczytać niż kupić szmelc i żałować.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - ashin - 03-03-2012

Ja oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia i jak najbardziej jest dobry, też czytam o grach zanim je kupię. Jednak wyskoczenie z stwierdzeniem, że to najlepsza część serii jest grubo przesadzone. Takie wnioski można wynosić dopiero po dokładnym ograniu gry. FF jest specyficznym typem gier. Mianowicie jRPG(tak japońskie cRPG to osobny gatunek), który ma specyficzny system walki turowej. W XII z niego zrezygnowano, przez co trafia do szerszej publiki, bo wielu irytuje system z poprzednich części. Może Ci się nie podobać, ale proszę nie mów, że to najlepsza część serii. Nie sądzę, żeby patrząc całościowo i biorąc pod uwagę wszystkie aspekty gry była ona najlepszą. Na pewno najbardziej grywalną i przystępną niż poprzedniczki, jednak...
Poza tym to FF delikatny temat dla wielu fanów i wywołuje wiele emocji.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kurak5 - 03-03-2012

No dobra skoro nie wierzysz mi, że dla mnie FFXII jest najlepszy to powiem tak: "FFXII jest lepszy od całej reszty". Od razu lepiej brzmi, jednak to naj robi swoje.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - DarcusoPL - 15-03-2012

Według mnie Władca Pierścieni: Trzecia Era jest najlepszą grą na PS2 ze względu tylko na to że nie lubię japońskich/chińskich czy z tych okolic klimatów w grach :] W RPG, które azjatami na kilometr nie zalatywały niestety nie grał więc nie mogę ich ocenić.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - MrBrut - 27-06-2015

Disgaea Hour Of Darkness jest najlepsza. A zaraz za nią Persona 3 FES.


Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Spaidi - 27-06-2015

Kingdom Hearts 1i2, Finał Fantasy X. Jakby nie patrzeć najlepsze RPG z czasów PSone i PS2 robili Japończycy i nikt nie mógł im dorównać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk