PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-gra-rpg-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - otherer - 07-09-2011

Oczywiście Persona 4. Co do sporu, która część jest lepsza - P3FES nie ma opcji Direct Commands, co jest poważnym brakiem w porównaniu z następcą, poza tym jakoś bardziej podoba mi się fabuła 4.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - neku - 07-09-2011

(05-09-2011, 00:08)Ged napisał(a): Mimo to Persona 4 ma sporo rzeczy rozbudowanych i poprawionych względem poprzedniczki, poważny minus Persony 3 to męczący tartarus.
z tym, iż jest bardziej rozbudowana od trójki nie zgodzić się nie mogę, a co do Tartatus'a czy w koło powtarzających się lokacji z The Answer - jakość mnie to zbytnio nie znudziło.

(07-09-2011, 18:14)otherer napisał(a): P3FES nie ma opcji Direct Commands, co jest poważnym brakiem w porównaniu z następcą
może ze "zwykłą trójką". W FES dostatecznie udoskonalono inteligencję naszej ekipy, więc DC z "4" jest według mnie po prostu zwykłą stratą czasu...




RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Marzyciel - 08-09-2011

Dla mnie najlepszymi (ale trochę wkurzająca) grami rpg są wszystkie części Hack. Jednak gra ma pewien OGROMNY minus.

Hack składa się z dwóch "serii". Pierwsza ma 4 części a druga 3. Lecz można powiedzieć, że tak naprawdę to 2 gry a nie 2 serie, dlaczego?

Części 1 serii różnią się... niczym. Tak dobrze słyszycie. Równie dobrze można z tego zrobić jedną grę, ewentualnie 2. Każda następna część 1 serii rożni się tylko tym, że fabuła jest dalej poprowadzona, lecz nie nic nowego, prócz małych głównych miast (które sa jakby bazą), mocniejszych potworów i lepszych broni. Nie ma nawet żadnych nowych lokacji. Chociaż te "nowości" w pewnym sensie i tak nie istnieją, ci co grają wiedzą, że trudno te "nowości" tak nazwać. W 1 i 2 część pierwszej serii gra się chętnie w 3 i 4 ma się tej gry dosyć (aż chce się wyrzucić je przez okno), lecz gra się dla samej fabuły, która jest zajebiaszczo tajemnicza (i fenomenalna). w Druga seria dość mocno się rózni od pierwszej. Dodatkowo 2 seria ma tylko 3 części a nie 4, lecz nie wiem, czy jest tak samo chamsko zrobiono jak w 1 serii, bo niestety grałem tylko w 1 część (z pewnych powodów), lecz 2 seria jest o wiele lepsza od 1.

Więc jestem za dodaniem do listy drugiej serii hack czyli hack\\G.U, bo to naprawdę świetne rpg. 1 seria tez jest dobra, jednak jest jednocześnie wkurzająca (przez dalsze części), ale i tak druga seria jest lepsza.



P.S.
Łacznie na 1 serie spędziłem prawie 120 godzin (118 z groszami), najgorsze jest to, że nie podołałem hardcor'owemu robieniu 100%. Czyli pokonanie wszystkim potworów (co w systemie expowisk w tej grze jest hardcorem), zarejestrowanie (czyli ile itemów dostępnych w grze miałeś[ każdy item trza zarejestrować u npc]), łącznie chyba 600 itemów (to był hardcore, bo niektóre itemy można zdobyć tylko z pomoca gamefaq grrr), zrobienie wszystkich easter eggów, wyhodowanie wszystkich świń (miałem ponad 40 świń co gadają monami i nigdy nie udało mi się zrobić inną -.-). Jest tego jeszcze trochę, ale tylko te 3 są specjalnie dla masochistycznych hardcor'ów


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - chrumci0 - 19-09-2011

Trochę tego by się uzbierało ... ale te najciekawsze przy których spędziłem sporo czasu to
-Black
-Final Fantasy X
-Front Mission 4 i 5


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Ged - 19-09-2011

chrumci0 napisał(a):-Black
Dobre ze rpg chociaz wg klaysifkacji gier wg kratosa ujdzie i to xd

O serii hack tez slyszalem duzo dobrego a motyw z podziałem gry na częsci podobny jest też w seri Xenosaga


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - chrumci0 - 20-09-2011

Ojć ... chyba cosik mi się pomyliło Big Grin


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - EverLorD - 05-10-2011

Champions
no Black to faktycznie niezly RPG ..... prawie mi pad z reki wypadl xDDD

a tak powaznie ludziska .... co godnego uwagi oprocz BG, Champions... 1 i 2, FF , ale nie MANGA !!! nie chce zadnych zoltkoff xDDD
a jeszcze mamz RPG turowych oryginal DDS ... nawwet fajne , ale nadal zolto tam Big Grin mnie juz manga ndenerwuje szukam klimatow BG i Champions , jak znacie jakies tytuly to pliss podeslijcie..



RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Ged - 05-10-2011

EverLorD napisał(a):a tak powaznie ludziska .... co godnego uwagi oprocz BG, Champions... 1 i 2, FF , ale nie MANGA !!! nie chce zadnych zoltkoff xDDD a jeszcze mamz RPG turowych oryginal DDS ... nawwet fajne , ale nadal zolto tam Big Grin mnie juz manga ndenerwuje szukam klimatow BG i Champions , jak znacie jakies tytuly to pliss podeslijcie..

Wiadomo że takie gry to mniejszość ale kilka sie znajdzie oprócz tych co wymieniłeś przyszły mi do głowy: seria Shadow Hearts, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Monster Hunter, X-Men Legends 1 i 2 (rpg bez mangowej grafiki)


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - ashin - 06-10-2011

Zagłosuję na Kingdom Hearts, ciekawa konwencja, fajne połączenie światów, interesująca fabuła.
Przejdźmyy do ważniejszej rzeczy, bardzo mnie irytuje kiedy na gry komputerowe mówi się RPG, to nie jest RPG, gry RPG to gry książkowe ich odpowiedniki na komputer o ile tak można nazwać to cRPG od tak takie małe sprostowanie, a jeśli chcemy być dokładni to wyróżnia się podgatunek cRPG, a mianowicie jRPG, ze względu na ich specyficzny styl walki Smile


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - iTzMrOxygene - 06-10-2011

ja stawiam na .hack i gry z serji shin megami tensei, np persona4