PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-gra-rpg-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Ged - 07-08-2011

Moje uwagi do ankiety:

- zamiast Persony 3 powinna być 4 ( która jest bezsprzecznie najlepszą częścią serii)
- brakuje Suikodena 5 ( najlepszy z suikodenów na ps2)
- brakuje serii .hack
- brak innych gier z seri Shin Megami Tensei np: Lucifer's Call, Digital Devil Saga 2, Devil Summoner 2
- brakuje Grandi 2 i 3
- brak Shadow Hearts 1 oraz 3: From the New World
- brak serii Wild Arms
- brak X-Men Legends 1 i 2
- brak Breath of Fire: Dragon Quarter

PS Jeśli wrzucasz gry z serii wrzucaj wszystkie części
PS2 Dlaczego "Inne gry z gatunku RPG, którymi warto się zainteresować:" nie są w ankiecie ? Co to za podziały?


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kratos - 07-08-2011

Widzę, że nie zadałeś sobie nawet trudu przeczytania mojego pierwszego posta w temacie, więc nie wiem czy jest sens z tobą polemizować. Krótko, bo nie chce mi się rozpisywać (pewnie znowu nie przeczytasz) - 10 to liczba nieprzypadkowa, bo to maksimum opcji, ile może być w ankiecie. Z tego też prostego względu nie mogłem upchać tych 40 gier, które wymieniłeś w ankietę. Na wojnie muszą być trupy, więc niektóre gry wypadły poza 10-tkę i są wymienione w pierwszym poście w ramach wyróżnienia. Możesz się nie zgadzać z ocenami tysięcy graczy i krytyków, ale niestety taka jest prawda i dlatego te gry akurat tu wylądowały.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Puma16 - 09-08-2011

Prawdę mówiąc nigdy nie grałem w wyżej wymienione gry. Zagłosowałem na Final Fantasty IX ponieważ kiedyś czytałem recenzje tej gry i wiele o niej słyszałem =]


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Samyeu - 10-08-2011

Ged, Kratos - właśnie dlatego jest zawsze taka opcja, jak Inna.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Angerfist - 24-08-2011

Ciężko ocenić która gra jest najlepsza ale moim nr 1 jest FF 12 za system walki, grafikę, nowatorskie podejście do tematu i wiele podobieństw z moim ulubionym RPG w historii Vagrent Story Smile


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - neku - 03-09-2011

Jak można zauważyć w ankiecie, ostatecznie zagłosowałem na Personę 3. Dlaczego? A no dlatego, że jest niewątpliwie najlepszym tytułem (nie mówiąc tu tylko o ps2), z jakim miałem przyjemność. Fabuła, postacie (zwłaszcza Aigis - kocham ją ^ ^), voice acting, muzyka, mógłbym wymieniać bez końca, jednakże największe kudosy należą się Atlusowi za fuzje person (system "Social Link"). Odgrywają one bowiem największą rolę w trzeciej odsłonie Persony (btw w czwórce jeszcze większą). Na czym one polegają? Nowe persony odkrywamy poprzez spotykanie się z różnymi osobami oraz nabijanie Lvl. (Level naszej postaci jest proporcjonalny do poziomu odkrycia danej persony). (...) Nie zamierzam niczego więcej opisywać, bo już wyszła z tego pół-recenzja, ale będąc posiadaczem konsoli Playstation 2, nie wypada odmówić sobie tej pozycji, nawet jeśli nie przepadasz za grami RPG (nawiasem mówiąc system walki jest banalny).

(07-08-2011, 00:00)Ged napisał(a): ... powinna być 4 ( która jest bezsprzecznie najlepszą częścią serii)
grałem w obie i nie sądzę, aby 4 była lepsza. Ci bohaterowie są jacyś bez wyrazu...



RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Angerfist - 04-09-2011

Hmm z tego co piszesz to jednak mam porządny tytuł do nadrobienia Smile Trzeba się w niego zapatrzeć bardzo lubię RPG więc chętnie sprawdzę.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Ged - 05-09-2011

(03-09-2011, 18:25)nekal napisał(a):
(07-08-2011, 00:00)Ged napisał(a): ... powinna być 4 ( która jest bezsprzecznie najlepszą częścią serii)
grałem w obie i nie sądzę, aby 4 była lepsza. Ci bohaterowie są jacyś bez wyrazu...


Mimo to Persona 4 ma sporo rzeczy rozbudowanych i poprawionych względem poprzedniczki, poważny minus Persony 3 to męczący tartarus.



RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Samyeu - 05-09-2011

Ale zauważ, że te rozbudowania wpływają negatywnie na grywalność. I chociaż nie grałem w Personę (ale muszę), to jednak lepsze noty ma trzecia część. To tak, jakbyś powiedział, że Crash Nitro Kart jest lepszy od staruńkiego Crash Team Racing tylko dlatego, że ma więcej power-upów i lepszą grafikę...


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - DarkBolo - 05-09-2011

Zdecydowanie Dragon Quest VIII!
60 godzin mi zajęło, żeby ukończyć główny wątek i nie żałuje ani minuty spędzonej przy tym zajebisty JRPG.
FFXII też jest całkiem spoko, właśnie zacząłem grać.